Tesla NZC 420

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
Odpovědět
rtep
Kontaktovat uživatele:

Tesla NZC 420

Příspěvek od rtep »

Ahoj,
sehnal jsem gramofon Tesla NZC 420 vše je funkční gramec hraje skvěle vstupy do zesilovače jsou v pořádku, jen když ho zapnu
tak je slyšet z reprobeden hluk. Není to brum spíše hučení. Zesílení zvuku nemá na to vliv je stejný a slyšet je hlavně při tichých pasážích. Nevíte v čem by to pravděpodobně mohlo být. Dík za radu

lechos
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Tesla NZC 420

Příspěvek od lechos »

je to gramec NC-420 se zesilovačem že, první co mě napadne je suchý filtrační elyt zdroje, za ta léta není divu, vyměnit, to je první pomoc a oprava velmi jednoduchá, dále kontakty přepínačů, potenciomerty, prostříknout kontoxem, pak se uvidí

rtep
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rtep »

Moje úvaha byla stejná taky si myslím, že to jsou asi kondenzátory u nap. zdroje jen jestli seženu stejnou kapacitu. je to tuším 5G/50V a 500M/50V. Jen takové upřesnění model je označený jako Tesla NZC 420 chassis HC 42 přitom vzhled i osazení má jako model NZC 431 chassis HC 43. Dík za odpověď

lechos
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od lechos »

Šásko HC43 (NC430, NZC430) se lišilo v málo podstatných detailech, ramínko "S" a koncové vypínání pohonu, HC42 ne. Elety vyměň, ve zdroji můžeš vložit i mírně vyšší kapacity (až 1.5 - 2x) co jsou dostupné. Pokud máš jakýkoli druhý zesil nebo receiver (stereo rádio) tak můžeš signál gramce vytáhnout z výstupu pro magič a zkusmo zapojit přes ten externí zesilovač.

rtep
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rtep »

Prubnul jsem to přes Sony STR - DE 485 E : nastavení 2 chan. výšky by ještě snad šly, ale u hloubek se nedá zvuk absolutně srovnat. Prostorově je zvuk mnohem chudší než u NZC 430, možná použít externí korekční zesilovač.

lechos
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od lechos »

ještě mě napadá upadlá zem jednoho z kanálů, špatný kontakt na dutinkách headshellu, přenoska má 4 piny (vývody) levý, pravý 2x zem nebo někdo bastlil a přehodil kablíky živý za zem...zkontroluj ohmmetrem na výstupu z ramínka jestli "odpor" obou systémů přenosky je přibližně stejný, na přenosce Shure M75 je to asi 600Ω

Odpovědět