Zosilovac + repro 1000eur

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
Odpovědět
veloso
Kontaktovat uživatele:

Zosilovac + repro 1000eur

Příspěvek od veloso » 16 led 2018 14:08

zdravim, potreboval by som trochu poradit s vyberom zosilnovaca a reproduktorov.

moja situacia:
hladam nejaky integrovany zosilnovac+streamer/prip. receiver/ + regalove reproduktory. Ucelom bude pocuvanie hudby jednak ako podmazu (prevazne internetove radia) aj sustredenejsie pocuvanie (prevazne vinyl). Zdrojom analogoveho signalu je Project 1xpression s Ortofon 2MRed + Project PhonoBox. V sucasnosti mam tento gramofon zapojeny cez aktivne monitory urcene skor k PC - a nevyhovuje mi jednak ich pomerne neflexibilne umiestnenie, druhak zvuk na strednych hlasitostiach je ok, ale pri trochu vyssej hlasitosti alebo komplikovanejsich pasazach to uz uplne nestiha. Nie ze by som pocuval hudbu na 100dB - skor sa vacsinou drzim pri nizsich hlasitostiach v ramci podmazu, ale miestami to citit. Tie radia riesim cez notebook alebo mobil po kabli, co mi tiez uplne nevyhovuje. Skusal som bluetooth, ale dost mi vypadaval.
Hudba je pestra. Prevazuju asi akusticke zanre - world music, folk, bossa-nova, jazz, blues, soul. Potom pomerne dost popu - ale najma s bohatsimi aranzmanmi nahravanymi so slacikmi, dychovou sekciou a tak - najma 60-te roky, bacharachovky, golden kids, klasický soul alebo potom aj veci typu Air-Moon Safari a ine psychadelicke ujizdky, plus nejaky klasicky bigbít. Cize mi ide hlavne o pekne stredy a vysky, ale aj nieco co si rozumie s rytmicky narocnejsimi vecami ako vela brazilskej alebo africkej hudby plnej perkusií.
A potom je tu este jeden faktor - miestnost. Je to cca 20 m2 s vyssimi stropmi, ale velmi nepravidelna - nie je to ani typicka obyvacka, ani ziadna posluchovka - plus je spojena s kuchynou - a teoreticky to vychadza tak, ze reproduktory budu regalove a pripevnene drziakmi na uzsiu stenu (hruby tehlovy obvodovy mur) - kedze v priestore ich inak nie je velmi kam umiestnit.

Cize teraz mi ide jednak o to - akou cestou tieto veci sklbit (analog vs. digital, receiver? zosik plus streamer? zosik plus nejaky wifi modul?) a zaroven by som rad pocul aj nejake tipy na kombinacie s reprakmi, ktore si ist vypocut vzhladom k mojim hudobnym preferenciam a k problematickemu priestoru. Budget je povedzme okolo 1000 eur. Ale moze to byt napr. aj 1000 eur zosik plus repro a v horizonte 1-2 rokov dokupit nejaky streamer... V principe moze ist aj o nejake veci z druhej ruky.

Dakujem za kazdu radu a pomoc.

konik
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Zosilovac + repro 1000eur

Příspěvek od konik » 16 led 2018 16:53

budget je dost maly na to, ze chces integrac + streamer + nejak hrajuce bedne

nieco pouzitelne za cca 1500 by mohlo byt

Yamaha R-N803 (integrac+streamer)
https://europe.yamaha.com/en/products/a ... index.html

+

VMA I mikro