Stereo sestava cca do 60tkč

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
Odpovědět
nabucanezor
Kontaktovat uživatele:

Stereo sestava cca do 60tkč

Příspěvek od nabucanezor »

Zdravím všechny příznivce hudby. Rozhodl jsem se pro krok v před co se stereo hudby týče. Prodal jsem svou 5.1 sestavu a receiver a chci přejít do kvalitního sterea.

Jediné co jsem si ponechal jsou AudioQuest Rocket 33 SBW kabely a spousta hi-res hudby na síťových discích.

Co poslouchám:
Hlavně* filmovou muziku - takže hudební nástroje, basy, elektronika je základ
Dále - rockovou hudbu - Within Temptation, Tarja a jim podobné
80-90s - popíky Phil Collins, Anya, Enigma apod.
No a pak všechochuť.

Kde to bude hrát:
Obývací pokoj - rozměry 3.4m délka 5.1m šířka z toho pro prostory poslechu bude k dispozici cca 3.2 x 3.7m, kde je volný prostor a poslechu nic nebrání.
Stěna kde bude stát repro je z kamenného obkladu, stěny beton a strop odhlučněný (Rockwool) sádrokartonový podhled. Vím že to asi není úplně idelál poslechová místnost ale případně na pár míst jsem ochoten dát něco pro zlepšení akustiky. Např. za repro, pak za gauč, na místě kde bude směrovat zvuk.

Co bych chtěl od repro:
Určitě sloupové repro 3 pásmové, žádné přebasované Magnaty, nebo jim podobné, ale pěkný jistý bas, který nebude v bedně rezonovat. Ale aby byl, ne něco ve stylu abych pak musel ještě přikupovat k reproduktorům subwoofer protože neumí zahrát ani 40Hz. Dále chci určitě středový reproduktor, sloupům typu 2,5 pásma už moc nevěřím, mám zkušenosti s Magnat Altea a Wharfedale EVO 2. Chtěl bych opravdu slyšitelné všechny hlasy a zvuk nástrojů a neztrácely se díky tomu že je bedny nebudou umět ve frekvenčním pásmu zahrát. A v poslední řadě bych si přál ribbonový (páskový) výškáč, ale není podmínkou, pokud bude mít kvalitní i klasický. Určitě chci na repro bi-wirring nebo bi-amping připojovací terminály pro své kabely. A v poslední řadě aby měly bedny prostor, byly sebejisté v přednesu a zřetelně zahrály vše co jim pustím, tedy hlavně to co jsem popsal výše. Bydlím v bytě, takže to nebude hrát šíleně nahlas, ale normálně, takže aby se daly poslouchat i při nižší hlasitosti.
Značky: Elac, Dali, Quadral, nebo jiné.

K tomu bych potřeboval pomoci i s výběrem zesilovače.

Co bych chtěl od zesilovače:
Aby se hodil k vybraným sloupům a dokázal je rozehrát. Alespoň 60-80W při 8Ohm. Měl nejlépe triodní transformátor, přání, není podmínkou a kvalitní elektroniku, která mi nějaký pátek vydrží. Nejlépe kdyby měl i kvalitní DAC, ale případně mohu pouštět přes Xonara ST v PC, pokud by byl v zesilovači, bylo by to fajn, ale zase není podmínkou, případně mohu pro streamování časem koupit DAC s LAN nebo USB.
Cambridge, NAD, Acram, nebo jiné.

Můj cenový limit je kolem 60.000Kč, ale případně můžu jít i nějakou tu tisícovku výše. Nebráním se rovněž bazaru.
Předem mockrát díky všem.

BEEBO
Kontaktovat uživatele:

Re: Stereo sestava cca do 60tkč

Příspěvek od BEEBO »

Nové například:
https://www.excelia-hifi.cz/cambridge-a ... 1/1515.php
https://www.htpshop.cz/sloupove/dynavoi ... tion-df-8/
Variant je spousta, u bazaru se dostaneš k lepšímu zvuku za dobrou cenu.

koudy42
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od koudy42 »

.... docela dost pozadavku k danemu rozpoctu, slusne trojpasmo neco stoji ..... cili urcite bazar.

zesik: https://www.hifionline.cz/hifibazar/pro ... -sv-237mk/
repro: https://www.hifionline.cz/hifibazar/pro ... 13-5000ti/ pripadne skromnejsi bedna, ale novejsi produkce
https://www.hifionline.cz/hifibazar/pro ... 485-m-103/ (~25000 Kc).

nabucanezor
Kontaktovat uživatele:

No tak to vypadá že na zesilovač mám prvního adepta CXA81, líbila se mi už 80ka, teď s novou 81čkou je to jasný favorit.
Teď ještě k tomu doladit repro, abych řekl pravdu nic z toho co jste poslali se mi nezamlouvá, určitě nechci repro starší jak 10 let.
Z toho co se mi líbí a co jsem našel v nabídce použitých repro např.:
Quadral Platinum M40 = 25000Kč
KEF R700 = 34000Kč
Heco Celan GT 902 = 39000Kč
Heco Celan Revolution 9 = 36000Kč
Focal Aria 926 = 37000Kč
Wharfedale Reva 4 = 40000Kč
Wharfedale EVO 4.4 = 36000Kč
Monitor Audio GS60 = 35000Kč
Monitor Audio Silver RX 8 = 26000Kč
Dynavoice jsem se díval, nevypadají zle... Ale nevím jak hrají.

bh69
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od bh69 »

Wharfedale EVO 4.4 vypadaji dobre, zajimave jsou Wharfedale Linton

koudy42
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od koudy42 »

A proc se ti libi zminene repro a zesilovac? Podle obrazku a papirovych cisel? Cetl jsi nejaka fora, co cpe CA do svych utrob a jakou fronta majitelu CA ceka/la na tuning v CASEA viz. zminka " kvalitní elektroniku, která mi nějaký pátek vydrží"? Vedle nej je Vincent postaveny jako tank, nemluve o vykonu, ktery u CA dost mozna nebude idealni pro sloupovky jake jsi uvedl. Samozrejme hrat to bude, ale otazka jak sebejiste v narocnych pasazich.

Presto, mas svuj wish-list, cili hura do terenu a poslouchat, dost mozna rychle prehodnotis svuj zebricek ;) a to teprve zacina.

V zapeti bude na poradu dne problem s akustikou mistnosti, tam zacina skutecna zabava.

PavelDosko
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PavelDosko »

zdrojem hudby bude co presne ?

nabucanezor
Kontaktovat uživatele:

Zatím asi počítač, pokud bude mít zesilovač DAC s USB, tak pomocí kabelu, jinak přes zvukovku Xonar ST, kterou jsem si upravoval o lepší zesilovače a převodníky.

nabucanezor
Kontaktovat uživatele:

Líbí se mi papírově, ale realita může být jiná, kdybych vědět, co si koupit, nezakládal bych toto vlákno.
Proto prosím o radu a doporučení vhodné sestavy. Případně co kde si poslechnout.
koudy42 píše:
07 úno 2020 14:17
A proc se ti libi zminene repro a zesilovac? Podle obrazku a papirovych cisel? Cetl jsi nejaka fora, co cpe CA do svych utrob a jakou fronta majitelu CA ceka/la na tuning v CASEA viz. zminka " ...

koudy42
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od koudy42 »

Mnoho zdaru :ugeek:.

malabar
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od malabar »

Ahoj, ve tride, ve ktere hledas bych si urcite sel nekam poslechnout ty kefy nebo focaly ( zkusenost ) - poslouchal jsem je s nekolika zesiky a vzdycky za 1 (kefy mam). K poslechu bych jeste doporucil Spendory D7.2 (...ale nevim co na to rozpocet ? ), to jsou uzavrene sloupy. Ja je slysel s Atoll a Moon zesikama - jen vazna hudba a jazz. Byla to nadhera, i pri nizke hlasitosti. Tak at dobre vyberes ! :)
M.

hifistan
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od hifistan »

Focal Aria 926 ANO , starší zesilovač s toroidem - to je snad žert ? Toroid jak je známo je levné řešení trasformátoru , který díky vyššímu sycení a účinnosti přenáší jen víc bordelu ze sítě - tedy pokud neplánuješ filtr či pračku sítě.Je to jen módní blábol , co někdo z chytráků kdysi popsal ve svých výjevech. Samozřejmě toroid používá spousta značek , ale oproti klasickému dobře odstíněnému a zapouzdřenému trafu nemá šanci. Ale to bys musel vybírat zesilovač z 80.-tých let .....
AUDIO RESEARCH REF. 75, KRELL KSP7b, ayon CD-2, PIEGA CLASSIC 40.2, VPI PRIME SCOUT, LYRA DELOS, CANOR TP306 VR+, SONY TC755A, NORDOST TYR-2,THORENS TD150+SAEC WN308, MAGNUM DYNALAB ETUDE

Odpovědět