Sestava do 20 tis. Kč - Spotify a další stream služby

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
Odpovědět
Matys
Kontaktovat uživatele:

Sestava do 20 tis. Kč - Spotify a další stream služby

Příspěvek od Matys »

Zdravím všechny.

Potřeboval bych poradit s výběrem sestavy pro ozvučení pokoje (25m, vysoké stropy), smyslem je primárně poslech hudby, sekundárně propojení s TV. Hudbu poslouchám téměř výhradě přes spotify, občas si pustím koncert přes youtube, výhledově uvažuju o službě Tidal. Nechtěl bych kupovat nic z bazaru, limit je okolo 20 tis. Kč.

Z toho, co jsem se zatím dočetl tady na fóru, by měly být nejlepším řešením pasivní bedny a receiver, který podporuje spotify, tj. pokud tomu správně rozumím, receiver se sám připojí k účtu spotify. Bude případně nějaký zásadní rozdíl v tom, pokud receiver nebude mít tyto funkce, a zdroj bude představovat mobil/notebook, které se přes kabel/bluetooth připojí k receiveru? Co se týče např. zmiňovaného Tidal, měl by umožňovat bezztrátový formát skladeb (asi flac). Nedojde k "anulování" kvality zvuku přenosem přes bluetooth z mobilu?

Omlouvám se za velmi laické dotazy, byl bych moc vděčný, pokud by mi někdo potvrdil nebo vyvrátil můj pohled na věc, případně doporučil konkrétní komponenty. U receiverů jsem v podstatě kompletně v lese, z beden se mi zamlouvají Bonbonusy od Xavianu, četl jsem několik dobrých recenzí, ale klidně mě vyveďte z omylu.

Předem dík za odpovědi!

Robur
Kontaktovat uživatele:

Re: Sestava do 20 tis. Kč - Spotify a další stream služby

Příspěvek od Robur »

Zdravím,možna do vyběru by nebylo špatne zahrnout i tohle http://www.hifionline.cz/akcni-sestavy/ ... magic-5ex/ Je to v akci za dobrou cenu.

philcol
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od philcol »

Jestliže uvažuješ o Tidalu, budeš mít problém najít reciever, který ho podporuje. Přes BT, jestli jsem správně informovaný, dochází ke kompresi, takže to nedoporučuju. Otázkou spíš je, jestli potřebuješ nutně receiver, tedy zařízení s rádiem, internetovýma službama, DLNA atd. Jestli může být zdrojem PC a uvedené služby nepotřebuješ, pak doporučuju určitě klasický zesilovač osazený, či doplněný slušným DAC - zvlášť teď, když Tidal spustil funkci Master, která ale (zatím) funguje pouze pro PC aplikaci.
Co se týše reprobeden, nepíšeš, zda chceš sloupy, nebo regálové. A nepíšeš ani jaké styly posloucháš, což je u beden poměrně zásadní informace. Jinak v případě beden bych se ověřeného bazaru nebál.

Matys
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Matys »

Díky moc za odpovědi. Philcol - to je přesně rada, kterou potřebuju, PC jako zdroj je pro mě ok, rádio nepotřebuju, takže místo receiveru klasický zesilovač; třeba toto: http://www.aq.cz/obchod/integrovane-zes ... fier-2193/ ??? Pokud se dobře dívám, DAC tam je. Jaký je potom nejlepší způsob propojení PC a zesilovače? USB, nebo skrze jack?

Bedny - raději regálové, než sloupové, pokud to není vyloženě hloupost. Poslouchám zejména alternativní rock, jako Radiohead, Bowie, St. Vincent, Tame Impala, taky elektroniku, např. Chet Faker, Underworld, občas starší hard rock - Led Zeppelin, apod.

fox
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od fox »

Michell Gyrodec/Orbe,SME V,Lyra Delos,RCM,step up trafo MgBeran,Esoteric DV60,Stream box RS,Music First Audio,Audia Flight 100 MK4, Red Wine Audio,Tannoy Turnberry GR+ST100,Acoustic Revive,WBT ...

philcol
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od philcol »

Skvělé...teď se konečně můžeme posunout. Já Ti ale neporadím přímo výrobky. Seber se, vem si s sebou hudbu, kterou posloucháš, jdi do nějakýho hifi studia a tam si poslechni různé reprobedny. Podle stylů, které posloucháš, bych doporučoval nějaké basovější, typu Wharfedale, možná Klipsch (i když ty mají dosti charakteristický zvuk) a k tomu třeba nějaké neutrálnější například Xaviany. Třeba se Ti ale budou líbit Dali, nebo AQ - vysloveně to závisí na Tvém uchu. Otázka je samozřejmě, jaký bude v daném hifi studiu výběr.

Až vybereš reprobedny, pak k nim vybírej zesilovač. Jestli bude mít integrovaný DAC, nebo koupíš nějaký starší samostatný, už je věc dalšího postupu, případně aktuální nabídky.

Matys
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Matys »

philcol píše:Skvělé...teď se konečně můžeme posunout. Já Ti ale neporadím přímo výrobky. Seber se, vem si s sebou hudbu, kterou posloucháš, jdi do nějakýho hifi studia a tam si poslechni různé reprobedny. Podle stylů, které posloucháš, bych doporučoval nějaké basovější, typu Wharfedale, možná Klipsch (i když ty mají dosti charakteristický zvuk) a k tomu třeba nějaké neutrálnější například Xaviany. Třeba se Ti ale budou líbit Dali, nebo AQ - vysloveně to závisí na Tvém uchu. Otázka je samozřejmě, jaký bude v daném hifi studiu výběr.

Až vybereš reprobedny, pak k nim vybírej zesilovač. Jestli bude mít integrovaný DAC, nebo koupíš nějaký starší samostatný, už je věc dalšího postupu, případně aktuální nabídky.
Díky, někdy v příštím týdnu se pokusím zajít do Rodel Audio v Praze. Ještě mě s ohledem na to, že říkáš, že je vhodnější varianta PC-DAC-zesilovač-bedny, napadlo použít starý zesilovač od taty, který nepoužívá. Je to asi 30 let starý Fisher, vypadá asi takto: http://www.audiocircuit.com/Home-Audio/Fisher/CA-283. Jsou k tomu i regálové bedny Fisher, které ale chrčí při nízkých frekvencích...Nemůže to být v podstatě zvukově lepší řešení, než kupovat nový zesilovač?

philcol
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od philcol »

V zásadě může, ale na to by Ti odpověděli spíš jiní odborníci. Předpokládám, že by byli schopní poradit, jakou údržbu bude ten zesilovač po takové době vyžadovat. Zkus to zadat do sekce zesilovače, tam si toho spíš všimnou :) . Pak by bylo ale dobré ten zesilovač vzít do studia s sebou a k němu vybírat nějaké bedny.

Odpovědět