Zapojení repro

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
Odpovědět
Chiquitanuta
Kontaktovat uživatele:

Zapojení repro

Příspěvek od Chiquitanuta »

Dobrý den
Asi to tu někde je, ale nenašel jsem.. Plus ještě odpusťte mou neznalost..
Dotaz: Mám pár beden. V každé je sub, střed a výškový s 6Ohm. Psaný výkon je u subu 55W a u středu 15W. Vedou z toho i dva páry kabelů. Neřeším, zda jde o rms nebo jestli je to pravda. Jen, zda v takovémto případě mě nezbývá nic jiného než použít vícekanálový zesilovač? Resp. zesilovač, kde můžu měnit výkon do kanálu? Nelze to nějak obejít s klasickým zesákam?
Moc děkuji, Honza

PavelDosko
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Zapojení repro

Příspěvek od PavelDosko »

mozna bude jednodussi kdyz napises o jaky typbeden se jedna, ja jsem z toho popisu moc nepoznal

tombas
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od tombas »

Rozdílný výkon u basových, středových a výškových reproduktorů je normální a abys mohl všechna pásma připojit na jeden zesilovač, je potřeba, aby mezi těmito pásmy byla výhybka. Ve tvém případě evidentně výhybka chybí, což znamená, že bedny nejsou standardní, ale patří k nějakému systému, který měl oddělené výstupy ze zesilovače a rozdělení pásem řešil vnitřní konstrukcí - vestavěnou výhybkou přímo v zesilovači.
A k tvému dotazu - nemůžeš použít vícekanálový zesilovač, ani dva zesilovače, protože bez oříznutí nízkých kmitočtů odpálíš výškovou sekci. Jednoduše řečeno, bez výhybky se neobejdeš, pokud to chceš připojit na standardní zesilovač.
Druhou možností je najít systém, ke kterému ty bedny patří a provozovat je na něm.

Chiquitanuta
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Chiquitanuta »

Dobrý den.
Skvělá odpověď a moc děkuji za objasnění.
Honza

Odpovědět