Tapedeck - BIAS/kalibrace - vysvětlení/doporučení

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
Odpovědět
Flery
Kontaktovat uživatele:

Tapedeck - BIAS/kalibrace - vysvětlení/doporučení

Příspěvek od Flery » 13 čer 2018 12:09

Zdravím
Pokouším se sehnat nějaké informace, abych se dopracoval k tomu jaký mám zakoupit starší tapedeck, aby nahrávky byly co možná nejleší.
Narazil jsem na zajímavou funkci "kalibrace pásky" některé tapedecky mají auto kalibraci jiné zase kolečko BIAS ovšem dopracovat se k tomu jak funguje nastavení BIAS potenciometru když deck nemá tlačítko call mi není jasné a bohužel ani google + youtube mi toho moc neprozradil.

mám doma obyčejný SONY TC KE 230 který si o této funkci může nechat jen zdát a tak pokukuju co koupit, byl jsem už rozhodnutý, že půjdu podle mě za slušné peníze do zachovalého Technics RS AZ6 vím že to není žádný vintage, ale to zásadně nehledám, má slušné parametry (na papíru) HX pro, automatickou kalibraci pásky a jako jeden ze 2 technicsu hlavy AZ.

pokukoval jsem i po Akai GX 32 a Pioneeru CT 939 (tyto stroje se v současné době vyskytují u nás v ČR v inzerci) proto píšu dotaz sem, třeba mě někdo poradí a vysvětlí fungování BIASu a kalibraci, jelikož právě tyto 2 tapedecky mají regulovatelný BIAS, ale žádné tlačítko na kalibraci.
Děkuji za radu, vysvětlení popřípadě i tip na nějaký výborný tapedeck

kubas
Kontaktovat uživatele:

Re: Tapedeck - BIAS/kalibrace - vysvětlení/doporučení

Příspěvek od kubas » 13 čer 2018 18:59

prozatím jen o kalibraci.
zdravím, bias slouží k tomu, aby se nastavil správný proud,každy pásek se jinak nastavuje.přepináním třetí hlavy se kontroluji výšky,náhravka musi být zvukově stějná,kalibrací se dorovnává úroven nastavíte nahravání na špičky plus 3 decibely přepnete třetí hlavu a vidíte pokles urovně. tak to dorovnáte tou kalibraci,abybyla uroven stejna,potřeba si pohrát.

Flery
Kontaktovat uživatele:

Re: Tapedeck - BIAS/kalibrace - vysvětlení/doporučení

Příspěvek od Flery » 13 čer 2018 19:46

Jestli dobře rozumím tak ten 2 hlavý Akai je tak maximálně tom zkusit vzorek přehrát a a výsledek pokusit doladit podle uší a v případě toho Pioneera 3 hlavy by mělo jít přepnout na zobrazování těch urovní na led metrech přístroje.

Ten Technics má automatickou kalibraci, spousta lidí co ho má na něj píše výborné hodnocení, ale Hifisti to označují za plastovej šmejd konce dekády tapedeků kde kvalita je mizerná navzdory tomu, že to byl 2 nejvyšší model svého času v katalogu. Za názory děkuji

Odpovědět