Spôsob zapojenia gramofónu Tesla NC420

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
Odpovědět
achmet
Kontaktovat uživatele:

Spôsob zapojenia gramofónu Tesla NC420

Příspěvek od achmet »

Ahojte,

dostal som sa k dvom gramofónom Tesla NC420 a dvom zosilňovačom TW120. K nim mám niekoľko reproduktorov Tesla o rôznych výkonoch, ale aj dve 30W Delicie Music. Z popisu teda vidno, že by som si chcel postaviť takú vintage zostavu. Potrebujem však radu v niektorých detailoch:

1. Potrebujem do tejto zostavy gramofónový predzosilňovač? Ak áno, vedeli by ste mi v tomto poradiť?
2. Zosilňovače TW120 nemajú ovládanie hlasitosti, zároveň ho nemá ani môj gramofón, takže toto musím tiež nejako vyriešiť. Chcem mať v zostave čo najmenej článkov, preto by ma zaujímalo, akým spôsobom by ste to riešili vy. Ja uvažujem nad tým, že by som buď predzosilňovač nahradil nejakým mixom, ale to by asi nemohol byť akýkoľvek mix (viete poradiť?). Druhá možnosť by bola kúpiť takýto predzosilňovač: http://www.proaudio.sk/audio-technologi ... ac---7077/. Stačilo by to? No a poslednou možnosťou by bolo zapojenie s tým predzosilňovačom aj mixom, prípadne nejakým jednoduchým potenciometrom.
3. Aké hrúbky káblov by ste využili na vedenie signálu od gramofónu k predzosilňovaču (rozmýšľal som nad týmto s tým, že tá tretia linka by sa využila na uzemnenie http://www.proaudio.sk/kable/nesymetric ... ol---1792/), od predzosilňovača k mixu, prípadne zosilňovaču a potom od zosilňovača tohto výkonu k reproduktorom.
4. Čo by ste tu brali ako najschodnejšiu cestu vy? Nechám si poradiť, ale nech to tu prosím neskĺzne k debate typu: "Všetko máš na figu, kúp si radšej toto a toto." Chcem z toho čo mám využiť čo najviac a utratiť minimum peňazí. Ak by som to chcel mať profi, tak by som to celé riešil úplne inak. Teraz je to hlavne o mojej nostalgii k tejto technike a taký TW120 mám zvukovo aj celkom rád.
5. Ak to sú z mojej strany príliš lamácke otázky, tak mi prepáčte, ale v súčasnosti mi už v tejto oblasti vie poradiť málokto.

temnenebe
Kontaktovat uživatele:

Re: Spôsob zapojenia gramofónu Tesla NC420

Příspěvek od temnenebe »

Ten Teslácký zesilovač by měl mít ten předzesilovač v sobě. Takže zapoj bedny a gramo a mělo by to hrát v pohodě. Podobnou situaci řešil kamarád se stejným gramomofonem, měl nějaký zesilovač od Sony a tam ten gramofon nehrál. Měl jsem doma starý zesilovač Tesla TW40 Junior a bylo to v pohodě !!! Zapoj, zapni a uvidíš.

lechos
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od lechos »

No pokud se nepletu TW120 je výkonovej zesilovač bez korekcí a ovlánání (volume, tone, přepínač vstupů nemá) tedy ani předzesilovač potřebný pro rychlostní přenosku NC-420.
Nejsnáze bude okopírovat jednu desku elektroniky staršího TW40 (nebo podobného) a napájet z toho TW120 ale to chce trochu zručnosti a zkušenosti nebo známého bastlíře kterej to snadno provede. Zapojení nemá žádné nastavování a záludnosti, šlapeto zpravidla na první pokus.

Jarda69
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jarda69 »

Je to pár dní, co tu uplně stejný problém někdo řešil. Zkus si to najít. Myslím, že si koupil nějakou DJ krabičku s předzesilovačem a regulací hlasitosti. Není potřeba zakládat stejné téma.

Odpovědět