Projektor pro DK - poraďte s výběrem

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
zabiny007

Re: Projektor pro DK - poraďte s výběrem

Příspěvek od zabiny007 »

lachim píše:...výběru plátna věnuj větší pozornost než výběru projektoru! plátno je vlastně součástí projektoru.
je to stejné jako např. s káblema. kvalitní plátno vytáhne i z obyčejného projektoru zcela jiný "výkon".
Tak potvrzuji a plně se podepisuji pod výše uvedené. Projektor zatím nový nemám, ale udělal jsem první krok a vyměnil plátno a nestačím se divit. Ten můj starý projektor není až tak špatný :lol: . Výměna bílého plátna bez rámečku za šedé s černým rámem a jemnější strukturou způsobila, že má obraz mnohem více detailů, lepší barvy a hlavně má po celé ploše stejnou intenzitu, což u starého plátna díky bílé ploše kolem obrazu nebylo...
Tak teď musím udělat ještě krok dva - výměna projektoru a bude vystaráno. :-). Zatím jediným vážným kandidátem, splňující moje požadavky na rozměry, velikost obrazu atd je OPTOMA HD50. Už se s ním i u mne doma stavoval prodejce a s velikostí je to "jakžtakž" na hraně - musel bych odbouchnout u skříňky záda a ještě udělat cca 2cm "záškrab" do zdi a pak by to sedělo. Výhodou je barevné podání, rozlišení, možnost kalibrace atd.. Nevýhodou nutnost výše uvedených úprav (což jsou ale ve finále maličkosti) a pak i relativně vyšší hlučnost. I když - asi je to asi opravdu jen relativní, protože když jsem slyšel projektor SIM, také mne překvapilo jak je slyšet...
Ještě si to nechám chvilku projít hlavou..

lachim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lachim »

Sice to do tveho vlakna nepatri....
Ale chtel bych zduraznit, ze podobne jako vyber platna je dulzity i vyber napajeci listy k projektoru.
( kino nelze vetsinou bez psa provozovat, ze?)
Mel jsem moznost na projektoru sim2 mico 50 testovat 3 ruzne napajeci listy.
( stejne jako 3' ruzna platna)
A i ty napajeci listy mely vliv na obraz. Nejlepsi lista z tech 3 zmenila obraz na referencim platne neuveritelne.
Napadlo me pravne srovnani se zmenou platna.
Pokud by byl zajem, a tim myslim zajem pozitivni, napsal bych omtom samostatne vlakno.
Za blbce mohu byt i tady u tebe, ze?
:D

zabiny007

Příspěvek od zabiny007 »

lachim píše: Za blbce mohu byt i tady u tebe, ze? :D
To víš, že jo, jen se zkus zde schovat. Ale myslím, že s tímto příspěvkem tomu neunikneš nikde. :lol:
Podle mne má s projektory a DK ještě méně lidí zkušenost, než s kvalitním stereem, ale o to víc ti budou vysvětlovat, že je to nesmysl...
Mimochodem - prozradíš vítěze? Nebo si to schováváš až do svého vlákna?

lachim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lachim »

Neni co "schovávat".
Zkousel jsem Qb8 / furugrescu/ juicebar.
Furugrescu pro obraz jasne nejlepsi!
Rozhodne i pro zvuk ( ale to uz by byl total offtopic)

zabiny007

Příspěvek od zabiny007 »

Tak nový projektor je doma, nakonec vyhrála novinka OPTOMA HD39darbee. Sice starší HD50 má lepší parametry, ale měl jsem problém s instalací.
HD30darbee přesně splnila vše, co jsem požadoval. Po páteční instalaci jsem dal včera pár filmů a rozdíl je obrovský. Ještě mne čeká návštěva prodejce u mne doma a kalibrace barev a pak to nebude mít chybu vůbec. Pokud bude někdo řešit podobný problém s projektorem, doporučuji se obrátit na profíky z projektordoma.cz, kteří mi pomohli s výběrem, který se mnou trpělivě několik měsíců řešili, včetně prezentace jednoho z horkých kandidátů u mne doma.

Odpovědět