Sluchatka - dotazy k funkcni sestave

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
Odpovědět
wagi
Kontaktovat uživatele:

Sluchatka - dotazy k funkcni sestave

Příspěvek od wagi » 09 kvě 2018 19:19

Po delší úvaze, jsem vzdal snahu sestavit velkou aparaturu. Takže bych se vydal variantou sluchátek a zlepšil si poslech nicméně, je pár věcí co si musím utřídit....

1, Kvalita nahrávek - bohužel poslouchám metal a z hrůzou zjištuji, že většina mých nahrávek jsou klasické mp3 a je problém - sehnat aspoň Flac kvalitu.
Tidal a podobné streamy mi bohužel nepomůžou maj asi 20% toho co bych si představoval.
Jak to řešíte? Má cenu šahat po vyších sluchátkách-když kvalita krmení je horší? Zkusím si holt přenastahovat všechno co najdu, ale není toho moc.
Dále co se týká Flacku občas najdu cd co má 400 mb občas i víc než 1 giga.... Asi vyjdu z toho, že čím větší tím lepší, ale nevím.

2. Zesilovač - jasně múžou hrát i bez toho, ale - má smysl? Dá se poslech výrazně posunout? Co se týká potřeby a značky má to nějakou úměrnost? (když k sluchátkům za 5k třeba zesík do 8k,10k,? ) Nerad bych plácačkou na velblouda a obráceně.

3. Cesta - počítám převážně s poslechem datové hudby - tak bych rád, vymyslel ideální cestu
PC/zvukovku? nějaký tip? - případný zesík - samotné sluchátka - je nějaká další, jiná varianta nad kterou se dá přemýšlet?

4. Sluchátka otevřená do 5-6k, vyhlídlou mám řadu HD 559-599 od Senheiseru, případně AKG 702 ( ty jsou za půlku)..... samozřejmě s přihlédnutím ke všem poznatkům

Původně jsem měl jasnou volbu hned Sennheisery HD 600 a zesík, ale děsí mě že na tom prostě nemám co hrát :((

Za všechny rady a porady děkuji

Kocmeister
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Sluchatka - dotazy k funkcni sestave

Příspěvek od Kocmeister » 10 kvě 2018 08:48

1. Až takový problém to není. Pokud nemáš samé 128kbps. To jsou spíš takové snobské hifiřeči, že na lepších sluchátách je mp3 zapovězeno. Stejně to bude hrát dobře, jen ne tak dobře jako flac. Časem sbírku doplníš o kvalitnější nahrávky. Myslim, že každej z mladších hifistů začínal s plnym diskem mp3.

2. a 3. Je toho na trhu opravdu hodně. Pravdou je, že by to nějaký sluchátkový zesilovač chtělo. Nejjednodušší řešení je pro začátek vzít nějaký dac/amp do usb. To je zároveň odpověď k bodu č. 3. Vyřešíš tím totiž zdroj i zesilovač v jedné krabičce. Ale těžko radit konkrétně, trh je fakt nacpaný nepřebernými modely. Alespoň kdybys měl představu o ceně. Každopádně zvukovky jsou už léta out, na ty rovnou zapomeň.

4. Sennheisery HD559-599 nedoporučuju. Za moc peněz málo muziky. Takový medový, zablácený zvuk. Málo dynamiky. Na metal hrůza. To už ty HD600 jsou určitě lepší i když ani ty bych osobně nebral. Ale je to je věc preferencí. Někdo jinej by to napsal určitě opak. Za mě AKG K702 (na míle daleko od HD559-599) a přitom jsou dneska tak levný, že jsem to až nečekal. Nicméně méně basů a více výšek, někomu nesedne. Zesilovač to k nim chce.

sonofstars
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od sonofstars » 10 kvě 2018 10:34

Ad 1

Koupit CD a nagrabovat si jej do flac/WAV a cd dat do sbirky na policku.
Uz nikdy o CD neprijdes a ani se ti neopotrebuje. Zvuk budes mit CD kvalitu.

Dasta
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Dasta » 10 kvě 2018 10:59

Koupit si cd, nagrabovat bo abych měl cd kvalitu, poněkud pro mně postrádá logiku. Myslím,že stačí cd přehrát.

merhaut
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od merhaut » 10 kvě 2018 11:06

Tidal má pokrytí metalu překvapivě vysoké. Z alb recenzovaných do příštího čísla Sparku je tam už skoro polovina, a další čtvrtina je už teď zastoupena promo singly. Co konkrétně z metalu v Tidalu není? U extrémnějších odnoží metalu je zvuková kvalita úděsná bez ohledu na formát.

tda
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tda » 10 kvě 2018 12:55

Ad 1 - A to počkej, až objevíš nahrávky v DSD :)
Ad 2,3,4 - ke slušným sluchátkům počítej se slušným zesíkem, jinak prostě nevyužiješ jejich potenciál. Sám mám doma HD598 a mám k nim zásadní připomínku a to je komfort - seděj sice hezky, ale přes léto je v nich prostě vedro a po nějaké době se to prostě nedá. Ale to je asi u všech cirkumaurálních sluchátek. Další velká nevýhoda - je to plast který velmi rád praská, ta sluchátka se pomalu rozpadají, takže plastová sluchátka už nikdy. Asi na ně nejsem dost opatrnej, ale ta věc by měla něco vydržet.
Teď mám IE80 a přehrávač Aune M1s. Hraje to výborně, super na cesty, kdy ostatně strávím nejvíc času poslechem, doma na to není moc času.
Kdybych se dnes rozhodoval znovu, velmi bych zvažoval nějaká bluetooth sluchátka s aktivním NC, konkrétně vzhledem ke konstrukci Bowers and Wilkins PX - jejich výhodou je, že navíc nemusíš řešit zesík a na cestách stačí telefon s velkou SD kartou

Křeček
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Křeček » 10 kvě 2018 13:39

wagi
V první řadě bych si poslechl svou oblíbenou muziku na obou značkách (AKG/SENN). Měl jsem několik modelů od obou značek (a osobně jasně preferuji AKG), ale speciálně tvrdý rock/metal bych na AKG 701/702 poslouchat fakt nechtěl. Tato sluchátka mají krásně čistý, světlý, nezabarvený zvuk, ale také je na nich bezvadně slyšet (ne)kvalita metalových nahrávek. Speciálně na tento žánr bych určitě preferoval Senn 595/600/650. A na celkový dojem mají mnohem větší vliv sluchátka, než sluchátkový zesilovač (i když ten je také slyšet).

wagi
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od wagi » 10 kvě 2018 17:57

Projel jsem tipy a průběžně se informuji :)

Další věc - ano koukal jsem na Massdrop..... ovšem to je ono, já si potřebuju - případně chci ty sluchátka alespoň vyzkoušet - jasně ušetřím cca 4K oproti CZ ale nevezmu je úplně na blind :(
To mi připadá, že je největší hifi problém - malá dostupnost a šance si věci kvalitně vyzkoušet, proto se člověk pořád za něčím honí :D

Rád bych si je vyzkoušel, zase na druhou stranu přijde mi takový blbý si domluvit studio zkusit je a pak je vzít z netu o 1/4 levnějc, ale zase když si studio zaplatím.... Páč ty rozdíly už jsou celkem velký, zase bych rád nějakej spolehlivej obchod.

Ano uznávám, že metalové nahrávky nedisponují velkou kvalitou a v extrémní formě co poslouchám já je to asi jedno :D

Takže v nahrávkách nebude extra problém, zvukovku jsem zamítl, Dac bych chtěl malej - nebude v neustálé frekvenci :) a z tipů jedu HD 600/ HD 650 ( nevím jestly má cenu brát 600, když je tam max 1k rozdík), AKG 702 - ty prej metal nemaj zas tak rády, přidám i HE400S (díky za tip, cena ok)..... v neposlední řadě cenově bych se chtěl vejít do cca MAX. 20K na CZ trhu, takže tak 15k je optimálních :)
Vpodstatě to bude DAC+sluchátka

Asi chápu, že ta krabička nebude tak cool DAC/USB jako klasickej velkej DAC ale je to smysluplné pro ne-profíka?

hřebík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hřebík » 10 kvě 2018 21:25

Jestli jsi z Prahy, nebo můžeš dojet, tak doporučuju audigo.cz - byl jsem tam. Mají hezkou poslechovku, spousta sluchátek vystavena na vyzkoušení na místě a určitě přípraví i to, co nemají...

Preference jsou hodně osobní. Osobně jsem přešel kdysi ze Sennů 580/600/650 na AKG K701 (a dost lidí i dnes prefuje 701 před 702). Dnes je výběr obrovský, v audigu si můžeš poslechnout/porovnat dost značek/modelů, vzít s sebou vlastní věci, slušně ti poradí...
Naposledy upravil(a) hřebík dne 11 kvě 2018 12:00, celkem upraveno 1 x.

Křeček
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Křeček » 11 kvě 2018 08:28

Měl jsem to podobné - napřed Sen 595, 600, 650 - nakonec jsem přešel na AKG 701. Ale já poslouchal hlavně starou hudbu a klasiku na SACD (tzn. špičková kvalita nahrávek). Na bigbítu nebo popu se to moc nedalo poslouchat, tady byla naopak skvělá sestava Senn 650 + lampový preamp Vincent. Takže bych si opravdu napřed ujasnil hlavní preferovaný žánr/kvalitu nahrávek a podle toho vybíral.

Ono to platí i pro bedny - slyšel jsem klasické fláky LeZe, DePu, JeTu na těch starodávných intarzovaných skříních Tannoy a krásně se to poslouchalo. Když jsem tam ale pustil vlastní SACD - děs, byl problém poznat hlas Arianny Savall od její matky :D

hřebík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hřebík » 11 kvě 2018 15:29

Jj, najít k AKG701 ideální sluchátkáč nebylo snadné, ale v současné době už je to jednodušší. Synovi jsem k AKG K701 pořídil Audio-GD R2R11 - integrovaný DAC/sluchátkáč, se kterým si sedly výborně: http://www.audio-gd.com/R2R/R2R11/R2R11EN.htm
Jeho pop a rap na tom zní skvěle, dá se i jazz atd. Metal jsem zatím nezkoušel. Má to velmi příjemný, muzikální, trochu přiteplený zvuk s dostatkem detailů na poslech mnoha žánrů, ideální doplněk povahy AKG K701. Senny HD800 to sice na plný potenciál neutáhne, ale není to špatné, jak je v případě HD800 v této kategorii časté. Přidal jsem k tomu repro ADAM A3X a je docela překvapivé, jaký zvuk leze z AKG K701 i malých aktivů.
Naposledy upravil(a) hřebík dne 11 kvě 2018 15:35, celkem upraveno 3 x.

Kocmeister
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Kocmeister » 11 kvě 2018 15:32

Je pravda, že bez poslechu to bude asi těžký, už teď je vidět ty rozdílný názory v diskuzi. Měl jsem to téměř jako Křeček. 595 - pomalý zvuk bez výšek a dynamiky, metal mě nebavil, jen popík a dále kvalitní nahrávky obecně. HD600 - to bylo o poznání lepší, ale stále mě metal nebral, pořád ne úplně otevřený zvuk. Ale jako obecně velmi slušné. Takový univerzál na všechno. HD650 - opět pomalejší zvuk než HD600, ale se super podáním prostoru a šťavnatým ne moc pevným basem, temnější zabarvení. Zábavný poslech, ale poněkud "nepravdivý". AKG K701- světlé zabarvení a velice rychlé a dynamické. Super pevný bas. Krásně to stíhá rychlý metal, všechny ty metličky a cinkání co k tomu patří, to tu pěkně vyniká, to mě bavilo. Pokud někdo hledá v metalu jen basy, tak chápu ale na druhou stranu preferenci Sennheiserů HD6xx.

Odpovědět