výběr předzesilovače

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
Odpovědět
vladoK
Kontaktovat uživatele:

výběr předzesilovače

Příspěvek od vladoK »

Ahoj vsetkým gramofónovým nadšencom.
Mám prosbu.
Rád by som zmenil predzosilňovač z mojho stávajúceho Pro-Ject Phono Box S na Tube Box S alebo Tube Box DS.
A to je to na čo sa chcem opýtať. Aký je v nich rozdiel v prípade že mám prenosku Ortofon 2m Red (čoskoro povýšim na 2m Blue a nemám v pláne prejsť na MC prenosky), na gramofóne Pro-Ject RPM 1.3 ?

Zbytok zostavy:
zosilňovač: Arcam A75
koncový zosilňovač: Arcam P80
repro: Alesis Monitor One MkII

Takže Tube Box S, alebo Tube Box DS?

Ďakujem moc za pomoc.
Vlado

fox
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: výběr předzesilovače

Příspěvek od fox »

Kdybych si měl vybrat mezi těmito dvěma zesilovači, vybral bych si DS. Disponuje elektronkami ECC 83 (12AX 7A), plynulým nastavením vstupní impedance, nastavením vstupní kapacitance a nastavením zesílení (zisku).

vladoK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vladoK »

Ano, to som sa dočítal u predajca.
Avšak tie elektrónky majú oba modely zhodné - ECC 83. Takže v tom asi rozdiel nebude.
Čo sa týka toho plynulého nastavenia vstupnej impedancie, ak som to správne pochopil, je to určené pre prenosky MC, čož nieje môj prípad. Ako som písal, chcem zatial zostať u MM Ortofon 2M Red, prípadne Blue.
Nastavenie vstupnej kapacitance a nastavenie zosílenia (zisku) bohužial neviem čo je a teda moja otázka znie, či 4000Kč rozdiel v cene medzi Tube S a Tube DS sa v mojom prípade prejaví na kvalite zvuku (výstupu) a stojí mi za to do toho investovať?
Ďakujem za radu.

fox
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od fox »

Jednou treba vymenis prenosku a zesilovac s moznosti nastaveni se tibude hodit. Je treba myslet vic dopredu.

Odpovědět