Vintage zesilovač

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
milan1968
Kontaktovat uživatele:

Vintage zesilovač

Příspěvek od milan1968 »

Dobrý den. Jsem tady na fóru nový. Potřeboval bych radu ohledně zesilovače. Mám možnost koupit zesilovač Yamaha A960. Zná někdo tento zesilovač? Momentálně jedu na Yamaha AX-492,CD přehrávač Sony X33ES a reprobedny Dynavoice Challenger M65. Polepším si pořízením 960tky? Nebo bych měl pořídit raději k Sony CD i Sony zesilovač? Na zesilovač mám tak do 7000kč,a moc mě baví vintage zesilovače. Budu vděčný za každou odpověď a radu.

johny52
Kontaktovat uživatele:

Re: Vintage zesilovač

Příspěvek od johny52 »

Zdar,ohledně Vintage mám vynikající zkušenost s Luxmany a jestli do této kategorie spadají i vyšší modely Sony devadesátých let tak moje kombinace zesilovače TA F770 s CD x777 a Xavian 270 hraje famozně(ve srovnání s novými dražšími NADy ,Vincenty,ap.),ale těžko radit,chce to zkoušet,zkoušet...

ivanb_cko
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od ivanb_cko »

myslím, že ta A960 nemá moc šanci konkurovat o téměř 20 let mladšímu AX-492! Minimálně se dá předpokládat, že spolehlivostí...a věřím, že ani zvukově by sis moc nepolepšil - to, že je ten starší papírově silnější nic neznamená, navíc když DF u toho novějšího je podstatně vyšší.

Leony5
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Leony5 »

Také si myslím A 960 nebude žádný velký pokrok v před,je to z 80 tého roku a už tam bude určitě zasahováno,raději bych volil mladší kolegy AX-1050,1070,to jsou zdařilé kousky.

milan1968
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od milan1968 »

Moc děkuju za rady. Ještě mě napadlo jít ještě dozadu v čase a zkusit něco z let 70-80. Ještě jsem se chtěl zeptat na dělený zesilovač. Nikdy jsem nic takového hrát neslyšel. Teď jsem někde v inzerátech viděl inzerát na dělený zesilovač technice.

ivanb_cko
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od ivanb_cko »

on problém vintage zesilovačů samozřejmě není ve zvuku (tedy pokud se pořizuje tehdejší špičkový model), ale v pravděpodobnosti poruchy a nemožnosti opravy. A to především součástek, které dnešními prostě nenahradíte jako jsou přepínače, potenciometry apod. Věřte, že to pak člověka neskutečně rozčiluje, když "poťák" chrastí, přepínači musíte hledt správnou polohu, aby fungoval atd. - a nikdo do těchto součástek nevidí jak na tom jsou a jak se s nimi zacházelo...

Každopádně zcela odrazovat nemůžu, protože sám toužím po několika kusech vintage zesilovačů a pár jsem jich už měl a vzpomínám na ně v dobrém (především zvuem to byly skvělé kousky)

designer
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od designer »

Ahoj - striedam zosiky už nejakých pár rokov - tak vždy po cca pár mesiacoch si kúpim nejaký vintage a niečo predám. A keď ti prejde tolko kúskov cez ruky/uši, zistíš že každý hrá inak. A aby to nebolo jednoduché, tak aj s každými repro funguje ten ktorý zosik inak. A aby to bolo ešte zložitejšie, tak pri starých modeloch je aj každý kus zvukovo iný - stačí, že má trošku oxidáciu na spojoch alebo relé, a už to hrá zase inak (horšie), takže závisí aj od toho čo kto s tým robil - či je to vyčistené, servisované, nastavené - či menil súčiastky ... kto to robil a ako to urobil :lol:
Napr. mal som dva Philipsy - FA930 a 950. Takto od oka si povieš, že to bude podobné - lebo jedna séria. Eeee.
Znejú úplne inak - a keď ich máš takto pokope, tak pochopíš. Pretože v inzerátoch vypadali skoro rovnako (aj rovnako velké) :D

Obrázek

lechos
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od lechos »

Pioneer. SA7800, 8500, 8900...kupuje se na kila, spodní limit je 15 kg. Ostatní jsou sračky.

Lemon
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lemon »

Když jsme u těch starých zesilovačů,které mají občas problémy s chrastícím poťákem ,přepínačem vstupů apod. doporučím tento sprej:
https://www.amazon.de/Teslanol%C2%AE-T6 ... B001FSXMO2
S klasickým kontaktolem ,se to nedá vůbec srovnat.Je až neuvěřitelný,jak dokáže ,,opravit" takto problematický zesilovač a hlavně dlouhodobě.
Ty recenze na tom amazonu potvrzuji. *palec*

designer
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od designer »

Diky za tip! Majú ho aj v CZ *palec*

lechos
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od lechos »

Ten sprej afrodizjak by se hodil, pincek má sjeté potencáky a kontakty otočných šaltrů, kde to koupit u nás za koruny, nevíte náhodou ?

designer
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od designer »

tutok http://www.softcom.sk/eshop/teslanol-ci ... 09341.html
a kamarát mi odporučil aj totok https://www.ges.cz/sk/sprej-7-78-220-GES08000050.html
- obidva by mali byť super
Neviem ktorý si vybrať :D

Lemon
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lemon »

Mám koupený ten ze Softcomu a je vážně dobrej.

Lemon
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lemon »

Koukám že na softcomu. cz je nedostupný a na gesu zase pro změnu ten druhý přípravek nelze poslat poštou .Chemikálie pouze osobní odběr .
:(

timi
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od timi »

Lemon píše:Když jsme u těch starých zesilovačů,které mají občas problémy s chrastícím poťákem ,přepínačem vstupů apod. doporučím tento sprej:
https://www.amazon.de/Teslanol%C2%AE-T6 ... B001FSXMO2
S klasickým kontaktolem ,se to nedá vůbec srovnat.Je až neuvěřitelný,jak dokáže ,,opravit" takto problematický zesilovač a hlavně dlouhodobě.
Ty recenze na tom amazonu potvrzuji. *palec*
Před mnoha lety mi někdo poradil růžovou Diavu. Tenkrát to u nějakého chraptítka zafungovalo. Jen tak ze zajímavosti co se v minulosti používalo. Dnes už bych to nejspíš do ničeho nematlal.

Odpovědět