Sluchátka přenosná s hlavovým mostem 5000-7000 Kč

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
Odpovědět
Erikos
Kontaktovat uživatele:

Sluchátka přenosná s hlavovým mostem 5000-7000 Kč

Příspěvek od Erikos »

Dobrý den,
potřeboval bych poradit ohledně koupi sluchátek.
Chtěl bych si koupit sluchátka za 5000-7000 Kč.
Můj vkus co se týče hudby je rozmanitý (Rock, Metal, Punk, Jazz, Electro swing, Klasika atd...) jediný co neposlouchám je rap.
Zatím jsem přemýšlel o HARMAN/KARDON NC a u-JAYS.
Dnes jsem měl tu možnost si vyzkoušet Bowers & Wilkins P7 a byl jsem z nich ohromen. Vím, že je to úplně jiná cenová kategorie, ale...
Rád si od Vás nechám poradit.

Erik

Prospero
Kontaktovat uživatele:

Re: Sluchátka přenosná s hlavovým mostem 5000-7000 Kč

Příspěvek od Prospero »

Nedavno (no..po Vánocích... :) ) jsem u kamarada mel moznost poslechnout sluchatka „PSB M4U 1“ (Jezisek se prekonal :D ), a musim rict, ze jsem byl véélmi prekvapen.
Znal jsem jen aktivni (a drazsí) „PSB M4U 2“ a myslim, ze „M4U 1“ se pred nimi absolutne schovavat nemuseji. Svou cenou (neco kolem 300€) jen "mírne" prevysuji tvuj rozpocet a urcite stoji za to, si je poslechnout.
(Zda to je to CZ mozne ale nevim.)

Kdyz jsi ale “ohromen” zvukem „B&W P7“, rád bych ti jeste prozradil jednu vlastní zkusenost:

Pokud se mi zvuk nejakeho komponentu na prvni poslech zalibil okamzite a ja zrovna nemel dostatek “chechtáku”, radeji jsem pockal a dosetril…
...a zatim nikdy jsem toho nelitoval… ;)

Booker
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Booker »

Koupil jsem si na ven BOSE QuiteComfort 25 a jsem spokojen. Před koupí jsem měl obavy ze zvuku, protože jsou také vybaveny funkcí potlačení okolní hluku a protože to je BOSE.
Nakonec se obavy nenaplnili a se zvukem jsem spokojen. Další výhodou je opravdu vysoký komfort, perfektně padnou i na mé velké uši a celé se schovají do mušlí. Nic nikde netlačí.

Potlačení hluku funguje v autobuse OK, vlak OK, na cestu letadlem jsem je ještě neměl, ale předpokládám také OK. Výhodou je, že nemusím vytáčet hlasitost.
Jen pro srovnání, na doma mám Shure SRH840 a někdy bych řekl, že mě hudba baví víc na QC25.

Problém je cena u nás v ČR, jsou všude za 8.500Kč. Koupil jsem je nakonec na výletě v Dráždanech za 239€.

tujatuja
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tujatuja »

Erikos píše:Dobrý den,
potřeboval bych poradit ohledně koupi sluchátek.
Chtěl bych si koupit sluchátka za 5000-7000 Kč.
Můj vkus co se týče hudby je rozmanitý (Rock, Metal, Punk, Jazz, Electro swing, Klasika atd...) jediný co neposlouchám je rap.
Zatím jsem přemýšlel o HARMAN/KARDON NC a u-JAYS.
Dnes jsem měl tu možnost si vyzkoušet Bowers & Wilkins P7 a byl jsem z nich ohromen. Vím, že je to úplně jiná cenová kategorie, ale...
Rád si od Vás nechám poradit.

Erik
B&W P7 jsou značně nepohodlná sluchátka, ačkoli zvukově jsou velmi dobrá.

drfish
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od drfish »

Před třemi lety jsem řešil úplně stejný problém. potrebuji-poradit/vyber-sluchatek-t1073 ... ml#p102522
Dnes už je mnohem širší nabídka, protože do sluchátek se pustili úplně všichni výrobci, i ti podivní.
Jedno je ale jisté, podle toho co jsem tenkrát na fóru vyčetl, bych se pro sluchátka, které mám doma určitě nerozhodl. Každý má na sluchátka svůj názor, úplně jiný vkus hlavně co se týče basů. Upřímně řečeno obrovská spousta lidí nemá (nic ve zlém ;) ) představu o tom, jak mají znít skutečné nástroje. Většina sluchátek produkuje jakousi iluzi hudby a každý přijme tu svou. Proto se těžko shodnout na těch nejvhodnějších. Výlet do Audiga by ti určitě v tomto ohledu objasnil, co chceš a co se ti líbí. Stojí to za to, udělat si svůj vlastní malý testík. ;)

Odpovědět