REL multisub

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
Odpovědět
Lilian
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

REL multisub

Příspěvek od Lilian »

Ahojte,
Vo svojom vlakne som chcel riesit akustiku u mna a vsetko s tym spojene. Zial nikto nereaguje a neda sa teda rozvinut ziadna debata.

Skusim teda sem kde budem konkretnejsi.

Mam problem ze v mieste pocuvania nieje dostacujuca intenzita na nizkych freq. Podla merania to nieje take zle a skor su tam dva hrby nez ze by daco chybalo. Prepad je tam na cca 200Hz.

Som odhodlany preinvestovat nejake peniaze ale obavam sa nepresvedciveho vysledku.

Zvazujem upravu akustiky alebo multi sub podla rel. V pripade rel by som zakupil 2x T7 a umiestnil do protilahlych rohov zapojene podla REL spec. K centru by som zatial nechal TERRU nakolko nema 0.1rca vstup.pre LFE

Do coho ist podla vas?

https://2y2ro62wfbas3svllg2i0s1t-wpengi ... 161006.jpg

zabiny007

Re: REL multisub

Příspěvek od zabiny007 »

Ahoj,
akustika je základ a pokud máš možnost s ní něco dělat, tak to ber jako krok č. 1. Sub ti totiž nedostatky nevyřeší, právě naopak - ještě je zdůrazní. Mám s tím osobní zkušenost.

Add REL - neznám T7, ale osobně jsem měl možnost doma vyzkoušet a porovnat S2 a S3. Původně jsem si myslel na 2ks menších S2, ale ve finále jsem pořídil 1ks S3. Ten rozdíl v podání a barvě basů je totiž hodně velký. U S2 bylo poznat, že jsou basy přikrmovány subem a nepodařilo se mi ten "subwooferový bas" zrušit ani při různých nastaveních a umístěních. U S3 sub úplně zmizí a to tak, že se občas musím jít přesvědčit položením ruky k membráně, že hraje. :-). Při slepém testu, kdy mi jej žena náhodně vypíná a zapíná, mám ale 100% úspěšnost, přínos je jednoznačný. Jen by mohl být ještě větší, kdybych měl dokonalejší akustiku :-).
Takže mé doporučení - pořeš akustiku a pak se zkus se domluvit s místním prodejcem na zapůjčení více typů a vyzkoušej, jak bude který u tebe hrát. Za mne 1ks S3 je více, než 2ks S2. (i když ještě lepší to bylo, když jsem měl zapojeny oba dva, takže je možné, že časem ještě jeden ks S3 přikoupím. :-)

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PítrsPraha »

Vykašlal bych se na dva 8'' suby a pořídil jeden dospělý 12'' nebo 15''.
Dva suby podle mě uchem nemáš šanci naladit tak, aby splnily, co mají splnit.

mrba
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od mrba »

Súhlasím s tým, že akustika je základ a čo je možné, je vhodné vyriešiť akusticky. Podľa mňa však viac subov môže pomôcť, len je potrebné ich dobre nastaviť. Ak je možnosť merania tak s ním, inak sú aj postupy pre nastavenie podľa ucha. Doporučujem pozrieť aj iné fóra, o multisube sa píše hlavne tu, mne to vlákno dosť pomohlo.

Lilian
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Lilian »

Dakujem za nasmerovanie.

Snazim sa o nejaku spolupracu ohladom akustiky s VMA, zatial sa neozval. A neviem ci bude vediet komplexne pomoct.

Nieco mam odporucene na zaklade merania aj od GIK, zvazujem, bojim sa trocha pretlmenia na vyskach.

Aktualne mam rozpocet 2000e,bud 2x sub alebo ta akustika,no priznam ze na akustiku viac ako 3000e dat nechcem.

Jeden velky sub mam (AP TERRA), mam s nim dobru skusenost. Mal som k nemu BW ASW CM10, nedalo sa to zladit, priznavam.

Ale mal som aj REL quake, malicky sub ktory sa dal doladit k tej terre a bolo to fajn. Preto uvazujem o 2x REL.

mrba
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od mrba »

VMA to asi bude vedieť vyriešiť kompletne, u ja-kuba niečo podobné realizoval, ani pretlmenie na výškach asi nebude hroziť, len je otázne, či bude stačiť rozpočet. Podľa mňa je optimálne čiastočne riešiť akustiku a mať pri tom aj multisub a skoro ideálne (ak sa používa ako zdroj hudby PC aj softwarové DRC). Ale je to len môj názor, iní možu mať odlišný.

Odpovědět