Reprokabely pro Audio Research Reference 75

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
Odpovědět
hifistan
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Reprokabely pro Audio Research Reference 75

Příspěvek od hifistan »

Zdravím , potřebuji radu popř. názor z vlastních zkušeností s reprokabely pro elektronkový zesilovač ARC 75 nebo popř.pro i jiné modely nebo značky elektronkových zesilovačů.Moje současné kabely NEOTECH NS 241260 nevyhovují v oblasti nízkých frekvencí. Mám doma ještě pár dvojice spletených OCOS , tam se zesilovač chová na nízkých kmitočtech o poznání lépe , ale zase jsou zrnitější středy a výšky.

Máte prosím někdo nějaké zkušenosti ? Děkuji
AUDIO RESEARCH REF. 75, KRELL KSP7b, ayon CD-2, PIEGA CLASSIC 40.2, VPI PRIME SCOUT, LYRA DELOS, CANOR TP306 VR+, SONY TC755A, NORDOST TYR-2,THORENS TD150+SAEC WN308, MAGNUM DYNALAB ETUDE

Pytel
Kontaktovat uživatele:

Re: Reprokabely pro Audio Research Reference 75

Příspěvek od Pytel »

Petře,

OCOS je přesný a odhalující repro kabel. Bohužel odhalí nedostatky zbytku.

Doporučuji zkusit nějaké kvalitní stříbro nebo hybrid.

Ale asi největší skok je z přesného a rychlého zvuku přechod na lampový, lahodný a zkreslující zvuk. Uši si bohužel musí zvyknout.

mirec1
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mirec1 »

Pytel , v tomto pripade sa naozaj mylis. Zvuk Audio Research je cisty , presny a rychly s prekreslenym basom . Ziadny zapatlany skreslujuci elektronkovy zvuk. :)

hifistan
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od hifistan »

Tak , problém vyřešen. Dnes jsem si zapůjčil reprokabely německé firmy HEAVENS GATE - model ULTRA SILENCE a jsou prostě super.
Nemůžu úplně souhlasit s názorem Mirka , že OCOS jsou rovné a ledacos odhalí. Ve srovnání s HEAVENS GATE - je sice charakter zvuku v podobné rovině , tj. nepřefukují basy , ale jsou tzv. hubenější , info na středech a výškách je méně a jvuková scéna je o hodně míň kompaktnější.......holt za cenu trabanta nikdo nemůže očekávat mercedes *headbang*
Takže dle poslechového testu je výsledek naprosto jasný....jsem novým majitelem HEAVENS GATE ULTRA SILENCE....a podotýkám , že šťastným....Hifi zdar *palec*
AUDIO RESEARCH REF. 75, KRELL KSP7b, ayon CD-2, PIEGA CLASSIC 40.2, VPI PRIME SCOUT, LYRA DELOS, CANOR TP306 VR+, SONY TC755A, NORDOST TYR-2,THORENS TD150+SAEC WN308, MAGNUM DYNALAB ETUDE

hifistan
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od hifistan »

...děkuji všem diskutujícím za vaše rady a poznatky....

Odpovědět