Reprosoustava do 20tis.

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
Odpovědět
Dejf
Příspěvky: 5
Registrován: 12 úno 2015 20:13
Kontaktovat uživatele:

Reprosoustava do 20tis.

Příspěvek od Dejf »

Zdravím všechny.

Sháním se po nějaké nové reprosoustavě přibližně v cenové kategorii 15-20 tis.

Chci pouze stereo 2.0, žádný SW ani okolí, proto je vhodné, aby příslušné reproduktory pokrývaly frekvenční pásmo v co nejširší míře.
Mým přáním je dostat něco, co se na +-6 db dostane na 40 Hz a níž (s plynulým pádem na dno), od 14500 výš už neslyším :-)
Testováno na sinusovce z http://www.wavtones.com/functiongenerator.php

Účel bude primárně na poslech hudby, pak dlouho nic a pak vše ostatní. Preferuji čistotu a věrnost zvuku.
Referenční hudba, na které chci tyto reprosoustavy porovnávat je:
Tarja Turunen, Nightnoise, Varttina, MystTerra, Falkenbach, Haggard, Megadeth, Sabaton, Turmion Katilot, In Extremo, Within Temptation, Yoshida Brothers, Vanessa Mae, Braniborské koncerty, Vivaldi
- od každého pár vybraných skladeb

Zdroje zvuku bude Creative Audigy 2 (http://support.creative.com/Products/Pr ... Audigy%202)

Na vzhledu nezáleží (občas některé designové výstřelky jsou spíše na škodu), co od nich chci je pouze krásný a čistý zvuk.
Jsou nežádoucí i různé efekty (pokud mám ten zvuk ovlivňovat, tak na zdroji), AV receiver/zesilovač beru jen jako nutné zlo, protože většina výrobců HIFI repro zapomněla na elektrický kabel. Proto mluvím o reprosoustavě, protože se k tomu chovám jako k celku.
Na začátku mám 3,5 stereo jack z Audigy 2, na konci chci mít co nejlepší zvuk v prostoru - členitých 50m2 (obyvákokuchyňoschodochodba, výška 261cm), poslouchací zóna je cca 1-3m před reproduktorama, repráky budou cca 20-30 cm od zdi, mezi nimi a zdí je ještě tenký záclonovitý závěs, i tak raději basreflex dopředu nebo dolů. Dále nepreferuji všechny ty bezdráty, jen ať tam vede pořádný kabel.

Jaké mám možnosti:

1) sloupy + av/zesilovač
U studioline jsem slyšel v dané cenové kategorii HECO vs DALI, HECO hráli plně, ale na můj vkus už trochu duní, DALI Zensor 5 hrály opravdu pěkně a čistě (tak jak to chci), jen je z jejich zvuku cítit že jsou malé (jen 5palec, šířka bedny 16 cm...), Zensor 7 je už drahý (když k tomu ještě připočtu to nutné zlo pro napájení....), u hifipartner mají Wharfedale, nezní špatně... (Diamond 10.4, Diamond 155), další možní kandidáti jsou Monitor Audio MR4, MR6, BX5

2) regálovky + av/zesilovač + stojany
Wharfedale Diamond 122, 220, Dali Lektor 3, Dali IKON 2, Monitor Audio Bronze BX2, KEF Q 100 nebo 300, B&W 685 S2
Tam kde je chci mít je pouze zem, takže stojan nutností a bohužel i ten nešťastný av/zesilovač (dohromady to ty dražší repro ze seznamu výše prakticky vyřazuje...)

3) Aktivní sestavy, PC repro
Děs a hrůza, naše nejluxusnější hifishopy alza a mall se věnují hlavně cenové kategorii pár tisíc, kterou chci opustit
Běžná hifi studia tuto kategorii prakticky ignorují (a vypadá to že i většina výrobců)
Jediné, co vybočuje a stojí za zvážení je KEF X300A, které jsou už ale kousek za limitem ceny, když si uvědomím, že bez stojanů to asi nepůjde...

4) Studiové monitory
http://www.thomann.de/cz/aktivni_nearfi ... itory.html
u nás kytary nebo muziker
Celá tato kategorie na papíře plní všechny mé požadavky za velmi rozumný peníz. 6 - 8 palcové monitory dokážou zahrát prakticky vše, pod 40 Hz se dostat není problém, dost rovné frekvenční křivky, velmi slušné watty, solidní objem (okolo 30x30x40 cm), váha i přes 10 kg na bednu (tj. stejné jako některé sloupy, např. ten Dali Zensor 5 váží 10,3 kg, PreSonus Eris E8 10,07 kg http://www.presonus.com/products/Eris/techspecs)
Samson Resolv SE6 nebo 8, Mackie HR624 Mk2 nebo MR6 MK3, MR8 už docela duní, KRK RP6 RoKit G3 nebo RP8, Tannoy Reveal 802, PreSonus Eris E8 (solidní výkon i možnosti ovládání), M-Audio např. BX8 Carbon, M3-8 atd...
Další jsem vyřadil poslechem (např. Adam A7X, Yamaha HS 8, ...)
Problém je, že jsou dělané za jiným účelem, než je poslech na doma - jsou určené k tvorbě, tj. zvuk určený k odhalování chyb, ne k relaxu.
Na druhou stranu hodně z nich si lidí kupují jako bedny k PC právě jen na příjem zvuku / poslech a nemůžou si je vynachválit (hodně třeba právě ty M-Audio) (tudíž často slouží jako předchozí skupina č. 3)
Bohužel HIFI studia je zcela ignorují, naopak muzikantské obchody neprodávají hifi, takže nelze porovnat mezi sebou v přímém souboji s kategorii 1 a 2 výše
Zcela odpadá nutnost starat se o nějaké receivery, zesilovače a jiné pitominy (k autu si taky nekupuji různé předmotory a obohacovače benzínu....), stojany budou třeba, např.:
http://kytary.cz/bespeco-pn90fl/HN114515/
http://kytary.cz/razzor-box-208/HN120744/
http://kytary.cz/samson-ms200/HN095067/
http://kytary.cz/razzor-box-100/HN133701/

Závěr:
Takže mám dilema, které není jen otázkou výběru mezi několika kousky v rámci dané kategorie, ale i otázkou, do jaké kategorie vůbec sáhnout.

Bohužel na hodnocení reprosystémů jsem nenašel nic, co by šlo použít jako srovnávací relativně objektivní kritérium. Když si čtu různé recenze, tak se používají dokola prakticky ty samé superlativy, ať už jde o bednu za 10 tisíc nebo za 100 (tak proč kupovat tu za 100, když hraje "stejně" skvěle, jako ta za 10?). Jediné, čím se dá řídit, jsou různé srovnávací testy, kde pak v přímém porovnání zazní verdikt, že jedny jsou nebe a druhé dudy, ale když vedle sebe položím dvě nezávislé recenze takových kousků, často z nich moc velký rozdíl vidět není.
Zbývá tedy jediná možnost (navíc i všude možně doporučovaná) a to je zajít někam a jít si je poslechnout. A tady nastává problém - není kde.
HIFI studia mají zapojené 3, 4 kousky, kolikrát i z jiných cenových relací, monitor je tam sprosté slovo, kytary nebo muziker mi zase umožní si u regálu poslechnout ty monitory, srovnatelnost velmi mizerná, dokážu vyřadit základní vady, ale vybrat si ne.

Jednou z možností je objednat si přes net 10 kousků z výše uvedených (regálové, sloupové, ty KEFy, monitory) domů, a pak prostě 9 z nich vrátit v rámci 14 dní...
Jak se k takové formě staví jednotliví prodejci?

Nebo mám nějakou možnost, jak si vybrat?

Má někdo z vás doma nebo měl možnost slyšet a porovnat hifi soustavu a monitor zároveň (ideálně v mojí cenové kategorii do 20k, nebo dokonce přímo zmíněné kousky?) a může tady popsat vlastní zážitek a názor?
Můžete některé z monitorů doporučit jako repro pro poslech? A pokud ne, co je tím "ALE"?

BTW. načteno mám za poslední měsíc snad polovinu československého a anglického internetu, od toho jak funguje zesilovač nebo balancovaný kabel, až po mnoho recenzí, srovnávání, diskuzí..., ale pořád se na to dívám z pohledu laika/uživatele

bh69
Příspěvky: 2030
Registrován: 18 říj 2009 07:22
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Reprosoustava do 20tis.

Příspěvek od bh69 »

pokud se nepletu, tak KEF X300A nemaji zadnou regulaci. Takze bys musel ubirat v PC z plne hlasitosti ..

Uživatelský avatar
MB
Příspěvky: 1113
Registrován: 17 dub 2008 13:33
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Reprosoustava do 20tis.

Příspěvek od MB »

Zabralo ti to asi dost dlho to sem napísť, mesiac študuješ web ale zájst do hifi štúdia ta nenapadlo?

Ten zdroj s 3,5mm jackom a ešte z takej sračky od Creative.... *headbang* , na to nemám ani chuť reagovať.

Najlepšie urobíš ked mrkneš občas na hifibazar.cz , máš tam 1 rok záruku... napr. tieto by mohli byť pre teba zaujímávé http://hifibazar.cz/detail.asp?id=2493

kite19
Příspěvky: 840
Registrován: 15 říj 2013 18:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Reprosoustava do 20tis.

Příspěvek od kite19 »

Ahoj, ono je to pri výbere reproduktorov na základe osobných preferencií užívateľov fóra, v podstate neriešiteľná záležitosť :D Jediná rada a aj rozumné riešenie je vypočuť si čo najviac produktov, ak sa to dá a na základe toho čo ti sadne si vybrať.
Prečítaním fór sa do témy budeš zamotávať, pretože každý vnímame zvuk inak, to čo niekomu vyhovuje inému bude vadiť.
Sám píšeš, že ti vadí dunivosť, niekto to môže vnímať úplne inak a bude u repro hľadať tento "plný bass".
Osobná sluchová skúsenosť je nad všetky odporúčania.
*offtopic*
Mým přáním je dostat něco, co se na +-6 db dostane na 40 Hz a níž (s plynulým pádem na dno), od 14500 výš už neslyším :-)
Testováno na sinusovce z http://www.wavtones.com/functiongenerator.php
Tomuto príliš never, na čom si to reprodukoval, keď si sa testoval? Ja som si skúsil už tri podobné tóny a všade mám rozsah iný a práve tu by som mal počuť až 20 400 - headamp BVaudio+Beyerdynamic DT990Pro - čo považujem za nezmysel.
Len pre zaujímavosť chcem vedieť na čom si reprodukoval?

Basstl
Příspěvky: 95
Registrován: 09 srp 2009 11:53
Kontaktovat uživatele:

Re: Reprosoustava do 20tis.

Příspěvek od Basstl »

Doporučuju si trochu připlatit a pořídit VMA II S. http://vmaudio.cz/clanky_pokracovani/vma_2.php
Jestli si umíš zapájet kabely a přišroubovat repro, tak dáš za kompletní stavebnici 25k.
Za tu cenu nic lepšího novýho nekoupíš.

Dejf
Příspěvky: 5
Registrován: 12 úno 2015 20:13
Kontaktovat uživatele:

Re: Reprosoustava do 20tis.

Příspěvek od Dejf »

@bh69
-pravda, určité omezení to je

@MB
- ve výše uvedeném popisu jsou uvedené i konkrétní informace a závěry z několika návštěv, jak info o jejich názvech, tak i závěry ve formě vyběru některých modelů, nebo naopak vyřazení jiných právě na základě poslechu
- zdroj nehodnoť, je a hraje a zůstane a bude hrát. Ve své době to bylo to nejlepší, co se do PC běžně nabízelo, do fajnšmekrovských kousků jsem se nepouštěl, protože jsem obyčejný spotřebitel.
- hifibazar mne už napadl, ale schovávám si ho jako plán B nebo spíše C, v tuto chvíli preferuji nové bedny. Ten nabízený kousek je bohužel za 22 tisíc, když k tomu připočtu nutnost nějakého receiveru nebo zesilovače, jsme mimo cenový limit, tudíž o nich neuvažuji

@kite19
Díky za reakci, můj současný záměr není vybrat konkrétní kousek ale nazvěme to "souboj kategorií", proto mne spíše zajímají osobní zkušenosti v porovnání monitorů vs hifi. To je něco, co bohužel nemohu naposlouchat, protože jde o dva oddělené světy, vypadá to, že mezi muzikanty a hifisty je vystavěna Maginotova linie. A systém zajít do studia poslechnout a ještě ten samý den přejet např. do kytar a poslechnout jsem už udělal - je to k ničemu, takhle se porovnávat nedá, naprosto odlišné prostředí, časový posun..., takhle se dá vyřadit jen základní "nechci". Bohužel na základě této zkušenosti jsem se dostal do bodu - objednat 10 a 9 vrátit....
Ohledně frekvencí - ověřeno jak na Cowon J3 + Ultimate Ears Triple.FI 10 Pro (http://avmania.e15.cz/ue-triplefi-10-vs ... uel-spuntu) tak i na pitomých Geniuskách (http://www.svethardware.cz/recenze-duel ... zaki/10421), pak mám ještě nějaké starší sennheisery, ale na těch už neslyším ani 14000 :-(
- nastavení: tone, sine, level 0, frekvence a čas dle libosti
Btw. k tomuto vyzkoušení mne inspirovala jedna recenze na http://www.hifi-voice.com/, kde se autor jen tak btw. zmínil, že slyší myslím 14600 :-)

@Basstl
Díky, hezká nabídka, na jejich stránkách jsem už byl, navrhovaný kousek nevypadá špatně, má jen jednu vadu - 25-30 tisíc, + nutnost zesilovače, s doporučeným jsme už na 50 tisících, to není trochu si připlatit. Potřebuji něco, co zapojím do 3,5 jacku ať už ve zvukovce nebo přehrávači a to "něco" celé dohromady by se mělo vejít do 20k

Dejf
Příspěvky: 5
Registrován: 12 úno 2015 20:13
Kontaktovat uživatele:

Re: Reprosoustava do 20tis.

Příspěvek od Dejf »

@kite19
Našel jsem ještě jedny Sennheisery - 14300


Dejf
Příspěvky: 5
Registrován: 12 úno 2015 20:13
Kontaktovat uživatele:

Re: Reprosoustava do 20tis.

Příspěvek od Dejf »

@sekal
Díky za návrh, je to sice bazar, ale zítra na to mrknu, tyhle kousky neznám (asi se jako nové nachází v jiném cenovém pásmu než hledám:-))

Jinak na hifimarketu jsem v poradně našel dotaz z prakticky stejným zadáním, jako mám já - soustava do 20k, vkládám tady odpověď A.V.Wiejowski, Hi-Fi market odpovídá:
Zdravím,
... máme pro Vás pět kvalitních stereofonních sestav k posouzení :
1. HARMAN KARDON HK 3490 + repro JBL ES 80
2. CAMBRIDGE AUDIO SR10 Topaz v2 + repro CAMBRIDGE AUDIO SX60
3. PIONEER SX-20 + repro HECO Music Style 500
4. YAMAHA R-S500 + repro HECO Victa Prime 502
5. ONKYO TX-8030 + repro MAGNAT Supreme 1002

sekal
Příspěvky: 1484
Registrován: 11 bře 2010 14:30

Re: Reprosoustava do 20tis.

Příspěvek od sekal »

Ze zesilovačů by přicházel v úvahu ještě http://www.hifionline.cz/hifibazar/prod ... d-c356bee/. Zesilovače od CA mají spíše světlejší, analytičtější přednes. NADy mají zvuk posazen poněkud níže. Záleží na tom, co ti bude vzhledem k poslouchanému žánru více subj. vyhovovat. Vše si před koupí nejdříve poslechni. Naslepo nic neber.

Pokud jde o nabídku z Hi-Fi marketu, tak na to zapomeň. Chceš-li mít solidní stereofonní poslech, tak jakékoli receivery pusť z hlavy. Ani ty nabízené bedny se mi nelíbí. S tvým rozpočtem vybírej spíše nějaké rel. slušnější, ne moc opotřebené kousky z druhé ruky. Viz např. moje tipy výše apod..

Dejf
Příspěvky: 5
Registrován: 12 úno 2015 20:13
Kontaktovat uživatele:

Re: Reprosoustava do 20tis.

Příspěvek od Dejf »

Zdravím všechny
Po určitých krocích jsem se propracoval k následující sestavě

Reproduktory: Quadral Ascent 75
Zesilovač: Teac A-R630

Prosím o vaše názory k této sestavě, případně zkuste prosím navrhnout alternativní zesilovač v podobné cenové kategorii

Díky

Lemon
Příspěvky: 516
Registrován: 30 led 2016 22:33
Kontaktovat uživatele:

Re: Reprosoustava do 20tis.

Příspěvek od Lemon »

Ten zesík to je celkem tragédie.Pokud ho kupuješ nový tak za tu cenu koupíš bazar o dvě třídy zvukově lepší např.
http://elektro.bazos.cz/inzerat/5867392 ... P-STAV.php
dokonce i za takhle malý peníz bude hrát tento lépe:
http://elektro.bazos.cz/inzerat/5902986 ... -AM-37.php

sekal
Příspěvky: 1484
Registrován: 11 bře 2010 14:30

Re: Reprosoustava do 20tis.

Příspěvek od sekal »

Dejf píše:Prosím o vaše názory k této sestavě, případně zkuste prosím navrhnout alternativní zesilovač v podobné cenové kategorii. Díky
http://elektro.bazos.sk/inzerat/5968832 ... ax-596.php

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 1 host