Ramienko vybieha mimo tanier - Pro-Ject Debut Carbon

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
Odpovědět
Shybby
Kontaktovat uživatele:

Ramienko vybieha mimo tanier - Pro-Ject Debut Carbon

Příspěvek od Shybby »

Zdravím,
chcel by som sa na Vás obrátiť s jedným začiatočníckym problémom. Po niekoľkých rokoch zvažovania som sa konečne odhodlal kúpiť si gramec a mojou voľbou bol Pro-Ject Debut Carbon s prenoskou Ortofon 2M Red. Ako predzosilovač Pro-Ject Phono Box MM a repráky mám už nejakú dobu Microlab B73. Samozrejme ma zaujíma Váš názor na túto kombináciu (v budúcnosti zvažujem možno lepšie repráky), ale hlavne mám jeden problém, ktorý mi príde tak trocha trápny. Popri nastavovaní som postupoval podľa množstva videí na youtube + manuál, ale napriek tomu mi neustále ťahá ramienko von mimo tanier/platňu. Robí to vlastne to malé závažie na lanku (antiskating weight). A napriek hocijakým pokusom o zmeny v nastavení mi to robí stále. Jedine kedy to prestalo keď som celé závažie odstránil. Som si vedomí, že ide o silno amatérsku vec, ale neviem, čo s tým, googlim som atď... ale nejak sa mi nedarí to spraviť. Budem rád za každú radu. Vďaka.

Renown
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Ramienko vybieha mimo tanier - Pro-Ject Debut Carbon

Příspěvek od Renown »

ale to tak má být. Od toho tam to závaží je.
Pokud leží rameno na opěrce zvedáčku, tak tam je taková guma, která by měla zabránit třením mezi tou gumou a trubkou ramene, aby se to rameno svezlo doprava.
Zvedáček by měl opustit trubku ramene ve chvíli, kdy už je jehla bezpečně v drážce.
Pokud zvedáček klesne a jehla ještě není v drážce, dojde k tomu sklouznutí doprava. Pokud tomu tak je, je potřeba zvednout celý zvedáček nahoru.

Shybby
Kontaktovat uživatele:

Re: Ramienko vybieha mimo tanier - Pro-Ject Debut Carbon

Příspěvek od Shybby »

Vďaka. Viem, že účelom je, že to závažie má ramienko ťahať do vonkajšej strany, len mi skĺzlo mimo tanier skôr ako sa priblížilo k platni. Ale trocha som sa s tým pohral, podľa toho čo si písal a všetko je ok. Ešteraz vďaka.

Odpovědět