repro pro Yamaha AS-2000

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
pavkalvoda
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

repro pro Yamaha AS-2000

Příspěvek od pavkalvoda »

Zdravím. Mám nové Yamaha AS-2000 + CD-S2000 s kabeláží Supra Sword. Hraje to docela dobře s Xavian Primissima, ale chtěl bych k tomu lepší repro... Poradí někdo o co se vůbec zajímat ? Je jasné, že se budu snažit si to před koupí poslechnout... Dík za názory.
PK

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: repro pro Yamaha AS-2000

Příspěvek od PítrsPraha »

Rozpočet? Místnost? Preference regál/sloup? Zvukový preference? Žánry? Bazar ano/ne?

Leben
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Leben »

Skus niektore zo stlpovych repro od Xavian (napr. XN Carisma),ak ti ich charakter vyhovuje,s nimi chybu neurobis,popripade od nich nove regaly z rady Natura (napr. Ambra )... podla velkosti miestosti...
http://eshop.xavian.cz/reprosoustavy/

NIN
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od NIN »

Tady jsou vyšší Xavy z druhé ruky. http://www.katalogzbozi.studioeso.cz/XA ... 0-d708.htm

pavkalvoda
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Zdravím, děkuji všem za podněty...
Místnost má 30m2, spíše se kloním k regálovým soustavám v cenovém pásmu cca 50 - 80 litrů plus minus autobus. Ale nebráním se ani 2nd handu... Že krámy naložím a pojedu nejdřív k panu Barlettovi to je jasné. Věřím, že u této značky bude velmi dobrý poměr kvalita / cena... Ale není jen Xavian. Je tu B+W (model PM-1), Tannoy (Definition 6.1 nebo sloupky 6.2), KEF A-300, z těch dražších třeba Dali Epicon...
PK

pavkalvoda
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

... preferuji čistotu projevu, prostor, výšky a středy. Basy mě nikdy "netankovaly"... Poslouchám klasiku, filmovou hudbu.
PK

Prospero
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Prospero »

pavkalvoda píše:...KEF A-300...
:?:
(Myslis aktivni “X300A”, nebo “Q300”?)

Jinak ale KEF urcite splnuje tve pozadavky. Pokud chces zustat u “regalovek”, vrele doporucuji poslechnout si model “LS50”, umisteny ale “volne”, na stojanu.
A pokud bys preci jen presel na sloupky (ktere v podstate zaberou uplne stejne mista :) ), potom rozhodne "R700".

Ver, ze u obou je pomer kvalita / cena naprosto spickovy (a u "LS50" to plati dvojnasobne). ;)

P.S.: "A S-2000" se mi zvukove moc libi, jen treba vyzkouset, jak si navzajem sednou...Ciste pocitove si ale myslim, ze by to fungovat mohlo.

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Pokud je rozpočet, jaký je, byla by podle mě škoda zůstat "jen" u LS50, byť jsou to za ty peníze famózní bedničky.

Aktuálně jsou třeba v inzerci Dynaudio C1, sice za trochu víc, ale možná by se dalo dohodnout. Jsou ale hodně náročný na krmení, určitě by chtělo je v A-S2000 vyzkoušet. Pokud by si sedly, je to bez uzardění konečné řešení co se regálových beden týká.

Z nových beden, který se podle mě k Yamaze hodí, se do cenového rozpětí vejdou třeba Xavian Ambra, trochu exotické Fischer&Fischer SN/SL70, Aurum Cantus V3M nebo USHER RW-729.
Trochu sušší analytičtější podání by pak bylo ve spojení třeba s B&W CM6 S2 nebo Focal Profile 908.

Prospero
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Prospero »

No pokud jit opravdu az k horni hranici rozpoctu, je mozne zustat i v “domaci stáji”:

http://de.yamaha.com/de/products/audio- ... mode=model

„NS-F 901” jsem sice neslysel, o jejich predchudkyni „Soavo 1“ jsem ale uz trochu napsal tady:

znacky-vyrobci/yamaha-t2738-50.html

I kdyz slo v prvni rade spise o zvuk zesilovacu, jeji projev mne take naprosto presvedcil ( *bravo* ) a myslim, ze "NS-F 901" urcite horsi nebude.

Jeden test jsem nasel na netu:

http://www.lite-magazin.de/2015/04/test ... die-musik/

A za dobrou cenu je napr. tady:

http://www.hifi-regler.de/shop/yamaha/y ... -sw-hg.php

15% sleva „po vlozeni do kosiku” = 509,70 € a znamena, ze NS-F 901 je k mani za temer stejnou cenu jako “Soavo 1” v roce 2009…(Tehdy 2.800€ dnes, se slevou 2.888,30€).
;)

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

To ale nejsou úplně regálovky, že :-) a jsou dost nabasované, což vzhledem ke vkusu pavkalvody...

Test v češtině.

Prospero
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Prospero »

Jak rikam, "901-ky" jsem neslysel, "Soavo 1" mi ale nabasovane rozhodne neprisly.
Urcite take zalezi na akustice mistnosti, za danych podminek opravdu prebasovane nebyly.

Osobne bych asi dal prednost KEF "R700".... :D

(Ja vim, take zadne regalovky... :) )

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Prospero, přečti si prosím požadavky autora vlákna. Má 30 m2 a přiklání se spíš k regálovkám. A ty mu doporučíš velký sloupy, který jsou svým podáním vhodný do velkých místností, protože potřebujou kolem sebe dost místa... Ach jo *headbang*.

Z KEF R700 nebyli na Stereophile úplně unešeni.

Prospero
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Prospero »

Ale, ja mu je preci nedoporucuji. *taktone*
Napsal jsem pouze, kterym smerem bych (asi) vykrocil já.
Krom toho: 30m² uz je rozmer, ktery sloupove reproduktory rozhodne uplne nevylucuje, stejne jako sám "pavkalvoda". ;)

(Já bych mu, bez zavahani, doporucil KEF “XQ 40”, ty uz se ale, bohuzel, nevyrabeji.) :cry:

pavkalvoda
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Díky za všechny příspěvky. Jen jsem tu nechtěl vyvolat. hádky :) Ty KEF, které jsem měl na mysli byly model R-300, které jsou u nás k mání za cca 38.000,- Ale neměly by být bedny v cca dvojnásobné ceně ceny zesilovače ? Dost bedýnek, o kterých jsem přemýšlel, mají v Berlíně v poslechovkách řetězce "SATURN", To se ale mám táhnout s těma mýma krámama až do Berlína... :(
Pavel

pavkalvoda
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

...u nás doma je to klasická novostavba - obývák obdélník - po celé jedné delší straně okna + záclony a závěsy až na zem, minimálně nábytku a hodně obrázků, dubová plovoučka (opravdové dřevo) s kusovým kobercem uprostřed a nějaký to křeslo... Ale já to tu asi řeším, jako kdybych pořizoval B+W za půl mega...
PK

Odpovědět