Zesilovač Technics SU-Z22

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
Odpovědět
worda
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Zesilovač Technics SU-Z22

Příspěvek od worda »

Ahoj,

rád bych se zeptal, zdali někdo neví o tomhle zesilovači Technics SU-Z22 a mohl by mi říct jestli to bude dobrá koupě. Na co bych si měl dát pozor?
Mám možnost koupit tento zesilovač za 2100,- (osobně ze stejného města).

Zatím jsem našel jen tyto informace zdroj:
  • Power output: 35 watts per channel into 8Ω (stereo)
  • Frequency response: 20Hz to 20kHz
  • Total harmonic distortion: 0.03%
  • Input sensitivity: 2.5mV (MM), 150mV (line)
  • Signal to noise ratio: 80dB (MM), 97dB (line)
  • Output: 150mV (line)
  • Speaker load impedance: 4Ω (minimum)
  • Dimensions: 430 x 86 x 288mm
  • Weight: 5.7kg
  • Year: 1982

odkaz na schéma

Sestava pro kterou je zesilovač určen:
Gramofon NC440 v celkem dobré kondici, přenosku AT-91, reproduktory Tesla (15W, 4 ohm). //Dle mého by měl zesilovač postačovat.

Motivace:
S vinylem jsem začal asi před půl rokem, kdy jsem si opravil a seřídil gramo Tesla NC440 po dědovi. Sestavil jsem stavebnici MM předzesilovače TIPA PT014 (vně gramofonu). A v současné době mi gramofon hraje na PC bednách Logitech (i přes 2 redukce din5-cinch, cinch-jack). Ano vím, že za to půjdu do pekla, ale neměl jsem jistotu, že gramofon vůbec bude hrát. A na tu bídu to hraje celkem dobře. Nicméně mě vinylová hudba natolik uchvátila, kupuji další a další vinyly, a chtěl bych pokračovat dál o trochu více kvalitně. Jsem student a nemám moc peněz na rozhazování. Nepotřebuji to honit do high end. Pár desek, které poslouchám The Doors - Greatest hits, Deep Purple - in Rock, Pink Floyd - The Wall, Eurythmics - Are Made Of This.

Děkuji každému, který by přispěl nějakou radou. Ptám se protože nemůžu říct, že bych všemu rozuměl. Dá se sehnat za tuto cenu mnohem lepší zesilovač?

Pár fotek:
Obrázek Obrázek ObrázekObrázekObrázek
Tesla NC440, Onkyo Integra A-8850, Sony CDP-213, Heco Victa 201

AlfH
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Zesilovač Technics SU-Z22

Příspěvek od AlfH »

Uvedený typ zesilovače neznám, ale po osobních zkušenostech s touto značkou musím konstatovat, že Transiwatt 44 za 500 Kč v kombinaci se zobrazenými Tesla ARS 9204 (vlastním od r.1981) vyjde zvukově nastejno. Jinak, za uvedenou finanční částku lze pořídit zesilovač mladší o 10-15 let a s lepším zvukem.

Fox25
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fox25 »

Je to drahé a hádám že repasovaný transiwatt bude hrát lépe než tento technics. Je v něm šváb STK 2038 který nebude špatný, ale v tom technicsu to bude zvukově zabitý jako celek, už jen kvůli švábu AN7060 v předzesilovači. Mám doma technics A700 mk3, ten má v předzesilovači novější verzi AN7062 který je dle datasheetu lepší, měl by mít i lepší koncové šváby, ale pořád to hraje hůře než AZS 222 od tesly.

Jestli chceš pěkný zvuk, tak si kup zesík Tesla řady AZS 222 nebo 223, nech jej repasovat a doplnit řízením klidového proudu, plus vyměnit trafo za silnější toroid. Bude to hrát lépe než tyhle Technics zesíky za pár tisícovek a není to ani tak drahé. Stejně to všechno vzhledem k věku bude chtít všechno vnitřku.

Pesi
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Pesi »

Hmm, je hezkej ten technics ..... ale je drahej, slabej (už těch necelých 6 kilo) .... a konec je řešený jak už bylo zmíněno integráčem STK. Nebude to nic moc. Prostě takových nic moc zesíků je mraky.
nechvátej
Kup si k tomu radši tu teslu. Ovšem drží si cenu.
Já jako (zřejmě se dá říct) fanda starého Grundiga, ti samozřejmě doporučím se kouknout po grundigách (1980 - 1986) .... Bez pr...e jsou lepší. A mají fajn gramopředzes a ty dvoukolíky na bedny k tomu :) (krom V35)
Konkrétně : V7000, SV2000, V30( úzký), V35 (úzký),V1700, SV2000, a třeba V2000 ..... do 1500,- je koupíš.
teď se jeden V35 prodal za 1000,- i s pošou - kdybych jeden neměl doma, tak jsem ho bral http://aukro.cz/grundig-v35-i5771852571.html

worda
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od worda »

Děkuji všem za názory. Prodávající je ochoten přistoupit na cenu 1800 Kč (mám čas do pátku). Ale jak zjišťuji, opravdu i přes to jak pěkně vypadá, nebude nic moc.

worda
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od worda »

Mimo téma: U jedné reproduktorové bedny je ustřižený din 2 pin alias "čárka tečka". A myslím, že se již nedá sehnat. Takže výstup pro reproduktory v din 2 pin je po mě spíš nevýhoda. Sice mám na gramofonu din 5, ale plánuji výměnu za cinch.
EDIT: Mýlím se ještě se dá sehnat pokud to je on http://www.gme.cz/repro-konektor-2-p-vk-p807-078

sekal

Příspěvek od sekal »

Já bych tazateli nedoporučoval kupovat ani jeden z výše navrhovaných zesilovačů, neb jsou to v obou případech střepy. Ta Tesla potřebuje k tomu, aby trochu hrála celkem hard core tuning, který také cosi stojí, takže se celkově takový nákup nevyplatí. Za sebe bych navrhoval ke zvážení spíše něco takového. Aktuál. cena je 120,- € a myslím, že by se na ní dalo ještě dohodnout.

Pesi
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Pesi »

..a já bych navrhoval zas třeba toto : http://aukro.cz/grundig-v7150-t7150-cf7 ... 35482.html

worda
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od worda »

GRUNDIG V7150 Manuál a schéma: dropbox
GRUNDIG V7200 Video: https://youtu.be/4CSHj3jWpBg EDIT: Špatně jsem se podíval
Naposledy upravil(a) worda dne 16 lis 2015 20:40, celkem upraveno 1 x.

Pesi
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Pesi »

to video je ale ze 7200 . Jsou tam tranzistory GDV philips (např. také V2000). U V7150 jsou BD 203/ 204 jestli vidím dobře v tom manuálu. Ty jsou použity ve V7000. Prostě ano, žádné STK IO - bez obav, je to rozhodně lepší než technics

Fox25
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fox25 »

Sekal
Samozřejmě máš pravdu a ten denon je více než slušný, také umí i direct což je dobrá věc.

worda
Technics umí vizuální stránku dobře, pokud by z něj měla být kastle na diy zesilovač tak prosím, ale mě to přijde i za 1000 drahé. Např. mám doma ještě Technics SU-7700K, velice pěkný zesilovač který jsem kupoval jen proto, že má místo STK konce tranzistory. Zvuk je krásně medově upatlaný, velice podobný jaký umí elektronky, ale po hodině poslechu málem letěl z okna a skončil na výstavce.

worda
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od worda »

Co říkáte na tento Kenwood KA-660?
Schéma manuál: dropbox

Bohužel nepoznám jestli má nebo nemá STK integrované obvody.

Pán tam přidal další kousky: http://aukro.cz/listing/user/listing.php?us_id=21137368
Naposledy upravil(a) worda dne 16 lis 2015 22:41, celkem upraveno 1 x.

S499_1023
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od S499_1023 »

Jen hyperstručná zkratka: DIN konektory (jak pětikolíky, tak tečka - čárka) se dají koupit zcela bez problémů a toho Technicse bych fakt nebral. Ani Teslu. Ten Denon doporučovaný sekalem je někde zcela jinde a takových levných Japonců, Němců i Američanů s dobrým zvukem a dobrým osazením se dají koupit 3P.

JV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JV »

Tak ja tento Technics Su-Z22 už niečo cez dva roky používam na chalupe spolu s prislúchajúcim tunerom. Vizuálne je to velmi príťažlivá kombinácia. No a že by nehral, alebo že hrá vyslovene zle je prisilné tvrdenie. Samozrejme záleží na tom s čím sa to porovnáva a a čo od takejto starej mršky človek očakáva. Ja s tým osobne nemám žiadny vážny problém.
Čo by som tomu vytkol je slabšia konektovita - vela vecí k tomu človek nepripojí, ale je to proste poplatné dobe. Ja mám k nemu okrem tuneru pripojený aj kazeťák a kábel cinch - jack na ktorý pripojujem sluchátkový výstup z telefónu alebo notebooku. A ešte by sa tam dal prihodiť aj gramec, takže v podstate taká klasika.
Repráky mám k tomu regálovky Mission701. Hrám bez korekcií (len výnimočne o stupienok pridám výšky). Loudness je nepočúvatelný. Zosík naprázdno mierne brumí, ale pri reprodukcii je to nepostrehnutelné. Nevzrušuje ma to, beriem to tak že má proste svoj vek. Mne sa táto zostavička zvukovo celkom páči. Samozrejme že to netreba preháňať z hlasitosťou, ale na potreby chalupy to hrá tak akurát a určite to občas osolím viac ako zvyknem počúvať v bytovke.
Takže pokial máš možnosť tento zosilovač za rozumnú cenu a je ešte v dobrej kondícii, nepotrebuješ k nemu pripojiť X prístrojov a nebude ti chýbať dialkové ovládanie, tak prečo nie?
Pokial máš možnosť kúpiť za podobný peniaz niečo lepšie, tak kúp lepšie.

P.S. ak by si ho kupoval, tak pri skúšaní skús po zahriatí k nemu pričuchnúť. Ten môj dosť dlho smrdel akoby sa z neho odparovala kolofónia, alebo niečo také. Na chalupe mi to nevadilo, doma by ma to sralo.

Odpovědět