Spolehlivost bazaroveho zbozi

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
Marpa11
Kontaktovat uživatele:

Spolehlivost bazaroveho zbozi

Příspěvek od Marpa11 »

Zdravim, chtel bych se zeptat na vase zkusenosti s nakupem bazarovych zesilovacu a reproduktoru.

Dost se bojim vysolit 30 tisic za zesik ci reproduktory z bazaru.
Mel jsem totiz spatnou zkusenost s nakupem DACu. Zaplatil jsem skoro 10 tisic za pul rok stary kousek a tyden po skonceni dvoulete zaruky sel do kytek.
Diky za vase odpovedi.

PavelDosko
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Spolehlivost bazaroveho zbozi

Příspěvek od PavelDosko »

to co popisujes by ti asi odeslo i kdyys to kupoval jako funglovku, ze jo. Jinak - stat se muze cokoliv

Marpa11
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marpa11 »

To odeslo, ale u noveho zbozi mam alespon na nejakou dobu klid a v autech se vyznam, tak elektronicke hracky me desi, v tech se nevyznam

Hellboy
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Hellboy »

No já mám doma z EBaye a z českejch inzerátů věci starý cca 25 a více let. 6 power ampů s předzesilovačema, tape deck, gramec, repráky 3x (viz moje vizitka). Některý ty věci stály o dost víc než 30k :) A všechno to (zatím) funguje. Na Ebayi je potřeba sledovat hodnocení obchodníka. Pokud je vysoké, je velmi nepravděpodobném, že by tě podvedl a zboží neodpovídalo popisu. Asi se vyplatí si následně nechat věci někde proklepnout, pokud kupuješ něco opravdu retro, protože tam prostě může kdykoli cokoli odejít prostě stářím. Co se repráků týče, tak v ČR se vyplatí si pro ně zajet osobně a poslechnout, ale mám tu jeden kousek z Německa přes Ebay a dorazil v perfektním stavu. Nekupoval bych nic jinde než na Ebayi, nebo osobně a platil jen přes Paypal kvůli ochraně při podvodu. Při poslechu bych si dával pozor u repro na stav výškáčů (2x se mi stalo, že byl jeden odpálenej, nebo poškozenej a poznal jsem to poslechem i když není to úplně vždy jasný hned). U zesilovačů bych si vyzkoušel točit volume a všema čudlama a zkoumal jestli to při tom nešumí, nechrastí atd. Jinak na starých věcech se v zásadě nemá zas tak moc co posrat. Sice ti tu experti (většinou co prodávají nové repráky) budou tvrdit, že u repro stárnou materiály a mění se vlastnosti a bla bla bla, ale ze zkušenosti musím říct, že to je blbost. Nejlepší zvuk co jsem slyšel, jsou často právě vintage mašinky. Teď jsem byl u chlapíka co prodával za pár korun staré bedny ze 70 let Sansui, hrál k tomu na receiver ze stejné doby Sansui a hrálo to PARÁDNĚ. Za bratru 30 litrů dohromady za oboje máš podle mě sestavu, která hravě překoná dnešní ekvivalent za 100 litrů. Samozřejmě, že se něco může podělat, ale staré mašiny jdou většinou opravit docela dobře. A i k docela ratitním repro se dají sehnat náhradní závěsy, měniče atd. Teď mi má přijít z Německa CD z roku 90 od Sony a fotky vypadaly lechce podezřele, takže uvidíme :)

bacil2
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bacil2 »

Marpa11: tak sa zbytočne nestresuj a kupuj si iba autá

Hellboy: ty si v podstate úchyl (vintagefil), ale to našťastie nie je trestné

JV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JV »

Ono je to aj o šťastí. Ako hovoril môj už zosnulý kolega - "keď máš smolu, tak aj dámskom prirodzení na hrdzavý klinec natrafíš".
Čo sa áut týka, tak som ešte na bezproblémové bazárové nenatrafil (a na nové nie nje). U HIFItechniky som mal trochu viac šťastia. Nie že by sa nenašli nejaké drobné vady, ale nič vážne. Vela som toho z druhej ruky nekupoval a určite by som za bazár nedával velké sumy. Možno iba keby som to kupoval z naozaj seriózneho zdroja.

Marpa11
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marpa11 »

bacil2: Asi pozadam, aby se sem pripojil Nowocayn z AVmania a ryl zas do tebe :-)
Proste elektrotechnika mi nikdy nesla a zapojit obvod se zarovkou byl pro me nejvetsi vykon. Nekdo se holt s pajkou v ruce nenarodil :-)

Kdyz se neco podela na zesiku ci bednach tak jsou u nas lidi, kteri to umi opravit nebo je nutné shánět někoho ze zahraničí z odborného servisu a platit neskutečné prachy?

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PítrsPraha »

Já bych se rozumného bazarového nákupu nebál vůbec. Několikrát jsem z bazaru kupoval komponenty i dražší než 30 tis. a vždy vše v nejlepším pořádku. Chce to ale držet se pár jednoduchých pravidel:

- nekupovat nic od překupníků
- nebýt líný zajet si k prodávajícímu za prvé kvůli kontrole a vyzkoušení komponentu a za druhé kvůli prostředí, ve kterém dotyčný existuje, což taky hodně napoví, jak se obecně k věcem chová a přistupuje. Osobně nerozumím lidem, kteří jsou ochotni za bazarovou věc utratit pětimístné částky, ale je jim zatěžko sednout do auta a jet se na věc podívat. Často je vidět jsem z Ostravy, ale do Brna se mi nechce, je to daleko
- zkontrolovat si na webu/u výrobce, jak má daná věc vypadat v originálním stavu. Aktuálně se tu diskutujou bazarový bedny, ze kterých někdo vytrhal vnitřní zatlumení a tím je znehodnotil, kupující na to před koupí nepřišel. To zamrzí.
- důkladně vyzkoušet všechny funkce a nastavení
- počítat s tím, že i přes výše uvedené se může něco objevit - tohle riziko je vyváženo nižší cenou než u nového výrobku.
- oprostit se od iracionálníhi nadšení já to chci, který umí člověka sakra zaslepit a posuzovat komponent otevřenýma očima pokud možno bez toho závoje natěšenosti (což je někdy těžký)

Marpa11
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marpa11 »

PítrsPraha
Diky moc. Neni tady nekde seznam prekupniku?

marvinnrv
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od marvinnrv »

Nestrkal bych hned všechny překupníky do jednoho pytle :!:

U solidního "překupníka" můžeš pořídit líp, než od soukromé osoby, která třeba k dané technice nemá vztah ani vědomostí a používá věc jako obyčejnou spotřebku, kterou po dosloužení v jeho prostředí místo vyhození do popelnice zkusí ještě prodat.

Kocmeister
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Kocmeister »

Já jsem trochu ten typ kupujícího, co popisoval Pítrs. Jsem línej někam jet a tak i drahý věci si nechám poslat, takže koupě dá se říct naslepo. Zatim to vždycky vyšlo. Takže třeba i BW 801 Matrix jsem si nechal poslat z Německa. Ale všem koupím předcházela vždy mohutná komunikace a spoustu fotek všeho možnýho. Právě na základě komunikace jsem odhalil i podvodníka, kterej mě chtěl okrást. Když ti na prosbu o fotku papíru s tvým nickem vedle hifipřístroje kupující napíše "Dies ist kein Spiel für kleine Kinder", tak je jasný, že žádnej přístroj nemá. Chce to vědět na co se ptát.
Naposledy upravil(a) Kocmeister dne 17 kvě 2019 09:51, celkem upraveno 1 x.
kabelguru.cz

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

marvinnrv:
Nestrkám všechny do jednoho pytle, tak jsem to nemyslel. Jen uvádím svůj přístup k bazarovým nákupům a způsob, jakým minimalizuju riziko špatného nákupu. Je to na každém, jak k tomu přistoupí a samozřejmě, že ne vždy platí, že překupník = riziko.

Já to takhle beru, protože:

- u překupníka není zřejmý původ ani historie komponentu, nevíš kdo v jakých podmínkách je měl. Soukromníci jsou často první majitelé, mají doklady, původní obal atd.
- u překupníka často nelze komponenty poslechnout a když ano, většinou v provizorním prostředí
- u překupníka není jasné, kde a jak dlouho byly komponenty skladované, jak a kolikrát někam cestovaly (chlad, vlhkost...)

S tím přístupem, co píšeš, jsem se na cenové úrovni, o které je tady řeč, tedy kolem 30 tis. za bazarovou věc, tedy dvoj až trojnásobek za novou věc, ještě nesetkal.

Pesi
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Pesi »

Já bych se toho taky nebál. Prověřovat hodnocení. Bývá problém s cdckama , ale to je spíš prepravou.
Jinak můžu třeba doporučit i hifiland Plzeň. Když jsem koupil zesilovač se kterým byl problém uvnitř, tak bez řečí a omluvou poslali jinej nebo by případně vrátili peníze.

Hellboy
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Hellboy »

PítrsPraha píše:
17 kvě 2019 09:50
S tím přístupem, co píšeš, jsem se na cenové úrovni, o které je tady řeč, tedy kolem 30 tis. za bazarovou věc, tedy dvoj až trojnásobek za novou věc, ještě nesetkal.
Já teda takhle kupuju věci s cenou o jednu nulu větší :)

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Myslim, ze ti utekl kontext toho, na co reagujes ;-) .

Odpovědět