XLR splitter aneb zapojení dvou koncáků z jednoho výstupu

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
Odpovědět
zabiny007

XLR splitter aneb zapojení dvou koncáků z jednoho výstupu

Příspěvek od zabiny007 »

Ahoj, aktuálně řeším dilema, jak co "nejčistším" způsobem udělat propojení, když chci provozovat koncáky v režimu BIAMP, ale z preampu mám jen jeden výstup.
Varianty mne napadají tři:

VAR1A) - Krátká REDUKCE k preampu
- ze stejného kabelu, který používám na propojení komponentů nechám vyrobit krátkou redukci z 1XLR F na 2 XLR M. Tuto redukci zapojím do PREAMPU a pak již vedu dva samostatné dlouhé kabely směrem ke koncákům.

VAR1B) - Krátká REDUKCE ke koncáku
Stejné jako VAR 1A, jen použití kabelů bude naopak. Tedy z PREAMPU vedu 1ks dlouhého samostatného kabelu a u koncáku použiji XLR rozdvojku

Obrázek

VAR2) - Dlouhý splitter kabel
Alternativa k VAR 1, kdy z každého koncáku vedou samostatné kabely, které se spojí v jednom konektoru u PREAMPU. Tedy oproti var 1 se vyhnu zbytečnému (?) spoji
Obrázek

VAR3) - Použití externího splitteru
alternativa, kdy použiji samostatné jednoduché kabely, a na rozdvojení využuji splitteru, používaného v profesionální ozvučovací praxi - např.:
Obrázek
nebo
Obrázek

Máte s rozdvojením signálu zkušenosti? Co byste doporučovali a proč?

p79avt
Kontaktovat uživatele:

Re: XLR splitter aneb zapojení dvou koncáků z jednoho výstupu

Příspěvek od p79avt »

Použiváme na míru udělané kabely na primo..malou rozdvojku xlr máme na dva subwoofery.

Pavel

zabiny007

Příspěvek od zabiny007 »

p79avt píše:Použiváme na míru udělané kabely na primo..malou rozdvojku xlr máme na dva subwoofery.

Pavel
Malá rozdvojka u výstupu a pak již samostatný XLR kabel pro každý zvlášť? Tedy VAR1A?

BVa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BVa »

Najmenšia spotreba kábla bude ak sa to "rozdvojí" pri jednom konci a z neho do druhého konca (ak budú konce umiestnené nad sebou). Takže XLR samica na strane preampu,kábel, XLR samec pri prvom konci a z neho pokračuje druhý kábel do druhého konca ,zakončený zase XLR samcom. Len bude dosť problém dostať dva "slušné" symetrické káble ( priemer okolo 6mm) do jedného XLR, použiteľné maximum bude okolo 4mm..
BVaudio, výroba a predaj

p79avt
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od p79avt »

zkoušel jsem jednou variantu i zapojení předních beden na koncích L875 / B200 a rozdíl mezi malou rozdvojkou cca 20cm + kabely nebo přímo kabely
bez rozdvojky jsem nezaznamenal rozdíl. Nic méně již delší dobu třeba když zapojuji centr na bi-amp do B-100 tak mám přímé kabely, není
důvod tam tu rozdvojku mít. Nic méně tu rozdvojku používám na 2x LFE a to hlavně proto že většinou zákazník má XLR kabely hotové, tak proč je nevyužít
a dvou subwooferu žádný rozdíl není, spíš jde o praktičnost, protože taky nikdy nevím kde bude přesné umístění zesilovače pro LFE.

Z mého pohledu bych si nechal udělat přímé kabely, když už tedy jde o přední kanály.

zabiny007 píše:
p79avt píše:Použiváme na míru udělané kabely na primo..malou rozdvojku xlr máme na dva subwoofery.

Pavel
Malá rozdvojka u výstupu a pak již samostatný XLR kabel pro každý zvlášť? Tedy VAR1A?

zabiny007

Příspěvek od zabiny007 »

BVa píše:Najmenšia spotreba kábla bude ak sa to "rozdvojí" pri jednom konci a z neho do druhého konca (ak budú konce umiestnené nad sebou). Takže XLR samica na strane preampu,kábel, XLR samec pri prvom konci a z neho pokračuje druhý kábel do druhého konca ,zakončený zase XLR samcom. Len bude dosť problém dostať dva "slušné" symetrické káble ( priemer okolo 6mm) do jedného XLR, použiteľné maximum bude okolo 4mm..
Jasně - to je VAR4, na tu jsem zapomněl :-)
Je to stejný princip, jako na fotce kterou jsem sem již při nějaké příležitosti vkládal, jen z toho samce poleze další samec a ne RCA, jak je na fotce...
No - o délku použitého kabelu mi nejde - hledám nejlepší zvukové řešení a tak nějak se pořád přikláním k variantě 2.
Obrázek

BVa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BVa »

Z hľadiska zvuku je to úplne jedno..
BVaudio, výroba a predaj

Pytel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pytel »

Sašo, vždyť máš ode mne zkompletovanou celou sadu ze stříbrné symetriky : Obrázek

I Lachim na to hraje a je plně spokojen *sunglases*

zabiny007

Příspěvek od zabiny007 »

Pytel píše:Sašo, vždyť máš ode mne zkompletovanou celou sadu ze stříbrné symetriky
I Lachim na to hraje a je plně spokojen *sunglases*
Vím, hraji na ně, jsem maximálně spokojen, a ještě jednou moc děkuji! :-) Ale pořád neberu tyto kabely jako "konečné" řešení. To budou kabely od Srolla, které jsem měl půjčeny a které hrají ještě o kus líp. Jen při mé spotřebě několika sad pro propojení všeho v multikanálu to nejde pořídit na všechny pozice hned. Takže zvažuji je dát nyní mezi preamp a koncáky, což mimochodem byla i kombinace, kterou jsem již doma zkoušel a docela mi vyhovovala (tedy stříbro všude směrem k preampu a od preampu ke koncáku Kapton). A protože jsem zjistil, že se po několikaměsíčním hraní v "můstku" vrátím k biampu, který se mi zvukově líbí více (je jemnější, detailnější), potřebuji toto dilema vyřešit, než zadám u Srolla kabely do výroby...

zabiny007

Re: XLR splitter aneb zapojení dvou koncáků z jednoho výstup

Příspěvek od zabiny007 »

Tak jsem našel ještě jedno řešení, které vypadá dobře a líbí se mi, že by umožnilo mít dva samostatné kabely, které v případě změny sestavy půdou použít nebo prodat.
Co vy na to? Nebo nemáte s s firmou Purist Audio Design nějakou zkušenost?
http://www.puristaudiodesign.com/Data/p ... /adp.html#

Obrázek
Obrázek
Obrázek

Odpovědět