Tape decky Aiwa AD-S950 vs Sony TC-KE600S

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
Odpovědět
martinwylde
Kontaktovat uživatele:

Tape decky Aiwa AD-S950 vs Sony TC-KE600S

Příspěvek od martinwylde » 23 kvě 2018 15:49

Dobrý den, sháním radu. Mam doma dva decky, Aiwa AD-S950 a Sony TC-KE600S. Zatím co Aiwa, která by snad měla být vítězem testů z 90 let,hraje výborně, sony je znatelně za ní. Nemá takové výšky a nemá takové koule. Hledám někoho se zkušeností,kdo mi řekne, že tenhle kus od sony takto prostě hraje, nebo je v háji hlava a v tom případě jestli se dá sehnat náhradní. Nechci se sony zbavovat, líbí se mi jeho chod. Oba decky byly nedávno na servisu. Výměna řemínků+vyčištění. Pán mi tvrdil,že i proběhlo seřízení. Díky za podnětné info.

Zdeny
Kontaktovat uživatele:

Re: Tape decky Aiwa AD-S950 vs Sony TC-KE600S

Příspěvek od Zdeny » 23 kvě 2018 20:04

Upřímně: měl jsem doma dost decků od SOny (790, 590, 909-snad si ta označení pamatuji dobře). předně-ve srovnání s jinými, co jsem měl-zejména Pioneer 93, Aiwa 950, ale i seřízená 808 /dvojče/, Akaid 95 a dokonce i Kenwood 9050S - Sony nikdy nehrálo tak brilantně a dynamicky, jako ostatní. U 909 jsem řešil mačkání pásků, cž např. Aiwa nikdy neudělala, totéž Akai, o Pioneeru ani nemluvě. Viděl bych to na špětné seřízení hlav, potažmo nastavení předmagnetizace. Pamatuji, že u stařičké Aiwy 470 jsem doma metodou pokus omyl dostal zvuk, že kámoši koukali:-) Je třeba si s tím pohrát. Nebát se hrábnout do nastavení hlav ani oscilátoru. Vše se dá vrátit zpátky, ale chce to postupovat sytsematicky krok po kroku a vše is poznačit. Z těch dvou bych věřil té Aiwě.

Fidas
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Fidas » 23 kvě 2018 20:20

Je to tak, jak Zdeny píše ... k té předmagnetizaci - čím vyšší, tím méně výšek, při slabé předmagnetizaci jsou zase dropouty. V servis manuálu by měl být předepsaný předmagnetizační proud, jestli se nemýlím. Ale předmagnetizace má vliv pouze při nahrávání. Nastavení a odmagmetování hlav je také nutnost.
Ten Sony má přímo nastavení Bias pod Dolby na levé straně, zkus při nahrávaní ubrat k mínusu, vypní kurvítka Dolby a uvidíš, co to udělá ...

martinwylde
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od martinwylde » 24 kvě 2018 19:05

Tak jsem díky vám sebral odvahu, sundal čelní panel, a zabořil šrubovák do seřizovacího šroubku hlavy. Stačilo pul otáčky a zvuk se projasnil. Řekl bych že momentálně hraje srovnatelně s Aiwou. Radostí jsem si málem cvrknul :-). Díky za inspiraci.

AlfH
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od AlfH » 25 kvě 2018 10:44

Pokud máte zájem a čas, můžete prostudovat níže uvedený servisní manuál, kapitolu týkající se mechanického nastavení magnetofonových hlav, lze použít pro všechny tříhlavé přístroje (snad jen s výjimkou Nakamichi Dragon).

ftp://ftp.studer.ch/Public/Products/Revox/Revox_B710/

martinwylde
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od martinwylde » 25 kvě 2018 12:28

Ok, diky. Ono to bylo i dost o náhodě. Ze dvou šroubků nad sebou sem dosáhl jen na ten vrchní. Jinak bych musel zajít pro tenký šroubovák. Hlavu sem celkově neposouval od sebe - k sobě, ale nakláněl. Naštěstí to bylo přesně to, co potřebovala. Zkusím ještě něco nahrát a snad to už bude good.

Ramones
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Ramones » 25 kvě 2018 12:46

Na laické seřízení vodorovnosti hlavy k pásku funguje nejlépe přepnutí výstupu na mono (propojit dva cinch kable na mono). Pokud jsou výšky rozplizlé stačí zkusit pootočit šroubkem u hlavy na jednu nebo druhou stranu a vybrat si polohu, kdy budou znít čistě. Předpoklad, že hlava je k pásku kolmo a také k vodícím prvkům dráhy pohybu pásku. K tomu zase slouží jiný "šroubek" :-)

Odpovědět