Propojení PC - Zesilovač

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
Al_Capone
Kontaktovat uživatele:

Propojení PC - Zesilovač

Příspěvek od Al_Capone » 25 říj 2018 07:29

Dobrý den, potřeboval bych poradit s propojením PC - Zesilovač.

Rozhodl jsem se pořídit si lepší hudební sestavu, včera jsem ji zapojil. Mám zesilovač Yamaha A-S501, Bedny Dali Zensor 7 (zvuk v bytě) a Dali Zensor 1 (zvuk u PC) + Sub Dali E-9 F. Zdroj zvuku je z PC - převážně bude využito pro hudbu z přehrávače (většinu skladeb mám v mp3, ale postupně obměňuju za FLAC) a taky hodně ze Spotify. Filmy pouštím přes Kodi (dříve XBMC).

Nyní posílám výstup z PC přes optický kabel zabudovaný v základní desce Asus P8P67 Pro. Hraje to skvěle, ale když zesík připojím přes klasický sluchátkový Jack - já upřímně skoro nepoznám rozdíl. Otázka je, zda integrovaná zvukovka je tak špatná, že ten zvuk přes optiku není až tak kvalitnější/lepší než přes jack. To ale poznám jedině, když vyzkouším něco lepšího.

Něco jsem si o tom přečetl (např. https://pctforum.tyden.cz/viewtopic.php ... dac98a76de) - hlavně vliv jitteru, který by právě měl být v mém případě značný.

Co byste mi doporučili - dokoupit interní zvukovku s koaxiálním S/PDIF (jakou???). Našel jsem, že super je např toto - https://lnx.m2tech.biz/products/pens/hiface-two/, ale přijde mi to pro mé účely zbytečné, že naprosto nevyužiju potenciál, to bych měl spíš pořídit ještě DAC a lepší zesík atd.

Taky jsem četl dobré recenze na https://www.alza.cz/esi-julia-xte-d473795.htm

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Propojení PC - Zesilovač

Příspěvek od kychtax » 25 říj 2018 09:09

Z PC do Pre box s2 přes USB a pak analog kabel do té yamahy. Za mne.

Al_Capone
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Al_Capone » 25 říj 2018 09:22

Takže cesta externího USB DAC, co to pročítám tak je to asi nejlepší co můžu udělat teď... Ale 10000 je teda celkem dost no... ideální bude asi nějakej takovej pořídit - poslechnout (vyzkoušet) a podle toho se rozhodnout, zda za to ta investice stojí...

jbajci
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jbajci » 25 říj 2018 09:41

Určitě externí řešení a pokud je 10k moc, tak je ideální použít raspbbery pi3 + i2s převodník, celkové náklady 3-4 K. Je to kompletní streamer a kvalita zvuku velmi dobrá. Nebo bych použil tohle: WesionTEK Khadas Tone Board DAC. Je to USB převodník a za 99 dolarů má neuvěřitelně dobré výsledky měření.

Al_Capone
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Al_Capone » 25 říj 2018 09:55

Ten WesionTEK Khadas Tone Board DAC vypadá přesně jako to, co bych si představoval. Koukám, ale že sehnání pouze mimo EU, ještě zkouknu, zda najdu i tady někde.

jirka28
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od jirka28 » 25 říj 2018 10:32

Za sebe můžu doporučit Raspberry Pi3+Allo Boss+iPower+moode player. Jednoduchá istalace, podpora spotify a za ty peníze výborný zvuk. Plus do budoucna možný upgrade zvukovky na Allo Katana, až tedy bude.

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kychtax » 25 říj 2018 11:31

Jasně těch dacu je spousta. Kolem cca 5tis. U toho projectu je výhoda že se dá vrátit do dvou týdnů. U číňanů- musel by být koupený v Čr.

Bazi 36
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bazi 36 » 25 říj 2018 12:02

Pro Capone: a tobe se zda ten soucasny zvuk pres optiku spatny,či te necim irituje? Nebo te pouze mrzi,ze neslysis rozdil opt/jack?

Al_Capone
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Al_Capone » 25 říj 2018 13:19

Zvuk je dobrý, ale přesně - čekal jsem rozdíl mezi tím Jackem a optikou. A dočetl jsem se, že ta optika nemusí být tak super - nej je USB DAC, tak že bych vyzkoušel co může bejt nej, a pokud potom neuslyším výrazný rozdíl, tak je jasno, kde je chyba či co zlepšovat :D

Kocmeister
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Kocmeister » 25 říj 2018 13:56

Ano, optika opravdu není nic moc. Poslechově. Ale to platí pro úplně jiné sestavy než máš ty a to nemyslím zle. Nemáš šanci to poznat. V současné situaci tohle neřeš a používej co je pro tebe pohodlnější.

Odar

Příspěvek od Odar » 25 říj 2018 14:13

Zavisi od toho, ako je ta optika spravena. Generalizovat nie je moc stastne.

Nikto tu ale nenapisal zasadny rozdiel - ked to mas prepojene optikou, tak pouzivas DAC v Yamahe, ked to prepajas cez sluchatkovy jack, tak pouzivas DAC v zvukej karte, ktora je integrovana na maticnej doske pocitaca.

Minimalne by som cez optiku ocakaval nizsi sum. Ak rozdiel nepocujes, obavam sa, ze kupovat cokolvek ine su vyhodene peniaze von oknom.

Druha strana minze - za pozicanie a vyskusanie nic nedas.

hřebík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hřebík » 25 říj 2018 15:03

Generalizovat asi moc nejde. Vždy spíš záleží na konkrétní implementaci... Tj. dvou konkrétních propojených zařízeních a kvalitě implementace jejich jednotlivých vstupů/výstupů... A dalších věcech kolem. PC je častý zdroj rušení, nebojuje se s tím mnohdy lehko, zrovna USB v PC bývá zdrojem problémů, které optika obvykle nemá. Zkoušet stylem pokus/omyl je někdy nejjednodušší, pokud si máš zařízení na zkoušku kde půjčovat, jinak to leze do peněz.

Bazi 36
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bazi 36 » 25 říj 2018 15:32

Opravdu bych se na to vyflaknul. Pokud sestava hraje hezky a dobre se posloucha,bez jakychkoliv neprijemností a ruchů,zbytecne bys vyhodil prachy ven oknem. Zvlaste v zacatcich bych se venoval nerusenemu poslechu hudby. Na ruzne nespokojenosti a uvazovani o upgradech,budes mit v budoucnu spoustu prilezitostí,to mi věř!!! A pak budou prašule lítat!!!

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft » 25 říj 2018 16:27

Jak píšou kolegové, nejlíp zvukovku úplně obejít a použít externí USB DAC.
Některé možnosti už naznačili, špatný není ani Audioquest Dragonfly Red, který umí i MQA z Tidalu.

Ale co píše Bazi36 má taky smysl - jestli to hraje dobře, tak buď rád a moc se v tom nehrabej...

Odpovědět