Programování dálkového ovládání

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
Odpovědět
PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Programování dálkového ovládání

Příspěvek od PítrsPraha »

Ahoj,
mám jednoduchou otázku, na kterou určitě existuje jednoduchá odpověď, ale já na ní zatím nepřišel: mám programovatelné (učící se) dálkové ovládání NAD HTR-8. Pokud jej chci učit povely z jiného DO, je potřeba na zdrojovém DO podržet příslušné tlačítko asi půl vteřiny, aby si jeho kód NAD přečetl. Problém ale je, že zdrojové ovládání funguje tak, že na jedno zmáčknutí (je jedno jak dlouhé) vyšle jen jeden krátký impuls. Tzn. infračervená dioda jen jednou blikne, nesvítí celou dobu držení tlačítka. Tenhle impuls je ale pro NAD příliš krátký a povel se nenaučí. Opakované rychlé mačkání tlačítka na zdrojovém ovladači nezabírá, NAD se povel nenaučí.
Věděl by někdo, co s tím :-)?

Odar

Re: Programování dálkového ovládání

Příspěvek od Odar »

Naucit ine dialkove ovladanie povely zo zdrojoveho DO. Nasledne nim naucit NAD dialkove. Cosi podobne som davno riesil pomocou http://www.usbuirt.com Mam verziu, ktora vie aj vysielat, takze som ho pouzil, ako "prostrednika".

Co je to zdrojove dialkove? K akemu pristroju? Mozno by som vedel to zariadenie vyhladat v Logitech Harmony databaze a nejako ti poslat IR kody, ak by ti to pomohlo.

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Třetí dálku k dispozici (resp. druhou učící se) nemám, ani ve svém okolí. Mohl bych si nějakou koupit, použít a do 14 dnů vrátit, ale to je příliš velké harakiri a mám vůči takovému jednání zábrany.

Zdrojové ovládání je Denon RC-1179 od Denonu DCD-2020AE.

Obrázek

Odar

Příspěvek od Odar »

Logitech Harmony ten CD prehravac pozna, ale asi ti s tym nebudem vediet takto na dialku pomoct, nakolko nemas zariadenie, ktorym by si z PC naucil ovladac IR kody. Vyexportovat by sa to najeko malo dat (su to hexa kody), ale bude ti to zrejme na nic.

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

To asi ano. I tak díky za ochotu.

Třeba někdo jiný bude znát jiný způsob.

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Hm, tak vyřešeno za pomocí kamery mobilu, kterou jsem zkoumal paprsek zdrojového ovládání. Původní informace o tom, že DO od Denonu při držení tlačítka jen blikne, nebyla pravdivá. Problém byl nejspíš v relativně širokém paprsku, který se při dálkách položených na látkové podložce nejspíš příliš rozptýlil / pohltil. Pokud jsem dálky držel ve vzduchu, povedlo se naprogramovat vše.

*hura*

Odpovědět