Tapedeck Yamaha: pohon a počet hlav

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
Odpovědět
Anunaki
Kontaktovat uživatele:

Tapedeck Yamaha: pohon a počet hlav

Příspěvek od Anunaki »

Dobrý den,
mužete mi poradit s výběrem tapedecku Yamaha ( bazar ) a potřebných parametrů. ( KX 393,493,580,490,690,670)
Budu jen přehrávat kazety chrom a normal. Pujdeto to do zesilovače AX 596.
co řeším: - počet hlav - 2 nebo 3
- motor- DC servo nebo 1 reel s 1 capstanem : je mezi nima nějaky rozdíl ve spolehlivosti případně pozdější opravě.

Yamahu chci proto, abych mohl jedním ovladačem ovládat CD, tuner ( dokoupím), tapedeck, zesilovač.

děkuji moc za info.
Anunaki

S499_1023
Kontaktovat uživatele:

Re: Tapedeck Yamaha: pohon a počet hlav

Příspěvek od S499_1023 »

Pokud budeš jen přehrávat, tři hlavy nepotřebuješ. Otázce "motor- DC servo nebo 1 reel s 1 capstanem" nerozumím. To je jako otázka "motor - naftový nebo 1,6?"

AlfH
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od AlfH »

Vše, co potřebujete vědět, najdete zde, avšak víc než počet hlav a mechaniku bych řešil aktuální technický stav přístroje, který si vyberete:

http://www.hifiengine.com/manual_librar ... -393.shtml

http://www.hifiengine.com/manual_librar ... -670.shtml

lechos
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od lechos »

jako prostý přehrávač archívních kazet 3-hlaváč zbytečný, dual capstan ? u staršího aparátu (někdy) napáchá víc škod než užitku (sjeté kladky, vytahané řemeny...) jo leda pro nahrávky syst. dbx potom top model KX1200

Anunaki
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Anunaki »

S499_1023 píše:Pokud budeš jen přehrávat, tři hlavy nepotřebuješ. Otázce "motor- DC servo nebo 1 reel s 1 capstanem" nerozumím. To je jako otázka "motor - naftový nebo 1,6?"
Chápu tě: DC je benzínový motor a reel s capstanem je diesel. Oba se točí a pohání auto.

Dobrá, není co řešit a budu koukat po 2 head s jakýmkoliv pohonem :).

díky

Anunaki
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Anunaki »

AlfH píše:Vše, co potřebujete vědět, najdete zde, avšak víc než počet hlav a mechaniku bych řešil aktuální technický stav přístroje, který si vyberete:

http://www.hifiengine.com/manual_librar ... -393.shtml

http://www.hifiengine.com/manual_librar ... -670.shtml
Dobrá stránka, zde jsem si už roztřídil jednotlivé modely a hlavně rok výroby.

diky

nstar
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od nstar »

Zozen 393, prípadne 493 a budes spokojný si myslím. Poznám oba, nenáročný kazetak, s dobrým zvukom, funkciami, automatickou kalibraciou plus manuálne doladenie bias, výborný play trim na doladenie zvuku kaziet nahranych na inom pristroji. Jednoduchá paskova draha voči dual capstanom je urcite menej náročná na servis. Výborný kazetak, krásny displej a fakt dobre nahráva aj na obycajne ešte teraz dostupné maxell ur

Anunaki
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Anunaki »

nstar píše:Zozen 393, prípadne 493 a budes spokojný si myslím. Poznám oba, nenáročný kazetak, s dobrým zvukom, funkciami, automatickou kalibraciou plus manuálne doladenie bias, výborný play trim na doladenie zvuku kaziet nahranych na inom pristroji. Jednoduchá paskova draha voči dual capstanom je urcite menej náročná na servis. Výborný kazetak, krásny displej a fakt dobre nahráva aj na obycajne ešte teraz dostupné maxell ur
díky Nstar za konečné rozhodnutí, půjdu do KX-393 ,KX-493. Maxxell kazet mám hodně.

To Lechos : díky za odkazy. Na ten první odkaz ( KX 493) jsem psal a volal a bez reakce. Ten by se mi hodil k mé Titan soustavě :))).
Další odkazy už jsou moc staré komponenty.

díky all

lechos
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od lechos »

sleduj inzerci, furt se něco objevuje a prodává...mně se líbí deck Yamaha K350 (2.odkaz shora) s ručkovými VU měřáky, ale, ty prastaré vehikly často nemívají dolby C, deck NEC K316 E co zrovna renovuji nemá
http://fastimages.eu/images/nec2jlj.jpg
viz take:
http://www.hifibazar.sk/hifibazar-sk/es ... agnetofony

AlfH
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od AlfH »

U přístroje s řemínkovým pohonem jednoznačně mechaniku single-capstan.

nstar
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od nstar »

393 ma o málo horsie parametre a niektoré detaily sú slabšie vyvedene ako 493, no jej ovládanie je pohodlnejšie vďaka nezakrytym ovládačom. Oba hrajú dobre. Nakalibrovane by to malo byť na tdk, AD, SA, MA? Ale vďaka ATT nahraju aj iné v peknej kvalite. Občas sa stane, že potrebuje demagnetizacnu kazetu.
Ešte k 596 zosilnovacu, jeho phono preamp sa mi zdá veľmi dobre hrajúci a dosť si rozumie s ortofonom.

Anunaki
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Anunaki »

nstar píše:Ešte k 596 zosilnovacu, jeho phono preamp sa mi zdá veľmi dobre hrajúci a dosť si rozumie s ortofonom.
Díky za info. Jsem rád, že to není jen takový pracholap. K AX-596 mi PROSPERO poradil ProJect “Debut III” nebo “Essential II což jsou asi plný manuály :) .

nstar
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od nstar »

Krásny, jednoduchý by mohol byť aj pro-ject elemental ak do budúcnosti neplánujes nejaké úpravy a chceš len v pohodli a klidku "prehrávať" platne.
Samozrejme čo navrhol Prospero je lepšia liga. Asi si si všimol, že sú dostupné v rôznych farbách...

Odpovědět