zvukovka k repro Logitech Z906

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
huld4
Kontaktovat uživatele:

zvukovka k repro Logitech Z906

Příspěvek od huld4 »

Zdravim,

Myslite, ze ma smysl kupovat zvukovou kartu k logitechum Z906? Mam jeste sluchatka Sennheiser PC 320. Repro pouzivam hlavne na filmy a sluchatka na hry.
Premyslel jsem o Xonaru DX/XD, ale ten u her + komunikatoru pry vydava rusive zvuky.

Je pripadne jina zvukovka v podobne cene kterou koupit a ma vubec smysl zvukovku kupovat?
Momentalne mam integrovanou Realtek® ALC1150.

Ted mam repro zapojeny pres optiku a sluchatka normal jackama do integrovane.

Diky za nazory.

PS. Predem rikam a vim, ze repro i sluchatka jsou pro zkusene zvukare sunty, ale me to staci. Takze o tuto cast si to muzeme zkratit.:))

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: zvukovka k repro Logitech Z906

Příspěvek od kychtax »

alza a případné vracení to jistí ;)
http://zvukove-karty.heureka.cz/creativ ... d-5_1-pro/

Každopádně nečekej extra velký rozdíl proti tomu co máš teď. Integrované zvukovky se hodně zlepšily.

huld4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od huld4 »

A myslis, ze je dobry napad externi? Jakou to ma vyhodu krome toho, ze me bude na stole zavazet dalsi krabicka ze ktere budu muset utirat prach.:)

Tak tenhle creative se asi neda uplne srovnavat kvalitou se Xonarem DX/XD ne?

A kdyz uz externi nebyla by lepsi Creative Sound Blaster X-Fi HD?

dkdkdk
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dkdkdk »

Mám v okolí 2 případy, kdy se integrovanou zvukovkou přenáší nějaký bordel z grafických karet do zvuku. Jakmile se graf. karty dostanou do zátěže, je slyšet od těchto 2 osob při mluvení do mikráků parazitní pískání. Jen sjede grafika do defaultu, je bordel fuč. U mě s ext. zvukovkou (Focusrite Scarlett 2i2) bez problémů.

huld4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od huld4 »

To jo, ale me spis prave zajima jestli poznam nejak vyraznou zmenu v kvalite zvuku pokud k tem sluchatkam a bednam koupim jinou zvukovku. Bud Xonar DX nebo neco podobneho za podobnou cenu.

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kychtax »

Podle mne ne.
Dival bych se po ZK v por. hodnote nad 5000 a bazarovy kousek, ktery bude treba kolem 3tis..
Z.karty se obecne malo kazi. Neni potreba obava, ze by byl problem se starsim kouskem. Samozrejme, nahoda je blbec..

huld4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od huld4 »

no, ale prave me se nezda, ze lepsi kousek za 5k ma smysl k tem reprakum. Neni to zbytecny, kdyz to repro neutahnou?

koudy42
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od koudy42 »

Tak si nech co máš a ušetříš ;). Jinak obecně platí, že je dobré mít dostatečně kvalitní zesilovač, aby z reprosoustav/sluchátek vymačkal 100%, což ale v tvém případě asi nehraje takovou roli, protože Logitech jsou aktivní a sluchátka nejsou taky žádné terno :ugeek:.
Primaluna - Reference3A - Pioneer - Denon - DH Labs - ViaBlue - konvolut elektronek :)

terahera
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od terahera »

Já bych šel do té Creative soundblaster x fi pro,kdysi jsem ji používal k sestavě místo DACu a za ty peníze parada *thumbs up*

RedBaron
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od RedBaron »

Klidně doporučím Behringer UCA222 pod litr (16bit/44kHz) nebo externí SB X-FI (24bit/96kHz) přes litr, obojí bude posun, víc už pro tyhle reprodukční "hračky" smysl nedává.

Fox25
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fox25 »

X-Fi snad až na Elite Pro nehrajou dobře, ani ten SPDIF u těch běžných není úplně ok. Můžu na pokusy zapůjčit M-Audio REVO 5.1, ale pod W7 x64 nejede ASIO(WASAPI a KS je ok) a ještě tu mám Xonar D2, ta funguje pod W7 korektně, ale občas vyhodí kopítkama ve formě BSOD, ale opět jen při používání ASIO. Obě tyhle zvukovky jsou zvukově dobré, ale trpí na ovladače protože jejich výrobci jsou parchanti kteří se na ně prostě vyprdli, což celkem zamrzí, obě zvukovky byly relativně drahé a je to stále slušný kus HW. Pod Win XP jedou samozřejmě bez chyb.

huld4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od huld4 »

Tak ted uz to moc nechapu..nekdo rika, ze to nema smysl, ze s Xonarem DX moc rozdil nepoznam, nekdo zase rika, ze poznam rozdil s X-Fi ktera je dle meho nazoru horsi bez ten Xonar..:)

terahera
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od terahera »

Já myslím že k bedynkam,ktere máš,nema smysl jít výš než x-fi.Oproti integrované zvukové bude rozdíl dost poznat,ale když půjdeš se zvukovkou dál,myslim že už rozdíl nepoznás,tot můj názor ;)

huld4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od huld4 »

tak sem vzal ten Xonar DX na zkousku, ale nevim jak poznam rozdil kdyz to nemuzu zkouset najednou. :))

Jarda69
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jarda69 »

Analogový výstup můžeš měnit poměrně rychle. Mám ovladače pro oba systemy a obě karty zapnuté. Stačí přepínat v options a přehazovat kabel.
(jinak dobrá volba. když doplníš sluchátkový zesilovač, tak se to celkem dá)

Odpovědět