Změna přenosky Ortofon

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
Odpovědět
Agnes
Příspěvky: 2
Registrován: 05 úno 2024 19:02
Kontaktovat uživatele:

Změna přenosky Ortofon

Příspěvek od Agnes »

Zdravím,
Prosím na gramofon Technice SL1210MK2, zesilovač Technice SU-V85A a bedny Technics SB-M500M2 má smysl pro zlepšení kvality poslechu vyměnit přenosku Ortofon red za Ortofon Black?
Díky za info.
Zdravím

novtom
Příspěvky: 188
Registrován: 15 dub 2012 21:34
Kontaktovat uživatele:

Re: Změna přenosky Ortofon

Příspěvek od novtom »

Pokud by ta výměna byla za pár korun, protože máte možnost ji koupit výhodně, tak asi ano. Ale jinak ke zbytku sestavy mi to přijde zbytečný overkill. Spíš bych šel postupnou cestou přes Blue

efičák
Příspěvky: 1971
Registrován: 18 dub 2008 11:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Změna přenosky Ortofon

Příspěvek od efičák »

Souhlasím s novtom.
Postačí vyměnit hrot z Red na Blue,co má lepší sledování drážky a více vyrovnaný zvuk. Pro mě co rád starou hudbu to byla jediná možnost jak poslouchat MM.

Nebo jsi-li zdatný na výměnu přenosky na Audiotechnica AT95 ML, za stejnou cenu 2M Blue. Je dobré připojit kabelem s co nejnižší kapacitou.

Také mám starou techniku, předzes Kenwood C1 začal bručet na phonu. Dawsoo celý preamp osadil novými součástkami a hraje jedna báseň.
U tvé sestavy je možné, že bude něco po životnosti, připrav investice tímto směrem a lepší přenosku o níž uvažuješ, 10 000 Kč plus odlož na později, abys ji skutečně uslyšel v celé kráse.
Hraji na druhé sestavě s Technics 8077 s vynikajícím phonem , je dost dobrý. *thumbs up*

Uživatelský avatar
lechos
Příspěvky: 5440
Registrován: 09 pro 2008 08:34
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Změna přenosky Ortofon

Příspěvek od lechos »

Též hodně záleží na poslouchaném žánru, druhu muziky (rock, jazz, folk, country, classic, pop)

Agnes
Příspěvky: 2
Registrován: 05 úno 2024 19:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Změna přenosky Ortofon

Příspěvek od Agnes »

Zdravím,
Všem děkuji za poradenství, začnu u změny vedení mezi zesem a bednami. Ještě prosím, mám možnost koupit repra Technics SBM 1000 M. Má to smysl?
Díky moc.
Zdravím všechny.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů