Rušení PC bedniček - špatný kabel?

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
Odpovědět
DenyKr
Kontaktovat uživatele:

Rušení PC bedniček - špatný kabel?

Příspěvek od DenyKr »

Ahoj všem,

prosil bych o radu pro pomoc s poměrně banální věcí, s níž si však nevím rady. Mj. vlastním malé PC bedničky pod monitor Arctic S111 (toto je opravdu pouze doplňkové "něco" pro systémové zvuky, pro poslech samozřejmě vlastním něco lepšího - konkrétně VMA II od Martina Vitvara s HYPA 10 od CustomWorks), které mám připojené k PC prostřednictvím 10m dlouhého jack kabelu (PC schován na opačné straně pokoje), napájení bedniček bohužel obstarává USB (v tomto případě opět pomocí HUBu). Potíž však je, že kdykoli bedničky zapnu, chrastí v nich ve chvíli, kdy PC pracuje - tedy vesměs pořád. Taktéž jakmile je dám hlasitěji, chovají se, jako by byly přebuzené, když vypnu/zapnu proud, i když jsou vypnuté, opět "prdí" jako přebuzené.

Máte prosím někdo zkušenost, čím je toto způsobeno? Něco lepšího mi na stole není k ničemu, naopak velikostně bych to neměl kam dát a na systémové zvuky tato prdítka překvapivě úplně hrozné nejsou. Nevím však, zda toto rušení způsobuje to USB napájení, nebo zda je špatný jack kabel? Dá se toto nějak řešit odstíněním, či něčím, nebo je to prostě vlastnost, kterou neovlivním?

Děkuji předem za všechny nápady.
Denis

bh69
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Rušení PC bedniček - špatný kabel?

Příspěvek od bh69 »

tech 10 m je teda dost ... zkusel jsi to pripojit kratkym kabelem ? a napajeni muzes zkusit pres USB adapter do site

bh69
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od bh69 »

http://reprosoustavy-reproduktory.heure ... e/#section
tady nekdo popisuje stejny problem a resenim pry je USB adapter

DenyKr
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DenyKr »

Aha, děkuji za postřehy, takže to bude asi tím.
Divné je, že když jsem použil klasický USB adaptér a zapojil do zásuvky, začaly bedničky hodně "prdět" zase jako při přebuzení..

EDIT: Tak jsem zkusil jiný zdroj a opravdu to pomohlo, super! Děkuji za pomoc! :)

Odpovědět