Zesilovač k Dynaudio Special Forty

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
RedBaron
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Zesilovač k Dynaudio Special Forty

Příspěvek od RedBaron »

Proč by nějaký mý myšlenky měly pocházet z garáže od Pavla, kde jsem kupoval jednou jetý letní gumy na bavoráka asi před 15 lety a jednou letos monitory 4311B pro známýho, to věru nevím, ale asi ti fakt mrdá v hlavě :lol:

Píčus johny teď bude ublíženě dolejzat a votravovat, páč nemůže pobrat, že mu někdo jednou řek, že jeho Xaviány hrajou odjakživa indulónu pro teplouše, violu medově, ostrou trubku jemňoučce jako altsaxofon a činel maj pro jistotu pod hadrem. Na to člověk nepotřebuje chodit na žádný moudra do garáže, jen slyšet pár rovně hrajících sestav v kontrastu. A táhni už vopruze...

johny52
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od johny52 »

Slyšeli jsme slovo Boží,a rudej se rozpálil do běla, amen :oops:

nordland88
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od nordland88 »

RedBaron: :lol: Já bych ti doporučil nějakou léčbu, třeba elektrošokem. Nejsi do rodiny s Petuldou? *2thumbsup*

Přeji ti brzké uzdravení. Pěkné svátky všem.

*offtopic*

Leony5
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Leony5 »

Jo Pakulda,ten na to jde vědecky :lol: pořád někde pobíhá s měřákem *palec*

RedBaron
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od RedBaron »

A znovu votravujou a vyvolávají osobní spory namísto debaty o hifi...

johny52
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od johny52 »

Blahoslavení chudí duchem,neboť jejich je království nebeské.

Zdeny
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdeny »

Tak někteří se už vykecali a nyní k věci. začnu kacířskou myšlenkou. prodej je za těch 40 a za tyto peníze kup bedny v sekáči za 20 a k nim zesák k sekáči taky za 20. A věř mi to nebo ne, budeš zcela jinde oproti tebou zamýšlené kombinaci bedny za 80 a zesák za 5. To prostě nejde a hrát to nebude (no resp. zvuk to vyluzovat bude, ale nebude stát za nic a potenciál jinak výborných beden zcela zabiješ, nehledě na fakt, že je vystavší riziku,m že je zesák pochybné kvality, stavu a pověsti oddělá elektrikcy).

A kdybys chětl z DAS40 dostat dobrý zvuk, musíš na zesák vyšpulit aspoň těch 15 tisíc, aby to k něčemu stálo. Tam už se dá vybrat. Například něco od BVAudio, Naim Nait5i, nějkaý Cambridge a pod... Ale zapoměn na nějaké bazarové technicsy, yamahy, rotely, harmakardony, denony a jiné haraburdí. To je fakt škoda peněz.

Ale musíš si sám rozhodnout, co očekáváš a vlastně chceš. Tipy jsi dostal.

LawIAR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LawIAR »

a keby sa na to pozeral z dlhodobého hľadisla? Ze si ich nechá, krátkodobo vyžije s obyčajným a po pár mesiacoch/rokoch kúpi už nejaký, ktorý z nich dostane poriadnu dávku muziky. Ono si myslím, že aj s podpriemerným zos. budú hrať napriemerne, nie?

Aby mu to o pár rokov nebolo ľúto, že ich predal.

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

LawIAR - souhlas. Rozhodně bych neprodával, koupil toho NAD C 316BEE nebo nový Pioneer A-30. Bude to hrát slušně a pořád je tu možnost časem dokoupit adekvátní zesák.

Jiri
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Jiri »

Tadaf:
bedny neprodávej, v budoucnu tě vždy bude těšit fakt jak jsi k nim takto levně přišel :D

Vzhledem k tvému limitu na "prozatimní" zesilovač za mě doporučuji koupit starší model A/V receiveru (5.1). Vypadá to jako blbost ale vyřešíš nejen zesilovač ale i DAC v jednom. Navíc cena A/V receiverů rychle klesá s nástupem nových surround formátů ale potom se zastaví a dál už neklesá. Mám třeba dobrou osobní zkušenost s Harman/Kardon nebo Denon a tam už kolem 4-5tis kč za cca 10let starý stroj koupíš slušnou kategorii (v původní ceně 40tis) a v budoucnu ho opět prodáš s minimálním prodělkem.

Nové stereo zesilovače kategorie 6-7tis podle mě nedávají smysl.

RedBaron
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od RedBaron »

Asi to nebude za bůra, ale někde tady po fórech se prodával hotovej koncák Aldax s 250Watty, k tomu by stačilo iFi Nano iDSD LE které má analogovou regulaci RCA výstupu a možnost provozu na baterie a umí prakticky vše, PCM 32/384 a DSD128. Je to asi to nejlevnější a nejvhodnější, čemu bych věřil, že tyhle bedny utáhne, na receiver bych úplně zapomněl, žádnej za 70 nikdy nehrál jako stereo zesák za 20.

Inzerát: http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.ph ... ight=aldax
Zkušenosti: diy-projekty/koncovy-zesilovac-t1145.html

Lemon
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lemon »

LawIAR - souhlas. Rozhodně bych neprodával, koupil toho NAD C 316BEE nebo nový Pioneer A-30. Bude to hrát slušně a pořád je tu možnost časem dokoupit adekvátní zesák.
Než nějaký nový zesilovač do 10 K ,to prostě nehraje,mám již otestováno a jsou to vyhozené peníze,bude lepší bazar.Kup např. od Pavla z ČB tento a případně ti nabídne něco jiného.Má toho dost a bude to hrát mnohem lépe než ty nové shit zesíky do 10 K.
https://elektro.bazos.cz/inzerat/826668 ... ajitel.php
Mám od Pavla zesík za 3000 Kč a je jak novej a zvukově přehrál novej zesilovač za 12000 Kč.
Dále mám Dual cv-1260 za 2500 Kč a ten se dokonce vyrovná novým zesilovačum za 50000 Kč.Bohužel je 8 Ohmovej a to by na ty tvý repro byl risk.I když 6 ohmů by mohlo fungovat. Alespoň já ho zkoušel na 6 Ohmových reproduktorech a problém nebyl.

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PítrsPraha »

Za sebe bych postupoval takhle:
Bedny si nechal a do zacatku k nim poridil bazarovy AVR. Za 5, 6, 7 tis. se da koupit komponent puvodni ceny 40-50 tis. a takovy ve stereu zahraje lip nez novy stereo zesilovac za 6 tis.

Ve dryluhe sestave mam AVR puvodne za cca 60 a zvukove je na tom cca jako stereozesiky za 15-20 tis.

Potom bych casem hlidal bazar a cilil na stereo zesilovac kolem 20-30 tis.

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

Docela by mě zajímalo, kdo z vás v klidu slyšel třeba ten Pioneer A-30, ale nešť, každý si svoje řekl...

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

a když už s digitálními vstupy, tak tohle
http://www.hifionline.cz/zesilovace/int ... -bigjoe-3/
tohle převálcuje AVRka zcela spolehlivě a dokonce jsou k tomu spešl repro-kabely v ceně

Odpovědět