Zosilovac k Focal Aria 936

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
Odpovědět
Yany
Kontaktovat uživatele:

Zosilovac k Focal Aria 936

Příspěvek od Yany »

Ahojte. Damy a pani poprosim o radu s vyberom zosilovaca k Focal Aria 936. Repro su aktualne pouzivane s AVR Marantz SR7013. Nehra to zle, ba naopak dobre, je vsak citit, ze repro si pytaju viac, chceli by poriadne nakrmit a otrhnut sa z retaze.

Po prejdeni desiatok recenzii, som si spravil uzky vyber zosilovacov, ktore by mohli/mali byt vhodne a dokazali uspokojit Focaly:

- BVAudio A300SE
- CustomWorks Hypa 17 MK2
- Advance Acoustic X-i125
- Advance Acoustic X-a160

alebo potom cenovy skok este trochy vyssie k vsade odporucanym:

- Musical Fidelity M5si
- Musical Fidelity M6si

Integrac vyslovene nemusi byt, krmene to bude z pre-outu Marantzu.

Pouzivate niekto k spokojnosti niektoru z kombinacii, pripadne viete poradit iny, s ktorym by boli Focaly stastne a chrochtali blahom? Diky! (Zanrovo mi do usi ide v podstate vsetko, miestnost je zhruba 40m2, akusticky poriesena)

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Zosilovac k Focal Aria 936

Příspěvek od PítrsPraha »

Focal Aria mají spíš informativní sušší zvuk. Volba zbytku sestavy tedy záleží na tom, jaký zvuk máš rád a jakou máš akustiku (jakým směrem ovlivňuje zvuk). Jestli chceš podpořit charakter Arií nebo jestli ho chceš posunout spíš k muzikálnějšímu živějšímu projevu.

Yany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yany »

Ahoj. Pravda je ze sa mi neskutocne paci ich prejav, nic z nich nevyskakuje, nic neznervoznuje, nastroje sa daju lahko identifikovat, priestor rovnako. Akurat by chcelo ako pises malinko zivsi prejav, taky nafuknutejsi, rozhybanejsi, ale len trochu, ziadne extra dofarbenia k spodkom ci vyskam. Akustika je poriesena v miestnosti zda sa clekom dobre, od doby kedy su absorbcne panely a basove pasce je zvuk ovela jasnejsi, ziadne roztahane tony, nic nevycnieva, spev a dialogy uplne ciste.

BVa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BVa »

Ak chceš používať PreOut z AVR, tak ti stačí koniec. A potrebuješ stabilný koniec, s dostatočným výkonom, schopný bez problémov pracovať do 4ohm aj menej. Tie Focaly majú minimum impedancie cca 2,7ohm, takže to určte nie sú 8ohm boxy, reálnu citlivosť asi 89dB/W. "Charakter" zvuku je daný z 99,9% boxami a miestnosťou...
https://www.stereophile.com/content/foc ... asurements
BVaudio, výroba a predaj

Yany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yany »

Diky. Ano, tohto prepadu som si vedomy, preto hladam nie len velky vykon, ale aj schopnost vysporiadat sa snim. Myslite ze by ich A300-ka zvladla k spokojnosti?

tesarpa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tesarpa »

Lepší volba bude kkoncový zesilovač PA300SSE. Sám ho mám a můžu doporučit.
http://www.bvaudio.sk/pa300sse.htm

BVa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BVa »

Ako píše tesarpa, A300 je zbytočný ( nepotrebuješ reguláciu , DO a prepínanie vstupov), stačí PA300 (ak chceš používať Preout z AVR).. Koncové stupne sú identické, obidva zvládnu aj 2,5ohm. Samotný koniec je aj perspektívnejší do budúcnosti (preamp, prípadný biamping..).
BVaudio, výroba a predaj

Yany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yany »

Koniec by stacil ano, len tu mam taky maly problem. Vystupna impedancia pre-outu z AVR je az okolo 1,2kOhm, co dost stazuje vyber. V pripade Hypa17 je udavana vstupna impedancia 10kOhm, v pripade A300 a PA300SSE nie je udavana - takze netusim ako by si sadli.

BVa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BVa »

10k..Ak je výstupná impedancia PREout 1,2k, tak to so vstupnou impedanciou 10k vytvorí delič, ktorý zoslabí signál asi o 10%. To je všetko, nič si tam nemusí "sadnúť".
BVaudio, výroba a predaj

Yany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yany »

Diky. Predpokladam, ze sa asi prilis nemeni vo frekvencnom rozsahu, teda pokles by bol len cca 1dB, co je zanedbatelne. Plati tato hodnota aj pre PA300? Ten ma len XLR vstupy, a musel by som pouzit redukciu z RCA.

BVa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BVa »

V audiopásme je to konštantné a platí aj pre PA300SSE. Redukcia z RCAout do XLRin nie je problém, na strane RCA sa -In v symetrickom kábli pripojí na zem RCA, +in na živý, tienenie na zem RCA.
BVaudio, výroba a predaj

Yany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yany »

Parada, znovu dik, posledna otazka - PA300 ma trigger/spust, pracuje s klasickym 12V (mono jack)?

BVa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BVa »

Ano.
BVaudio, výroba a predaj

Odpovědět