Výměna potenciometru - zesilovač

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
Odpovědět
pajas
Kontaktovat uživatele:

Výměna potenciometru - zesilovač

Příspěvek od pajas »

Vytáhl jsem po letech z garáže nepoužívaný zesilovač Advance Acoustic MAP-103. Při zesílení chrastí potenciometr. Vygooglil jsem fotky pána, co v minulosti opravoval. Neporadil by někdo znalý podle fota a hodnot, co je to zač, případně zda je nějaká alternativa? Nebo klidně za úplatu nechám opravit, ZL kraj. Děkuji.
Přílohy
potenciometr.jpg
map-103.jpg

BVa
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna potenciometru - zesilovač

Příspěvek od BVa »

Podľa obrázku je to motorový tandem 2x50k B, B znamená lineárny, ale asi to je nejaké svojské označenie, na hlasitosť by mal byť logaritmický. Nahradiť sa dá napr. týmto,
https://www.soselectronic.cz/products/a ... a-log-5592 ,
ale ten je 10k (čo nevadí..) a logaritmický (pre reguláciu hlasitosti je to lepšie). Tento ALPS určite praskať nebude, ale asi nebude priamo použiteľný (rozmery, rozteče vývodov, dĺžka a ukončenie osky...) Takže bude nutná nejaká "tvorivosť" a improvizácia. Alebo skúsiť od výrobcu zohnať originál ... Ale to chrastenie môže byť aj prúdom cez potenciometer (nejaký vadný väzobný kondenzátor), takže to bude chcieť zistiť príčinu a tú odstrániť. Skús audioweb, tam nájdeš šikovného "kutila" z okolia Zlína.
BVaudio, výroba a predaj

pajas
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pajas »

Super, dík za nasměřování, zkusím najít někoho z praxí na audiowebu.

kamilek111
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kamilek111 »

Hlavně se vyhni panu Malaníkovi z Luhačovic alias Sinclair protože už svůj zesilovač nemusíš nikdy vidět jako já

Odpovědět