Revel F206 - vzdialenost na pocuvanie

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
Odpovědět
Lilian
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Revel F206 - vzdialenost na pocuvanie

Příspěvek od Lilian »

Ahojte

Mam tu zase specificku otazku.

V jednej PL recenzii sa spomina u REVEL F206 ze minimalna vzdialenost na pocuvanie je 2,5m od repro.Najlepsie vsak viac ako 3m :!:

Vraj je to pre mnozstvo menicov daleko od seba...

Pocul ich niekto? je to mozne?

S tymto prestrasne bojujem, pretoze napriek velkemu celkovemu objemu miestnosti v ktorej pocuvam (cca 100m3) sedim od repro 2,6m :!:

Pocut jednotlive pasma hrat z jednotlivych menicov by som velmi nerad.

Doposial som mal v tejto miestnosti iba AudioPhysic, tie s tymto problem nemaju ani s uchom nalepenym na bednu :shock:

Teda este som mal v kratkosti Vienna Acoustic Mozart, tam uz to tak jednopasmovo neznelo, ale z miesta posluchu OK.

http://www.6moons.com/audioreviews/revel/2.html

>>The Revels don’t lose control but mandate attention of their distance from the seat. They should be at least 2.5m away and preferably more than 3 meters. Only then do all these drivers cohere to stop telegraphing separately. With proper positioning it’s then difficult to identify the crossover points between drivers. ::

zabiny007

Re: Revel F206 - vzdialenost na pocuvanie

Příspěvek od zabiny007 »

Podle mne to tak horké nebude. Vem si větší model F208, které byly v poslechovce CASEA a podle mne ta vzdálenost o moc větší než u tebe nebyla.
Každopádně - po F206 jsem svého času toužil hodně a byl to jeden z favoritů. Lákalo mne skvělé sestavení do 5.0 díky centru 208 a efektům 206. Bohužel to ztroskotalo na neochotě prodejce/dovozce tento model vybalit a předvést (resp. když jsem si je po dohodě přijel poslechnou, pustil mi F32 s tím, že "to hraje podobně"...). Takže jsem se vytočil, odmítl kupovat zajíce v pytli a nakoupil jinde. Ale pokud bys je bral, rád bych se za tebou stavil na poslech.
A mimochodem - aktuálně je na F206 akce a v nabídce dovozce jsou v černém laku jen za 95tis...

zabiny007

Příspěvek od zabiny007 »

Mimochodem, kdyby jsi o tom vážně uvažoval, tak zde chce prodejce z Holandska za 20 měsíců starý set 5.0 jen 3.999EURO. (I když je to s menším centrem, já bych preferoval ten vyšší...)
http://www.audio-markt.de/_markt/item.p ... 331363896&

Lilian
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Lilian »

Ahoj,

Dakujem za info.

Ako vies tiez skladam 5.x zostavu a rovnako je hlavny dovod mojho zaujmu center C208 ;)

Trocha ma vsak vydesila ta recenzia F206. No a k tomu dost potupne skore pre M106 ktore som zvazoval ako rear.

http://www.audiodrom.net/cs/reprosousta ... rma-3-m106

Momentalne mam v hladaciku este BRYSTON Tmini pripadne ak vacsie tak A2, tiez je v ponuke velmi slusny center *palec*

Ako zastupcu domaceho trhu otravujem Pachoaudio, kde riesime stavbu centra k Stealth minimodulare ,, ale rovnako sa obavam ako zahraju u mna na taku kratku vzdialenost :?

Jo, no ten center urcite ten vacsi, ale cena super...

zabiny007

Příspěvek od zabiny007 »

Na efekty jsem měl vybrán spíše dipol Revel Performa S 206 :-)
Obrázek
Naposledy upravil(a) zabiny007 dne 03 črc 2017 21:15, celkem upraveno 1 x.

Odpovědět