Zpět do lampového analogu

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
Odpovědět
lld
Kontaktovat uživatele:

Zpět do lampového analogu

Příspěvek od lld » 26 kvě 2018 13:32

Zdravím zde všechny a prosím o nějaké rady či názory.
Ocitl jsem se ve špitále a při spoustě času přemýšlím a zastesklo se mi po analogo-lampovém mládí. :-) Zatím poslouchám na řetězci gramo polský Fryderyk G-620,phono amp NAD PP1, amp NAD 320 + tuner NAD, repro SF Contertino. Ještě bych měl mit k dispozici gramo NC 440 od kolegy (asi).
Zde na bazaru je nabízen lampáč polské vyroby FEZZ AUDIO SILVER LUNA za 20k, tak se chystám po propuštění na poslech a případnou koupi ( pokud má někdo za ty peníze tip na lepší lampáč, sem s tím, mohla by to být i stavebnice), tak jsem dostal chut si sestavit nějaký lampový phono preamp. Na ebay jsem nějaké kity našel, momentálně koukám na https://www.ebay.com/itm/Douk-Audio-MM- ... 1611288610, pokud s tím máte nějaké zkušenosti či tipy na jiné stavebnice, rád si nechám poradit. Základ je pro mě PCB a i krabička by se hodila, nejsem strojař. cena do 3k.
Dále bych jeden z těch gramců nechal zgenerálkovat (pokud to má smysl), nějaké doporučení kde, u koho ? (mr. Renown ??? ) Jsem z Karviné, takže nějaké rozumné okolí.

Zatím díky, budu rád za každý postřeh či radu.

lld

TRANSIWATT
Kontaktovat uživatele:

Re: Zpět do lampového analogu

Příspěvek od TRANSIWATT » 28 kvě 2018 14:41

Když už stavebnice , tak něco s dospělými lampami , například s EL34 tohle, malinko dražší...
www.ebay.com/itm/251474968110

je tam i poměrně dost veliký výběr lepších, pořád levnější, než finální produkt, člověk si navíc pohraje, něco se naučí, případně přizpůsobí, upraví pro vlastní potřeby.

lld
Kontaktovat uživatele:

Re: Zpět do lampového analogu

Příspěvek od lld » 31 kvě 2018 09:46

Stavebnici dospeleho zesilovace uz neresim, spis jsem myslel stavebnici gramo predzesilovace, jestli ma nekdo neco overeneho.

lld

Odpovědět