Rada při výběru Tannoy V4i

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
Odpovědět
kostrakop
Kontaktovat uživatele:

Rada při výběru Tannoy V4i

Příspěvek od kostrakop »

Ahoj,

v současné době poslouchám hudbu přes PC.V PC mám interní zvukovou kartu ASUS Xonar DX/XD, do které je zapojena sestava 2.1 Logitech Z-2300 THX. Poslouchám z 90% internetové rádio di.fm (kanál chillout dreams) ve zvukové kvalitě MP3 320kbps 44khz (je možnost používat AAC, ale jen 128kbps).Zbytek poslechu ( většinou ve formátu flac) tvoří Mike Oldfield a spíše elektronická hudba (nejlépe taková, kde hrají syntetizátory) ale i starší popové písničky 80. a 90. léta a dále full hd filmy (bluray ripy) a hry. S pořádnou zvukovou aparaturou (oproti tomu co mám teď) začnu možná poslouchat i jiné žánry, ale určitě to nebude hard rock, metal a jazz.
Mám v plánu zakoupit sloupové reprobedny Tannoy Mercury V4i a k nim pořídit reciever Harman Kardon HK3700.Touto sestavou bych chtěl nahradit stávající Logitech Z-2300 THX. Pokoj v kterém vše bude má rozměry 5x3m.Bedny bych měl po stranách stolku na kterém mám monitor+klávesnice a myš.Vzdálenost beden od sebe by byla cca 2m a já bych seděl uprostřed, bohužel ne úplně na vrcholu trojúhelníku.
Můžete mi poradit s výběrem sestavy pro takovéto využití a jejím zapojením (jaké kabely použít). Zvažuju i variantu použití integrovaného stereo zesilovače, ale i když zvukovou kartu mám poměrně kvalitní, hi-fi zvukovka to není. Cena by měla být za komplet do 30tisíc.Zkušenost mám s poslechem na poměrně slušné sestavě, kterou má otec. Jedná se o reprobedny Shan Apollo 225+reciever NAD712+CD přehrávač NAD C520.

Pro zajímavost uvedu, že jsme zkoušeli porovnávat jeho sestavu, přehrávala se písnička z orig. CD a ta samá písnička ve flacu na mém pc, z kterého vedl obyčejný kabel (ne hi-fi, ale nějaký elektrokabel) z mé zvukovky (analog. výstup) do otcovy sestavy.Poslouchali jsme písničku a přepínali mezi jeho sestavou a mým PC a rozdíl byl v tom, že když to hrálo z mého pc, tak zvuk byl o několik db tišší, jinak jsme rozdíl ve zvuku nezaznamenali.

kostrakop
Kontaktovat uživatele:

Re: Rada při výběru Tannoy V4i

Příspěvek od kostrakop »

Prosím o smazání tohoto dotazu, nakonec asi vyberu KEF X300a.

Odpovědět