Technics SUV4X - zátěž místo reproduktorů?

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
Odpovědět
Radeček
Příspěvky: 1
Registrován: 29 dub 2023 08:44
Kontaktovat uživatele:

Technics SUV4X - zátěž místo reproduktorů?

Příspěvek od Radeček »

Zdravím všechny a prosím o radu.
Mám integrovaný zesilovač Technics SUV-4X o výkonu 2x 65 W, ve kterém je integrován předzesilovač pro magnetodynamickou přenosku gramofonu. Potřebuji z gramofonu nahrávat (z rec out kabelem cinch), ale nepotřebuji při tom poslouchat zvuk z reprobeden (ani je nemám a nepotřebuji). Kamarád mi řekl, že bez reprobeden napojených na výstupní svorky zesilovače ho nemám ani zapínat, že je potřeba nejprve na svorky zapojit zátěž, jinak zesilovač vyhoří. Má původní představa byla, že ze zesiku budu nahrávat při max. možném sníženém zesílení (volume na minimum).
Musí tam ta zátěž pro zdárné nahrávání být, případně čím prostorově nenáročným reprobedny nahradit? Míval jsem velké 4 ohmové bedny, ale daroval jsem je před lety synovi. Díky za rady. Radeček

Uživatelský avatar
pepazdepa3
Příspěvky: 156
Registrován: 09 led 2018 08:02
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Technics SUV4X - zátěž místo reproduktorů?

Příspěvek od pepazdepa3 »

Myslím, že žádné reprosoustavy nemusí být připojené, ale raději na zesilovači nastavte tlačítko "speakers off" tak,
aby bylo v poloze "off", tedy aby více vyčnívalo.
Slouží to hlavně při poslechu přes sluchátka pro toho, kdo má "bedny" připojené, ale to není Váš případ.

Uživatelský avatar
šeďour
Příspěvky: 751
Registrován: 05 dub 2011 15:11
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Technics SUV4X - zátěž místo reproduktorů?

Příspěvek od šeďour »

Tahle rada, že se nesmí zapnout zesilovač bez zátěže, je bez přehánění, asi tak šedesát let stará.

V tý době (60" až 70" léta) byly často zesilovače náchylný k nestabilitě, ať už vinou zapojení, blbejch součástek, nebo v tý době extrémě silným, středovlným rádiovým signálem.Nic z toho už dneska neplatí.Ne snad, že by se nedal pořídit zesilovač s blbým zapojením (to je pořád běžná věc), ale rozhodně žádnej neshoří po zapnutí bez zátěže.

Z repro výstupu se dá v nouzi i nahrávat, stačí na reprosvorky připojit jednoduchej odporovej dělič a linkovej signál je k dispozici.
kabelguru.cz

Uživatelský avatar
Lad2000
Příspěvky: 795
Registrován: 10 dub 2011 17:59
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Technics SUV4X - zátěž místo reproduktorů?

Příspěvek od Lad2000 »

To se týká hlavně lampových zesilovačů s výstupním transformátorem.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot], BVa a 5 hostů