Zesilovac k Xavian XN350

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
Dinosaurjr
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Zesilovac k Xavian XN350

Příspěvek od Dinosaurjr »

Já se obávám, že to není vtip (ironie z psaného textu není zřejmá), ale že je to myšleno zcela a naprosto vážně. Dle doporučení tohoto zesilovače a Riha, tak mi to přijde spíše jako střelba od boku (krátké poslechové zkušenosti). X 350 a 360 si vyžadují již silný a zároveň detailní zesilovač, což Riha B200 (bipolar za 70tKč) asi nebude best of, ten bude výborný ke kinu viz. recenze mezi řádky +poslech, ale kdybych měl volit k těmto náročným repro sestavám koncák, lovil bych v jiných vodách.

BVa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BVa »

Na tých boxoch nie je nič mimoriadne náročné na zosilňovač, okrem toho že majú menšiu citlivosť, takže pre hlasnejšiu reprodukciu bude nutný výkonnejšší zosilňovač. Inak je to úplne normálne (uzavreté) trojpásmo , impedancia 8ohm, cca 85dB, bezproblémová záťaž pre koniec. Výrobca k tomu doporučoval zosilňovač BR-011 (cca 100W), takže žiadny goliáš to nemusí byť.
http://www.auravos.cz/xavian_xn350_text.php3
BVaudio, výroba a predaj

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kychtax »

Souhlasim s panem Buntou. Ta bedna je parametry hodně podobna ATC40, na kterých hraji se 100W/8. A stačí to.
HQQF - trochu vtípek to byl. Na druhou stranu páně Petráka (recenzent) názory vnímám jako celkem nestranné.
Tzn. že když napsal že HQQF není špatný. Nemám důvod mu to nevěřit. (v československém hifi skanzenu by takových p.Petráků, kteří se nebojí psát svůj jiný názor, mělo být více..)

p79avt
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od p79avt »

Dinosaurjr píše:
08 srp 2017 04:12
Já se obávám, že to není vtip (ironie z psaného textu není zřejmá), ale že je to myšleno zcela a naprosto vážně. Dle doporučení tohoto zesilovače a Riha, tak mi to přijde spíše jako střelba od boku (krátké poslechové zkušenosti). X 350 a 360 si vyžadují již silný a zároveň detailní zesilovač, což Riha B200 (bipolar za 70tKč) asi nebude best of, ten bude výborný ke kinu viz. recenze mezi řádky +poslech, ale kdybych měl volit k těmto náročným repro sestavám koncák, lovil bych v jiných vodách.
docela by mě zajímalo proč je zesilovač výborný ke kinu a ne ke stereu? :)

vadik
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od vadik »

Electrocompaniet vyzkousim urcite.

Je pro me dulezite aby hudba mela stavu. Drajv, rytmus a nacasovani.
Zvuk musi mit vahu, nesmi chybet vybusnost. Nevadi mi urcite zabarveni pri zachovani detailu.

Nejaka dalsi znacka, ktera by splnovala tyto pozadavky? At nemusim zkouset vsechno :)

Zdeny
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdeny »

p79avt píše:
09 srp 2017 00:34
Dinosaurjr píše:
Protože tím je decnetně řečeno, že zesilovač zřejmě tu přidá, tu ubere, tu zapatlá, což se v dupání dynosuarů ztratí, ale v hudbě to tluče do uší :lol:

p79avt
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od p79avt »

Zdeny:

Decentně zřejmě?? :lol: :lol: to by bylo v případě, že by ho dotyčný měl na testování delší dobu a mohl pak vyjádřit svůj názor nebo i brutálně zkritizovat. Jinak je to střílení od boku, dokud si daný výrobek pořádně nevyzkouší. B200 je velmi neutrální zesilovač, který nic nepřikrášluje a navíc i takovej dynosaurus může znít suprově :D

Dinosaurjr
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Dinosaurjr »

p79avt píše:
09 srp 2017 00:34
Dinosaurjr píše:
Nerad bych, aby to vyznělo nějak hanlivě (např. že B200 je "křáp", tak to určitě nikoliv), ale např. díky rychlosti přeběhu (nižší než u DPA), (již poměrně vysoké) ceně a design (za tu cenu už bych rád něco pohlednějšího), bych zkrátka lovil v jiných vodách.

p79avt
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od p79avt »

Dinosaurjr

úplně v pohodě, neberu to tak, jen mě udivuje přirovnání k něčemu bez poslechu.
samozřejmě, že parametry sledovat, ale X násobně jsem se přesvětšil, že špičkové nebo někdy i kosmické udávané parametry nejsou zárukou
kvality přístroje, zesilovač nebo i jiný přístroj musí být komplexně udělán co nejlépe, jinak některé parametry které budou sebelepší nemusí znamenat
záruku dobrého výsledku.

když budete mít chuť, budu moc rád když se stavíte na pokec/poslech nebo si zesilovač chcete poslechnout u sebe doma ? :)

Pavel

Odpovědět