Prosím o radu s výběrem reprosoustav

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
Odpovědět
jokopen
Kontaktovat uživatele:

Prosím o radu s výběrem reprosoustav

Příspěvek od jokopen »

Dobrý den, chtěl bych poprosit o radu. Chystám se pořídit si domů nějakou reprosoustavu. Vybírám už dost dlouho a zalíbily se mi tyto dvě soustavy:
Wharfedale diamond 250 a KEF Q900
po výběru jedné z těchto reprosoustav bych k nim chtěl přikoupit centrální a regálové preproduktory a měl komplet 5.0 v obýváku. Taky bych se chtěl okrajově zeptat co by jste řekli spojení těchto soustav s AV receiverem Pioneer VSX-1131, hodnocený jako vynikající v časopise stereo-video a jako výrobek (receiver) roku v lednovém čísle. Děkuji za radu, nechci udělat chybu při výběru, nebude to (alespoň pro mě) zrovna zanedbatelná investice. Děkuji :)

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Prosím o radu s výběrem reprosoustav

Příspěvek od PítrsPraha »

Obrovsky nevyvazena sestava. Levny slaby receiver a k nemu vcelku slusny sloupy (KEF). Receiver z nich dostane jen zlomek schopnosti.
Pokud je tenhle rozpocet konecny, kup spis regalovky a k nim subwoofer.
Nebo jdi cestou rozumnyho bazaru - za nejakych 15-20 tis. koupis par let stary ale spickovy receiver s puvodni cenou 50-80 tis., ktery z KEFu dostane vyrazne lepsi zvuk.

NIN
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od NIN »

Jestli jsi na tuti rozhodnutej jít do kina, tak jak radí PítrsPraha. Jinak hrozí, že tě kino přestane bavit (znám spousty takových) a budeš řešit kvalitní stereo. Film s dobrým stereem se dá taky pěkně užít (alespoň mně to tak vyhovuje). Takže tím pádem žádný receiver, ale k bednám vybrat vhodný stereo zesík.

jokopen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jokopen »

No obecně jsem se řídil všeobecně známým pravidlem, že reprosoustavy mají být vždy 2x dražší než zesilovač/receiver, a tenhle je i v hodnocení dost kladně hodnocen časopisem. Co se týká rozpočtu, mám ho nastavený na 90-100 tisíc, samozřejmě už i s Kabeláží veškerou a taky tento rozpočet počítal právě nejen se sloupy, ale i s regály dozadu a centrem. Jinak a co teda ty Wharfedale diamond 250?

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PítrsPraha »

Prvně, hodnocením ve Stereu a Videu bych se neřídil ani z rychlíku.
Dále, ono pravidlo o cenách beden a zesilovačů platí pro stereo a to ještě jako VELMI všeobecné vodítko. Nejsem sám, kdo tu má zesilovač cca v ceně beden a kdo by s klidem pořídil dvojnásobně drahý zesilovač a pořád by to bylo ke schopnostem beden perfektně úměrné.
Nad to, u receiverů zase platí všeobecné pravidlo, že zvukově jsou na tom podobně jako stereo zesilovač za polovinu až třetinu ceny. To mohu potvrdit ze své několikačetné osobní zkušenosti a platí to i pro můj současný AVR NAD T775 (původně cca 60 tis. Kč), který je ve stereu zvukově max někde na úrovni NADu C356 (cca 20 tis. Kč) a to mu možná ještě fandím. Přitom ani o jednom z těch přístrojů se nedá ani náhodou říct, že by to v rámci kategorie byly zvukové propadáky - je to přesně naopak.

Takže pokud chceš zůstat při sestavě 5.0, doporučil bych se nedívat po ničem nižším než je např. Yamaha DSP Z-7.

Centr rozhodně kup ze stejné řady (tedy co nejpodobnější, zde KEF Q600) jako hlavní bedny a osobně bych volil i surroundy stejné značky.

Diamondy 250 jsem neslyšel, ale všechny Diamondy, které jsem kdy slyšel hrály tak, že bych je nevolil. Nafouklé rozplizlé basy.

jokopen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jokopen »

Aha dobře, jen nechápu proč se nedívat na recenze sterea-videa... no samozřejmě jsem mel v úmyslu pořídit k hlavním sloupům Q900 centr Q300C a jako surround Q100 regály... psal jsem si s panem z hifi studia v Brně, prý mají vyzkoušeno a s KEF hraje dobře receiver řady aventage konkrétně Yamaha RX-A1060, tak teď nevím... ono je to těžké, každý řekne něco jiného...

timcs
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od timcs »

Je ťažké radiť, ak aj tak ako píšeš každý ti poradí niečo iné. 100 ľudí, 100 chutí. A čím viac rád budeš mať, tým väčší chaos budeš mať v hlave. Píšeš, že vyberáš už dlhšiu dobu, tak dúfam, že čo si vybral, si aj počul a nie len o tom čítal a počul od iných. Pokým si neobeháš sám nejaké štúdiá a nepopočúvaš zopár do tvojho výberu spadajúcich kombinácií budeš prešlapovať len na jednom mieste, kým niečo napokon nekúpiš podľa nejakých recenzií a napokon prídeš sám na to, že to nehrá podľa tvojich očakávaní a tak ako to bolo opísané a budeš z toho sklamaný. Je to ťažká cesta a treba si ju vyšlapať. Veľa šťastia. :)

Odpovědět