Vyber reprokabelu

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
Odpovědět
PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Vyber reprokabelu

Příspěvek od PítrsPraha »

Ahoj,

chtel bych vyzkouset, jakym zpusobem by zvuk me sestavy posunula vymena reprokabelu. Ted mam Vincent Premium Bi-wire. Mam ho dlouho, jsem na nej zvykly a bezprostredne mi nicim nevadi. Zvukove potrebuju aby kabel neznel ostre na stredech a vyskach, ale aby na druhou stranu nezral rozliseni, dynamiku a zivost. Cenove cca do 10 tis. Kc.

Nebo premyslim, jestli by pro zkvalitneni signalove cesty nebylo prinosnejsi prekablovat bedny od terminalu k vyhybkam. Jsou tam medena lanka 2.5 mm2 zakoncena obycejnymi fastony. Nahradit je nejakou jakostni metrazi a fastony poctive propajet.

Dekuju za jakoukoliv prinosnou radu ;-) .

Ramones
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyber reprokabelu

Příspěvek od Ramones »

Zkus si nějaký půjčit a uvidíš *thumbs up*

Trošku mimo diskuzi:

často tady řešíme vliv "téměř všeho" na výsledný zvuk, přeme se, co je a není slyšet ... a podívali jsme se někdy do svých reprobeden?
Nejde mi teď jen o průměr a kvalitu použitých drátků, ale třeba i takovou "blbost", že nejsou všechny stejně dlouhé ... ?

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PítrsPraha »

Mas nejaky konkretni tip na kabel vlastnosti, ktery popisuju?

A ke druhe casti: presne, proto se ptam i na to prekablovani / propajeni. Resime kvalitni konektory s perfektnim kontaktem a vevnitr jsou fastony s minimalni kontaktni plochou...

Odar

Příspěvek od Odar »

Zrejme to nebude dostatocne nobl - z metraze mam dobre skusenosti so SPK 240, ktory pouzivam uz dlhu dobu v BiWi, alebo alternativne tento, ktory nie je koax.

Jarda69
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jarda69 »

Od terminálu k výhybce, bych dal stejný kabel jako je přívod. Kdybych to chtěl hnát do extrému, tak by k vyhybce měl vést reprokabel bez přerušení. K čemu je vychytaná geometrie kabelu, když se přeruší svorkama?

BVa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BVa »

Úplne stačí tie káble v reproboxe od terminálu k výhybke a od výhybky k reproduktorom skrútiť (vždy príslušné dva dráty, +a- k výhybke aj k reproduktoru),aby nefungovali ako "rámová anténa" a nechytali rušenie z okolia (napr. brum z nejakého trafa..). Ak je prierez káblov v boxe 2,5mm, nie je čo riešiť, možno ešte napružiť a prípadne očistiť tie fastony (ak sú to staršie boxy a sú zoxidované).
BVaudio, výroba a predaj

Ramones
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ramones »

Ano, zkroucení pomáhá, ale znovu musím upozornit, že se řeší sfázování, součástky výhybky, geometrie umístění reproduktorů v bedně vzhledem k posluchačí, ale to, že k jednotlivým reprákům vedou různé dráty od pár cm až do 1 m, nikomu nevadí ... ani teoreticky ??

zabiny007

Příspěvek od zabiny007 »

PítrsPraha píše:Zvukove potrebuju aby kabel neznel ostre na stredech a vyskach, ale aby na druhou stranu nezral rozliseni, dynamiku a zivost. Cenove cca do 10 tis. Kc.
A jak jej potřebuješ dlouhý? Já mohu doporučit metráž Acoustic Revive SPC Reference Triple C, cena za metr kolem 2tis, takže za 5m se budeš pohybovat kolem svého rozpočtu a uděláš z toho 4x1,25m, takže na každou stranu 2x1,25 pro zapojení na biwire. Ze začátku stačí dát kabely napřímo a po čase to vytuníš nějakými koncovkami - já dal třeba Furutech, které sice cenu zdvojnásobili, ale zase posunuli zvuk o kousek dál :-). Každopádně je to zvukově neagresivní a přitom detailní a relativně levný kabel. *palec*

Jarda69
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jarda69 »

Poptal bych se u místních kabelářů, jestli nemají přístup k postříbřenému solid core 0,5-0,75mm2 v teflonu a jestli by byli ochotní z toho umotat cca 8 párový kabel. Ten bych pak připojil na středovýškovou sekci. Netvrdím, že si to s bednama nebo ušima sedne, ale cesta to je. Předrátování v bedně je na úvaze majitele. Minimálně u středovýšek, bych o kabelu terminál/výhybka uvažoval.

Miero
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Miero »

Pitrs, asi ma posles kade lahsie, ale na zaciatok by som ti navrhol skusit rozobrat nejaky dratovy ethernetovy kabel a pripojit repro s tymi tenkymi dratikami - mas tam 4 pary, bude stacit i na biwire. Aby si mal nejaku "referenciu" na porovnanie s tym co mas; skor nez das za kable 10k Kč :-)

Ramones
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ramones »

Vincent jsem měl kdysi také.
Roky jsem spokojen s bi-wi Kimber 8TC/4TC.
Je to 2 x 5 m a kupovaný z druhé ruky nebyl zase tak drahý.
Možná bych ho i prodal, protože v nové poslechovce by mi stačil 2 x 2 m a nerad bych jej stříhal.

Odpovědět