Upgrade sestavy k Riha Mikro S Plus

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
Odpovědět
Yiakubou
Kontaktovat uživatele:

Upgrade sestavy k Riha Mikro S Plus

Příspěvek od Yiakubou »

Ahoj vsichni,

chtel bych pozadat o rady, nebo nasmerovani, kam se vydat v upgradu sve stereo sestavy. Cele je to zalozene na Roonu a retezec ted vypada takto:

Roon Core (Intel NUC v pasivne chlazene skrini bezici na Roon OS) -> ethernet -> router -> ethernet -> Rpi4 s Allo Digione (Ropieee OS) -> digi koax -> Schiit Bifrost Multibit (1. generace) -> analog RCA -> Marantz PM7000N -> Riha Mikro S Plus

Rad bych aktualizoval cast DAC -> zesik, protoze z toho Marantzu uz nevyuzivam jeho DAC a streaming modul, resp. DAC pouze pro pripojeni TV pres optiku, coz bych mohl pichnout do Bifrostu, ale ten nema dalkove ovladani a nechce se mi k tomu furt chodit a prepinat to rucne :lol:

Mam na to cca 20 tisic, plus bych prodal Bifrost a Marantz, coz by mohlo hodit dalsich cca 25 tisic, mozna lehce neco navic. Takze rozpocet dejme tomu 45-50k.

Vim, ze Riha Mikro S Plus budou hrat lepe s lepsim, nez je PM7000N, vykon jim chutna a zaroven to bude priprava na narocnejsi repro nekdy v budoucnu.

Pozadavky:
- Vyssi vykon a kontrola zesilovace
- Nizka spotreba - pouzivam hodne casu i pro zvuk z TV, takze asi nejake Dcko.
- Bifrostu se uplne zbavovat nemusim, zvukove vyhovuje, ale nema dalkove ovladani, coz by mi chybelo, kdyz bych vymenil PM7000N za neco bez DACu.

Jeden z mistnich uzivatelu mi nedavno poradil, ze by Riha hrali lepe s necim zalozenym na hypex modulech, coz me velmi laka. Rozhodne nemusim mit nic znackoveho a ve stylu Riha repro spis preferuju zvuk za ferovou cenu a at to vypada jak chce. Ale nejak nevim, kde zacit, nebo jak se nasmerovat. Taky nevim, jestli mam jit spis do int. zesilovace s DACem, nebo ten Bifrost vymenit za nejaky dobry DAC / Predzesilovac (RME ADI-2 DAC FS treba?) a k tomu jenom nejake konce zalozene na hypex modulech, nebo nechat si Bifrost (kdyz za to bude zvuk stat, ozelim i absenci dalkace) a bud int. zesik bez DACu, nebo predzes. a konce? No proste nejak nevim, kde zacit.

Yiakubou
Kontaktovat uživatele:

Re: Upgrade sestavy k Riha Mikro S Plus

Příspěvek od Yiakubou »

Zajimavy tip, diky. S repro by si mohl sednout. Akorat se uz neprodava. A je to vsechno v jedne krabici, coz neni moc flexibilni a asi bych tam nevyuzil ty sitove funkce.

tesarpa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tesarpa »

Myslel jsem ten bazarový kousek, ale jestli koukáš vysloveně po novém, tak pardon.

Yiakubou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yiakubou »

Jo, ja to na bazarech videl a bazaru se nebranim. Akorat to nemuzu do 14 dnu vratit a vzhledem k tomu co jsem psal vyse bych do toho jen tak naslepo asi nesel.

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PítrsPraha »

Nezmínil jsi, jak máš vyřešený zdaleka nejdůležitější prvek řetězce - akustiku. Pokud tam nemáš "konečnou", nemá smysl vrážet peníze do komponent, protože kombinace PM7000N + Mikro S plus je solidní základ pro dobrý zvuk.

A spotřebu u běžných ABček není třeba vůbec řešit, resp. neomezoval bych zrovna tímhle výběr. Rozdíl je pár desetikorun měsíčně.

Yiakubou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yiakubou »

Akustiku moc vyresenou nemam, ale nechci do toho prilis investovat, protoze jsem v pronajmu a nevim jak dlouho tady budu. Takze to jsou jenom veci v ramci moznosti - zavesy, koberec, co nejvic veci u postrannich zdi, na jedne postranni zdi jsou niky a v nich veci, zed za repro je clenita - no ale urcite je to kompromis. Tech limitaci jsem si vedom a po case je uz i slysim, ale celkove to neni spatne - resp. hraje to lip nez snad ve vsech studiich co jsem byl, kdyz jsem to vybiral.

Sestavu si chci budovat ale i tak a az se nekde konecne usadim, muzu zacit seriozne resit i akustiku. Od lepsiho zesilovace zaroven ocekavam lepsi dynamiku, ale hlavne celkove zpevneni zvuku, zejmena basove slozky. A co vim, tak s vykonnejsim zesilovacem by Mikro S Plus meli hrat proste celkove lip. Diky za info ohledne spotreby.

Yiakubou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yiakubou »

Tak mam asi vyreseno. Marantz prodam, Bifrost si zatim necham a vezmu tady z bazaru Riha B200 konec + Line-4 predek. Casem pak prodam Bifrost a necham si do Line-4 zabudovat DAC. K Riha repro idealni a zaroven B200 bude dostatecny i na nejake narocnejsi 3-pasmo v budoucnu. Penezenka sice place, ale co nadelam, kdyz to je idealni nabidka presne pro me potreby *fnuk*

tesarpa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tesarpa »

*thumbs up* Dobrá volba

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PítrsPraha »

Chtěl jsem ti je navrhnout, ale ani jsem to nepsal díky ceně vysoko nad rozpočet. Je to super volba.

BVa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BVa »

Vstupní impedance (pseudo balanced) 10 Kohm
Výstupní impedance (pseudo balanced) 10 Kohm
Ak je to pravda a nie preklep, tak ten preamp LINE-4 je pasív.. A s reguláciou (a výstupom pre koniec) na impedancii 10kohm so všetkými dôsledkami..
BVaudio, výroba a predaj

Yiakubou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yiakubou »

Ano, je to pasiv s relatkovou regulaci hlasitosti. Muzes to prosim rozvest co jsou ty dusledky, nebo v cem by mel byt problem? Dekuji

BVa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BVa »

Vyššia citlivosť na indukované rušenia na kábli preamp-koniec (do vyššej impedancie sa "nachytá" viac..), vyšší šum konca pri budení z impedancie 10kohm, so vstupnou impedanciou konca (10k) tvorí delič s pridaným útlmom 6dB..Je to určitý kompromis, nie je to optimálne riešenie. A krok regulácie 2dB je už subjektívne dosť "hrubý".
BVaudio, výroba a predaj

Yiakubou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yiakubou »

Tak ja to resil se zastupcem audio-visual / Riha audio a tuto kombinaci maji vyzkousenou bez problemu x-krat, tak snad nebude problem. Porad to neni sestava za miliony, tak nejaky kompromis by byl asi ve vsem co bych si vybral. Vetsina nazoru ale rika, ze Riha repro hraje nejlepe s Riha elektronikou, musi to mit sladene, tak snad to bude ok.

Odpovědět