Výběr vhodného ozvučení

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
Odpovědět
Al_Capone
Kontaktovat uživatele:

Výběr vhodného ozvučení

Příspěvek od Al_Capone » 24 zář 2018 15:05

Dobrý den, potřeboval bych poradit s výběrem ozvučení, v audiu jsem zběhlý pouze teoreticky ze školy, prakticky vůbec. O co jde - Mám místnost 6x4,5 metru (Obývák s kuchyní), nízké stropy (2,2 metru výška). Prakticky všechny zdi obestavěny nábytkem či okny, dveřmi, kuchyňskou linkou. V místnosti mám PC a projektor, promítám na užší stěnu (Uhlopříčka 4 metry) na plátno. Koukám ze středu místnosti. A teď jak to ozvučit. V bytě, co jsem bydlel před tím, jsem měl sestavu 2+1 F&D T-400X. Byl to byt v paneláku, proto jsem to nemohl osolit, jako začátek dobrý. Teď bydlím v domě, takže nejsem limitován a rád bych si polepšil. Použití - ozvučení filmů/her, když koukám na plátno, ozvučení místnosti pro příležitostný poslech hudby (pop, rock, co hrajou v rádiích). Jako výstupní zařízení zvuku je PC (Deska P8P67 PRO). A co k tomu?

Moje představa by byla sestava 2+1 nebo 4+1. Základ si myslím stereo 2 stojany umístěné na krajích plátna + bassák někde v místnosti. Střed nemám kam dát, plátno stahuji před velkým francouzským oknem, které je od stropu až na zem, takže na středový repro není místo. Napadlo mě, zda nedat 2 efekty ze stran (zezadu také nejde), ale jeden efekt by musel být "v" kuchyňské lince ve skřínce (tu bych si vždy při poslouchání otevřel :D). Je to asi ujetej nápad, ale taky na něj jinde na té stěně není místo - nad skříně se nevejde - nízkej strop.

Otázka je prakticky - zda koupit nějakou obstojnou lepší sestavu 2+1 či 4+1, nebo koupit zesilovač a repro zvlášť. Současné bydlení je tak na cca 5 let, pak se budu stěhovat do něčeho, kde už místo na skutečně "lepší" ozvučení bude, proto možná zda by se teď nevyplatila investice do lepšího základu, který pak lehce rozšířím...

Cenová hladina - do 20k, upřímně mě jde spíš o nasměrování co vlastně vybírat.

Díky za odpověď a přečtení mé výživné statě :)

bh69
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Výběr vhodného ozvučení

Příspěvek od bh69 » 24 zář 2018 15:21

Ten nizky strop je docela problem, umisteni repro je bezne prave ve vysce usi sediciho cloveka, tj. kolem 110cm. Takze to vychazi blbe do poloviny vysky mistnosti. Takze by to asi chtelo bud nizsi umisteni (zaklonene) nebo aspon basovy reproduktor u zeme.

Výstup běžné PC zvukovky je pro kvalitnější reprodukci nepoužitelný, takže učitě nějaký DAC.

Al_Capone
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr vhodného ozvučení

Příspěvek od Al_Capone » 24 zář 2018 15:34

S tou výškou jsem myslel dát dopředu větší stojany (ty kolem 100 cm maj), případné efekty ke stropu, bass na zemi. S tím DAC - to je přes USB připojení či HDMI? Něco jako toto - https://www.crutchfield.com/g_371850/De ... l?tp=59341

Ta zvukovka PC by úplně špatná být neměla, je to sice cca 5 let stará, ale v té době jedna z nej základních desek. Zase asi nehledám úplný high end, ona akusticky ta místnost taky není žádná dokonalost, spíš naopak... Berte to, že doteď mi stačila ALL IN sestava 2+1 za 3000 CZK...

Odpovědět