Rozumná sestava - popr. AIO

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
Odpovědět
hukot
Kontaktovat uživatele:

Rozumná sestava - popr. AIO

Příspěvek od hukot »

Ahoj,
uvažuju o nějaké sestavě domů na filmy. Na hudbu už mám docela pohodový stereo s čistě stereozesíkem. Koukal jsem na nějaké all in one systémy, např. na samsung ht f9750w http://m.avmania.e15.cz/samsung-ht-f975 ... ektronkami ale není pro mě úplně stěžejní, jestli dám 35 nebo 50... a tak jsem si řekl, že zkusím napsat zasvěceným a ti mi dobře poradí :-). Kdybych to skládal, tak bych jako zdroj použil buď stávající Dune Smart H1, nebo bych pak pořídil nějaké Oppo - asi tu 105tku. Zesík a bedny, tam netuším. Místnost na kino mám cca 6x7m. Co byste poradili, doporučili? Nebráním se ani bazaru a musím uvážit faktor velmi pravděpodobné napadení dětmi.

Nevím jestli má velký význam 7.1, možná by stačilo 5.1, ale i tady si rád nechám poradit.

Díky za rady a názory.

Robur
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozumná sestava - popr. AIO

Příspěvek od Robur »

Zdravím,tady asi moc chuti odpovídat na téma domácí kino nebude,je to forum spíše zaměřeno na stereo.
Jestli není limit na peníze,tak jako zdroj zmiňovane Oppo 105 bude na kino dle meho stačit,k tomu 5x koncovy stupeň a mohlo by být vystaráno. Jen nevím jestli nebude chybět nastavení přes mikrofon,což mají dnešní recievery a je to dost důležité,protože špatně nastavene parametry pak přinesou zklamaní ze zvuku. Taky je dobré pamatovat na to jakou hlasitost si mužu pustit aparat nyní. U kina film potřebuje aby vynikl trošku přidat na volume,jinak je to neslane nemastne. Zdraví Robur

hukot
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hukot »

Díky moc za reakci, beru na vědomí.

Dinosaurjr
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Dinosaurjr »

hukot píše:Místnost na kino mám cca 6x7m. Co byste poradili, doporučili?
Otázkou je, zde místnost bude určena pouze pro kino (bez nebo málo oken, akusticky upravená, pak má smysl finalizovat i 9.2 bez kompromisů) anebo se jedná o více účelovou místnost obývák+kuchyně, kde se musí "ještě taky" bydlet a repro budou umístěna s kompromisy (pak postačí základ 5.1) ?
Oppo je super ale ani další komponenty se nesmí zabít blbou akustikou. To pak raději vybírat ze středí (zvukově "blbuvzdornější") třídy...

Odpovědět