Tannoy Mercury M2 + Denon Ceol N11

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
amater007
Příspěvky: 7
Registrován: 12 led 2024 07:22
Kontaktovat uživatele:

Tannoy Mercury M2 + Denon Ceol N11

Příspěvek od amater007 »

Ahoj, poprosil bych o radu zdejší odborníky. Mám doma staré reproduktory Tannoy Mercury M2 (kupoval jsem je dávno jako nové, na výšce jsem je poslouchal, no pak už asi 20let stojí na půdě). Chtěl bych si pořídit mikrosystém Denon Ceol N11 (jde mi o DAB tuner a síťové rádio) a nemám představu jak svět pokročil ve vývoji reproduktorů, jestli tyto staré repro co mám budou dobré k tomuto mikrosystému a nebo si pořídit nové, ale nějaké levnejší (Ten Denonn se provává v setu s nějakýma tuším Polk). Jde mi o to, jestli nové, i když levnější (řekněme kolem 5000) budou úplně o něčem jiném, nebo to bude v podstatě to samé co už mám doma.
Předem děkuji za věcné odpovědi.

muchacho
Příspěvky: 49
Registrován: 07 čer 2023 15:48
Kontaktovat uživatele:

Re: Tannoy Mercury M2 + Denon Ceol N11

Příspěvek od muchacho »

Nalešti M2 a poslouchej. Kolega z práce je na bazoši koupil za 3k, má je zatím v kanceláři a na víceméně 25 let staré bedny hrají skvěle! Bas jde krásně odspodu, výšky přesné, radost je poslouchat...
Audirvana->RME ADI-2 DAC FS->Neum KH150+KH750
TIDAL->TOPP E30->iLoud Micro Mon
UAPP->TOPP D10s->Eufonika H5->Senn HD660S2
xDuoo TA-10R->Neum NDH30
FiiO BTR5->Senn HD620S


Liamee
Příspěvky: 440
Registrován: 16 kvě 2023 18:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Tannoy Mercury M2 + Denon Ceol N11

Příspěvek od Liamee »

Jestli 20 let stály někde na půdě, kde se třeba v průběhu ročních obdobích střídá horko, zima, vlhkost atd., tak už ty repro za takový roky v takovejchhle podmínkách můžou bejt v dost dezolátním stavu. Pár repro co lidi po letech snesly z půdy už jsem viděl, zpuchřelý závěsy, zkroucená a rozklížená ozvučnice a to nemluvím o výhybce......

amater007
Příspěvky: 7
Registrován: 12 led 2024 07:22
Kontaktovat uživatele:

Re: Tannoy Mercury M2 + Denon Ceol N11

Příspěvek od amater007 »

Vizuálně vypadají tak že jim čas vůbec neublížil. Zvukovou stránku teď doma nemám jak moc zjistit (hrají, ale nic kvalitního doma nemám). Ten Denon Ceol se prodává v setu se "zvýhodněnými" malými repro, tak proto to zvažuji.

JV
Příspěvky: 1407
Registrován: 08 říj 2008 07:36
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Tannoy Mercury M2 + Denon Ceol N11

Příspěvek od JV »

Liamee píše:
12 led 2024 11:07
Jestli 20 let stály někde na půdě, kde se třeba v průběhu ročních obdobích střídá horko, zima, vlhkost atd., tak už ty repro za takový roky v takovejchhle podmínkách můžou bejt v dost dezolátním stavu. Pár repro co lidi po letech snesly z půdy už jsem viděl, zpuchřelý závěsy, zkroucená a rozklížená ozvučnice a to nemluvím o výhybce......
Môže to byť problém aj nemusí. Na chalupe (zima, vlhko) mám už roky staršiu aparatúru (technics + mission) a hrá to stále.

Liamee
Příspěvky: 440
Registrován: 16 kvě 2023 18:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Tannoy Mercury M2 + Denon Ceol N11

Příspěvek od Liamee »

Jo, hraje to neustále, ale zapré jde o to jak a zadruhé je taky i rozdíl mezi tím když to každou chvíli hraje, byť v nevhodnejch podmínkách, a tím kdy to 20 let leží na půdě a nikdo na to za tu dobu ani nesáh. A taky je rozdíl mezi chalupou a půdou, na půdě máš v některých domech v létě třeba taky kolem 60°C, v zimě klidně naopak kolem nuly, takovýhle výkyvy a rozdíly v teplotách asi na chalupě mít nebudeš, že jo?

amater007
Příspěvky: 7
Registrován: 12 led 2024 07:22
Kontaktovat uživatele:

Re: Tannoy Mercury M2 + Denon Ceol N11

Příspěvek od amater007 »

Kluci, ale když opomenu stav jako důsledek "nevhodného skladování", tak ty Mercury M2 nebudou v porovnání s tím bych dostal v té sadě k Denon Ceol N11, tj nějaké reproduktory Denon SC-N10, nějak level horší, je to tak? Je to plus mínus stejná liga, nebo se pletu? Druhá věc je v jakém jsou stavu ty moje M2.

amater007
Příspěvky: 7
Registrován: 12 led 2024 07:22
Kontaktovat uživatele:

Re: Tannoy Mercury M2 + Denon Ceol N11

Příspěvek od amater007 »

Btw: když už jsme u toho, tak na tom Denonu se mi líbí to že to je malé, v jedné krabičce mám vše, je tam internetové rádio a prý to má skvělý zvuk. Moc se ale neorientuji v tom "co nabízí konkurence", když se tady někdo v tom orientuje, budu rád i za jiné tipy.

Liamee
Příspěvky: 440
Registrován: 16 kvě 2023 18:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Tannoy Mercury M2 + Denon Ceol N11

Příspěvek od Liamee »

Denon SC-N10 jsou mizerný základní levňoučký repráčky, hraje to, ale to je taky tak všechno. Tannoy Mercury M2 jsou levný základní regály, žádnej zázrak, ale rozhodně jsou lepší než ty Denon SC-N10.
Nicméně je tu právě to tvoje 20 letý skladování na půdě. Jestli máš na půdě vlhko a v létě tam teploty stoupají třeba k 50°C nebo 60°C a v zimě zase klesají k nule atp., tak silně pochybuju, že ty repro přežili 20 let v takovejchhle podmínkách bez úhony. Závěsy bude možná potřeba vyměnit, budou zkřehlý, zpuchřelý..... A taky bude potřeba zkontrolovat/proměřit výhybku i samotný reproduktory (to asi nebudeš vědět jak si to sám zkontrolovat). A jestli se těma změnama teplot a vlhkostí zkroutily/zdeformovaly a rozklížily ozvučnice, tak to už nezachráníš a repro jsou v podstatě na vyhození.
Nejlepší by bylo dát ty repro zkontrolovat někomu kdo ví co dělá a rozumí tomu, říct mu v jakých podmínkách posledních 20 let ležely na půdě ať na ně koukne, komplet je zkontroluje a řekne co a jak.
A ten Denon Ceol N11? Pro nenáročnýho posluchače, kterýmu nejde o nějakej kvalitní poslech hudby, to nejspíš bude OK, ale "skvělý zvuk" to opravdu nemá, je to pořád ještě levnej All In One mikrosystém, od toho nelze chtít ani očekávat žádný zázraky. Že je to malý za nízkou cenu a má to x věcí a funkcí v jednej krabičce je z pohledu zvuku nevýhoda. "Skvělý zvuk" to možná může mít v porovnání s jinými mikrosystémy, ale to je tak všechno.

Lemon
Příspěvky: 677
Registrován: 30 led 2016 22:33
Kontaktovat uživatele:

Re: Tannoy Mercury M2 + Denon Ceol N11

Příspěvek od Lemon »

Za nižší cenu a lepší zvuk bude mít WiiM Amp. Navíc je to i streamer. Taky je maličkej a v případě potřeby zvládne i sloupové repro.
https://www.amazon.de/-/cs/dp/B0CGCLXH4 ... _lig_dp_it

Lemon
Příspěvky: 677
Registrován: 30 led 2016 22:33
Kontaktovat uživatele:

Re: Tannoy Mercury M2 + Denon Ceol N11

Příspěvek od Lemon »

Asi ho ze zvědavosti koupím. Recenze jsou skvělé a původně jsem chtěl koupit WiiM streamer za 6000 Kč a tady je za 9000 i se skvělým zesilovačem *2thumbsup*
Recenze automatický google překlad:
Už jsem vyzkoušel řadu zesilovačů na svých reproduktorech, třídy A, elektronkový atd. Tenhle zní s integrovaným DAC tak dobře, že jsem tomu sotva mohl uvěřit. Můj Klipsch RP-8000 nyní dokonale tónuje podle mého vkusu. Tlak, teplo, nulová digitální nota, přesto analytická a přesná. Hraje všechny druhy hudby (dokonce i metal) v neuvěřitelné rovnováze. Pořád má nějakou vibraci, něco jistého. I při nízkých objemech přicházejí všechny informace, že jste ve skutečnosti již spokojeni. Je však také možné být hlasitý, aniž byste byli drsní. Jsem nesmírně překvapen zesilovačem WIIM a sotva si dokážu představit, co se stane v digitálním sektoru v budoucnu. 11 hvězdiček z 10! ;-)

JV
Příspěvky: 1407
Registrován: 08 říj 2008 07:36
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Tannoy Mercury M2 + Denon Ceol N11

Příspěvek od JV »

Liamee píše:
12 led 2024 13:23
Jo, hraje to neustále, ale zapré jde o to jak a zadruhé je taky i rozdíl mezi tím když to každou chvíli hraje, byť v nevhodnejch podmínkách, a tím kdy to 20 let leží na půdě a nikdo na to za tu dobu ani nesáh. A taky je rozdíl mezi chalupou a půdou, na půdě máš v některých domech v létě třeba taky kolem 60°C, v zimě klidně naopak kolem nuly, takovýhle výkyvy a rozdíly v teplotách asi na chalupě mít nebudeš, že jo?
OK. 60° tam nemávame, ale na rozdiel od povaly je tam pekne vlhko až zatuchnuto (nepálená tehla, zlá izolácia - keď tam zabudneme niečo mokré, tak je to rovnako mokré aj po troch týždňoch a to v horúcom lete) a skoky v teplote bývajú tiež slušné - v zime z mínusových do kludne +30. Nefunguje regulácia plynových kachiel - idú furt naplno (teda pokial idú). Takže tam buď mrzneme, alebo méme saunu. To elektronike určite moc nesvedčí. Nehovoriac o výkyvoch v hnilej elektrike. Niekedy tam nie sme aj niekolko mesiacov a stále to po X rokoch fachčí. Až sa divím. Zdá sa že tieto mašinky niečo znesú. Veď kolko ludím má kadejaké vyradené aparatúry po nevykúrených garážach a dielňach a idú.
Ale nijak nerozporujem, že tie Tannoyky môžu mať najlepšie roky za sebou.

Liamee
Příspěvky: 440
Registrován: 16 kvě 2023 18:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Tannoy Mercury M2 + Denon Ceol N11

Příspěvek od Liamee »

Jo, ale jak jsem říkal, že to i po bůhví kolika letech v takovejchhle podmínkách pořád hraje je jedna věc, druhá věc je jak. Kdybys to dal někomu na repasi/údržbu a on ti ty repro a přístroje uvedl do co nejlepšího stavu, tak by ses možná pak dost divil jak to najednou hraje jinak. Nebo ještě jinak, kdyby sis sehnal úplně stejný repro a přístroje ve 100% stavu po repasi atp. a zapojil je místo těch tvých, taky bys dost možná hned slyšel jak moc těm tvým ty roky v tak nepříznivých podmínkách uškodily. Ono když je na něco človek léta navyklej a nemá přímý srovnání, tak si ledacos neuvědomí dokud to s něčím napřímo nesrovná.

amater007
Příspěvky: 7
Registrován: 12 led 2024 07:22
Kontaktovat uživatele:

Re: Tannoy Mercury M2 + Denon Ceol N11

Příspěvek od amater007 »

Ten WiiM Amp nevypadá vůbec špatně, moc se mi líbí, ALE asi jsem "stará škola", jedna věc by mi tam určitě časem vadila a to, že bych musel furt do mobilu kvůli přeladění stanice a pod... škoda, že nemá aspoň nějaký miniaturní displej. Ale díky moc za tip, ještě si to prostuduji pořádně.

Jinak ty moje "repráky na půdě", ono zas celou dobu na půdě nebyly, jsou tam asi 4 roky (půda je suchá ale teplota tam samozřejmě kolíše), předtím se povalovaly různě po domě. Tak snad to s nima nebude až tak hrozné. Když jsou ty základní Denon SC-N10 ze setu nic moc, tak to teda asi spíš koupím bez nich, zkusím ty svoje staré M2 a kdyby to nebylo ono dokoupím nějaké jiné rozumné reproduktory.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: BVa a 5 hostů