SACD nativně ?

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
Odpovědět
Raptor

SACD nativně ?

Příspěvek od Raptor »

Máte někdo možnost vyzkoušet zda sestava přístrojů receiver Pioneer SC LX-88 a Blu-ray player Pioneer BDP LX-88 dokáží skutečně při propojení HDMI přehrát nativně SACD -, z placky SACD, nikoliv ze vstupu USB, či USB DAC a nebo to umí přehrát pouze jako konverzi do PCM?

Libor Šulc
Kontaktovat uživatele:

Re: SACD nativně ?

Příspěvek od Libor Šulc »

Přes HDMI nikdo nikdy nativní SACD nepřehraje,nejde to.
*thumbs down*

Pouze jako PCM komprimát...

vitek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vitek »

Libor Šulc píše:Přes HDMI nikdo nikdy nativní SACD nepřehraje,nejde to.
*thumbs down*

Pouze jako PCM komprimát...
To bych tak rezolutně netvrdil. Jsou SACD mašinky, které mají nativní SACD výstup a jsou převodníky, které umí přes HDMI nativní SACD převést. Ale Pioneer to asi nebude.

Raptor

Příspěvek od Raptor »

Díky za snahu, myslel jsem spíše pokud někdo vlastní uvedené přístroje, či má možnost to na nich vyzkoušet.

Libor Šulc,
pokud nevíš, neznáš a nemáš zkušennost, radši sem nic nepiš. Máš zastaralé informace z doby, kdy audio ještě neběželo po HDMI. Nastuduj si ty specifikace.

vitek
Ty jsi alespoň v obraze ale právě Pioneer by to měl umět, ve specifikaci jsou obě možnosti, stejně jako u OPPO 105, tedy skutečně nativně a pak jako konverze do PCM v těchto případech 176,4 kHz samplovací frekvence na dvoukanál. Oba mají ESS Sabre 9016 a 9018, mělo by to jít, ale bohužel pořád mě tam svítí při nastavení Bitstream i DSD i PCM a myslím, že to PCM by tam nemělo být. V případě nastavení PCM - tedy konverze na playeru tam svítí už jen PCM a to je v pořádku. Nechápu, že při výstupu z playeru na Bitstream tam svítí tedy oboje DSD i PCM. Asi jsou dvě možnosti: buť to mám blbě nastavený a nebo to je marketingový podvod a tyto přístroje nejvyšší od Pioneeru nativní DSD neuměj, ikdyž v reklamních spotech i v manuálu toto uvádějí. Fakt nevím. Dík za každou konstruktivní radu, či zkušennost.

Raptor

Příspěvek od Raptor »

Kdo nevěří ať tam běží a to vlastníš, nebo pracuješ v Hifi studiu?

Na odkazu si rozklikni 9018 a 9016

https://translate.google.cz/translate?h ... rev=search

Petanek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petanek »

Nativní DSD umí pouze čipy BB/TI 1792/95/96 atd. ESS pouze DoP.

Raptor

Příspěvek od Raptor »

To je divné, ve specifikaci to uváděj, že ano, a zrovna tak to deklaruje kromě Pioneer i OPPO, které má stejné čipy. Na zahraničních forech také tvrdí, že ano, ikdyž jen dvoukanál - což by mě nevadilo. V multi hudbu neposlouchám, tam je to s tou konverzí to souhlasím. Jak tam však dostat ten dvou kanál nativně, resp. dostat ho tam dostanu, ( v infu svítí, že vstup je DSD 2,8 Mhz ) ale z nějakého důvodu to dělá konverzi. Většinou to dělá konverzi, když ten čip to neumí zpracovat - to chápu, ale tento by to umět měl, jak je deklarováno ve specifikaci a jak to deklaruje výrobce Pionner a OPPO u výrobků s tímto čipem.

Dík za info.

Libor Šulc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Libor Šulc »

To,že někde na AV receiveru svítí DSD logo,ještě neznamená,že to jede na nativním 2,8MHz.

Nativní výstup DSD má např:top model Accuphase DP900 a model nebo dva pod ním,EMM Labs TSDX a XDS1,pár kousků od dcs amožná pár dalších kousků.

Vše již "za hubičku"

Všimněte si,jak jsou řešeny vstupy pro nativní DSD na převodnících(Accuphase,EMM Labs...) ,většinou spojařská skleněná optika s bajonetem nebo spešl síťový vstup.

Ale vzdávám se před dravým dinosaurem,kdo chce vysvětlit,jak je to se skutečným dsd,ať se ozve. *thumbs up* :D

Petanek: *thumbs up* dík

Petanek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petanek »

Raptor píše:To je divné, ve specifikaci to uváděj, že ano, a zrovna tak to deklaruje kromě Pioneer i OPPO, které má stejné čipy. Na zahraničních forech také tvrdí, že ano, ikdyž jen dvoukanál - což by mě nevadilo. V multi hudbu neposlouchám, tam je to s tou konverzí to souhlasím. Jak tam však dostat ten dvou kanál nativně, resp. dostat ho tam dostanu, ( v infu svítí, že vstup je DSD 2,8 Mhz ) ale z nějakého důvodu to dělá konverzi. Většinou to dělá konverzi, když ten čip to neumí zpracovat - to chápu, ale tento by to umět měl, jak je deklarováno ve specifikaci a jak to deklaruje výrobce Pionner a OPPO u výrobků s tímto čipem.

Dík za info.

Ono je to je jednoduché. ESS a všechny podobné jsou multi-bitové převodníky, které si neporadí s 1-bitovým DSD streamem, a proto si zjednodušeně řečeno "přepočítají". BB/TI 17xx jsou hybridní převodníky kombinující obé a DSD nativně zvládnou. Proto tyto převodníky používají hojně japonské přehrávače SACD (Luxman, Accuphase). Já bych se na DSD vykašlal, je zcela jedno, zda ti to levný přehrávač zpracuje na PCM. DSD má přínos jenom tam, kde i původní master je v DSD a pokud ne v DSD tak alespoň přímo do DSD převedený z analogu. Zde z toho dokáží profitovat převodníky Meitner, EMMlabs nebo Playback Design ... dále pak Lux, Accuphase, Esoteric. Všechno ale stroje s cenovkami zcela mimo běžný mainstream. DSD šumí , nemá dynamický ani frekvenční rozsah PCM o vysokých samplovacích frekvencích, tak proč se jím zabývat pokud vyloženě neplatí výše uvedené o originálním masteru?

Pokud chceš mermomocí přehrávat DSD a mít DSD stream na digitální výstupu, tak snad OPPO 103/105.

P.S. - Aby ještě nekřivdil DSD, tak DSD128/256 a dále eliminují nedostatky orginálního formátu, ale dostupných záznamů je ještě méně, ale pokud jsou, tak to stojí zato.

Oggy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Oggy »

Libor Šulc
Nevím, ptám se. V jakém formátu tedy SACD leze přes HDMI, pokud mi displej AV předzesilovače ukazuje SACD? Ono je něco mezi PCM a SACD? (DTS a DD varianty nezmiňuji). On nějak pozná, že to je SACD, i když to není SACD?

Raptor

Příspěvek od Raptor »

Petanek

NÓ právě. "Pokud chceš mermomocí přehrávat DSD a mít DSD stream na digitální výstupu, tak snad OPPO 103/105."

Ten player LX 88 je to samé jak to OPPO 105. Původní dotaz byl na někoho kdo to má také zapojené, nebo to má doma, aby věděl souvislosti. Dohady jsou k ničemu. Díky ale všem.

WP_20150807_001.jpg
WP_20150807_002.jpg
WP_20150807_003.jpg
WP_20150807_004.jpg
WP_20150807_007.jpg

SACD provozuji 16 let, ale právě na analogovém výstupu. Tady jsem z toho volako zmatený, stejně se to chová i při prehrávání DSD z USB. Pokusil jsem se přiložit několik jpg - pokud se to povedl. Je to jen z mobilu narychlo. Na obrazovce to ukazuje DSD buď 2.8, či 5.6, ale displayi receiveru vedle toho DSD stále svítí PCM a i v tom icontrolAV to píše vstup DSD a výstup PCM 176,4.
Naposledy upravil(a) Raptor dne 07 srp 2015 20:24, celkem upraveno 1 x.

Raptor

Příspěvek od Raptor »

Sorry, tak ty jpg asi neumím sem vložit. Help?

Petanek

Dovolil jsem si ty jpg Tě poslat na mail.

Mrkni na to, co z toho vyčteš.

Dík.

Raptor

Příspěvek od Raptor »

Už není potřeba nikam mrkat, ani radit - zřejmě to tady stejně nikdo neměl v úmyslu, ani možnosti, či znalosti. Dohady a rádoby vysurfované rady jsou k ničemu, chce to vlastní zkušennost, či odbornou edrudici. Problém je vyřešen, ano přehraje to DSD nativně a to jak z SACD, tak i z USB na čelním panelu a na na vstupu USB-DAC. Za celé leta zkušenností nečtu manuály - nepotřebuji, ale tady jsem to tedy luštil a zjistil jsem, že Ti šikmoocí výrobci to tam bohužel zapoměli poznamenat. Není nad vlastní poznání. Ty přístroje mám doma 8 dnů a tak jsem zjistil že nestačí na výstupu playeru nastavit na Bitstream a na vstupu receiveru Direct stream, ale je nutná další volba tzv. Pure direct, která komplet vyřadí DSP a odpojí subwoofer. Pak to hraje DSD direct 2.8 i 5.6Mhz - tedy 2 kanál, vícekanál nikoliv. Mě to však nevadí, hudbu poslouchám jen ve stereu a ty 802 Diamond si s tím na konci celkem slušně poradí. Proti analogovému výstupu je to zřejmý přínos a to je zjištění jen za těch pár dnů provozu.

Děkuji všem a toto vlákno uzavírám.

Odpovědět