Vincent sv 233, sv238 a monobloky sp-t100

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
Odpovědět
booQman
Kontaktovat uživatele:

Vincent sv 233, sv238 a monobloky sp-t100

Příspěvek od booQman »

Zdravím,

chtel bych se zeptat, jestli je nekdo schopny vyjadrit se k temto trem pristrojum. Ano, jedna se o jine cenove kategorie + prvni dva jmenovane jsou stereo solid state a treti jmenovany jsou hybridni monobloky.

Nehledam "svaty gral" v podobe naprosto neutralniho zvuku (tedy nevadi mi lehke zabarveni elektronkami) a rozhoduji se zda koupit vinc. sv233, nebo priplatit za hybridni monobloky popr priplatit jeste trochu vic za sv238.

Ano samozrejme zalezi na celem retezci atd. Rekneme ze "vse ostatni je stejne" co byste s ohledem na cena/vykon/kvalita volili vy?

Podotykam ze v pripade monobloku bych samozrejme dodatecne resil nejaky preamp (mozna jen pasivni) a mam v planu kupovat nejaky rozumny DAC (hraji z notebooku FLAC soubory).

Zesilovac zaroven beru jako investici do budoucna, jelikoz momentalne bude stejne drahy (sv 223) popr drazsi nez moje bedny - wharfedale evo2-30. Slysel jsem to pravidlo ze nejvic penez se ma investovat do beden, pak zesilovac a zdroj. Takze pokud poridim (obzvlast jeden z tech drazsich ze tri jmenovanych) tak pocitam s tim ze zesilovac casem treba doplnim o nejake lepsi repro...

Hudebni styl - led zeppelin, pink floyd, dire straits, doors atd... ale chtel bych, aby byla sestava spise univerzalnejsi a zahrala vice mene vse (opakuji - zahrala vse prijemne, ne 100% akuratne...).

Prosim o schovivavost a debaty o tom ze zalezi i na kabelech (vim ze zalezi) a aktualnim pocasi zatim nechme stranou, zatim nejsem na takove hardocre urovni.

Predem vsem velice dekuji za konstruktivni poznamky k tematu.

s pozdravem

Jan

zeziold
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Vincent sv 233, sv238 a monobloky sp-t100

Příspěvek od zeziold »

Zdravím, kontaktuj přímo dovozce Vincent pana Holcnera tady v Brně. Telefon na studio Melissa je 602559550. Poradí ti a doporučí co máš koupit. Tom.

zeziold
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od zeziold »

Jinak k těm monoblokům Vincent SP T100 budeš už těžko shánět původní předzesilovač SA T1. Již vypadl z výroby a na bazaru jsem ho nikdy neviděl. Na německých stránkách mají SA T7, kde je ale již jiné osazení elektronek. T7 má již zabudovaný DA převodník. Studio Melissa nabízí SA-32 ale na panelu už chybí to Sauronovo ohnivé oko. Občas se na bazaru nabízí starší SA-30, SA-31, SA-31MK. Slyšel jsem SA-31MK s koncem SP-20 a zvuk byl za ty prachy výborný. Reprobedny JBL LS-80 a zdroj SACD Pioneer. Dále jsem slyšel monobloky Vincent SP-998 vynikající zvuk a výborný Vincent SV 226 z první série po přelampování. Pokud by byl zájem o zesilovač jen s elektronkami tak doporučuji vynikající T.A.C. V-60. Také již z bývalé nabídky studia Melissa. Tom

koudy42
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od koudy42 »

T1 jde samozrejme bazarova sehnat. Kdyz jsem monobloky poridil, tak jsem resil jaky preamp, je o tom separe vlakno. Sehnal jsem Xindak 3200mk2, ktery predvadi uplne jinou paradu a je dostupnejsi a uz od pohledu ma lepsi konstrukci. Jde take lehce poladit a poskoci do jine ligy. Nechavam si ho i do dalsi sestavy k GU50 BM monoblokum (BM ~ beast mode :)).
Ano, T7 ma divne osazeni lamp, neda se s nim tolik "pohrat" pri tube-rollingu, SA-3x s pajenyma lampama na desce je nejvetsi opruz ktery mohl vyrobce vymyslet! Cili kdyz stajoveho kolegu tak T8, tyto monobloky si ho zaslouzi *klanimse*.

zeziold
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od zeziold »

Samotný předzesilovač Vincent SA-T1 jsem na bazaru nikdy neviděl. Pokud je nějaká nabídka, tak je to kompletní sestava i s monobloky. Nákup v zahraničí je problematický-velké poštovné a co s případnou reklamací. Prodejci na Ebay většinou poštou na východ neposílají. Předzesilovač Vincent SA-T8 je z jiné řady a k monoblokům SP-T100 se vzhledově vůbec nehodí. Jak hraje nevím, nikdy jsem ho doma neměl. Také SA-T8 již dávno vypadl z výroby a byl hodně cenově předražený! Dále Vincent SA-T7 nemá divné osazení elektronkami. Jen výrobce přešel z triod na pentody a jsou to dostupné ruské elektronky. Žel nemají přímý evropský ekvivalent, možná až na jeden typ. Úspěšné a dobře hrající předzesilovače řady Vincent SA-30 mají zapájené výborné ruské triody 6N16, což považuji za přínos, aby do toho nalezl kdejaký pitomec. Pro koudy42 : v zesilovači nemám lampy ale elektronky. Lampy mám na nočním stolku u postele, když si před spaním předčítám z bible. Jinak vše vyřeší a poradí pan Holcner ze studia Melissa. Tom.

koudy42
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od koudy42 »

Kazdy to ma jinak, ja nemam problem s nakupem "na dalku" v krajnim pripade, I kdyz zastavam teorii, ze pro hifi se jezdi osobne.
Triody jsou vyborne lampy na tube rolling, pentody radeji do vykonove casti. T8 jsem slysel a zvazuji ho, zaroven nemam vubec problem s designem. Pro potechu oci na hifi mam magicka oka EM80 v monoblocich :mrgreen:.
Ano pan Holcner necht poradi, kazdopadne tip vymenu z cinskych na ruske lampy plati *thumbs up*.

koudy42
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od koudy42 »

Jen pro doplneni a uzavreni, tazatel koupil monobloky Audiolab ;).

Odpovědět