kenwood 3070 - nedostatek výšek

Prostor pro milovníky poslechu LP


Jarda69
Příspěvky: 2530
Registrován: 24 kvě 2015 21:39
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: kenwood 3070 - nedostatek výšek

Příspěvek od Jarda69 »

V ultrazvuku.

efičák
Příspěvky: 1965
Registrován: 18 dub 2008 11:38
Kontaktovat uživatele:

Re: kenwood 3070 - nedostatek výšek

Příspěvek od efičák »

caco1 píše:
16 led 2024 15:42
Tak dnes dorazil prvý balík
AT.jpg
Ahoj caco 1, jak se osvědčila AT ? Líbí se mi rozumný výběr. Ono se s ní dá udělat hodně jak vymyslel Terahera.
AT v MMkách rády co nejnižší kapacitu kabelů a možná i v phono předzesilovači.
Napiš nám zda ten Kenwood jede dobře. *thumbs up*

Už delší dobu se nutím k dotažení gramce na servis a těším se na své nově předělané phono s mosfetovými zesilovači.
Na střídačku perfektní mosfetový phono vstup v Technics z doby kdy to dělali poctivě.

caco1
Příspěvky: 15
Registrován: 10 led 2024 10:38
Kontaktovat uživatele:

Re: kenwood 3070 - nedostatek výšek

Příspěvek od caco1 »

Ahoj efičák
AT som ešte nenahodil, čakám na Actidamp ktorý je už na ceste ku mne. Nechal som si ho zkompletovať (a upraviť na 2x rca výstup) nakoľko tieto veci tak nejak idú mimo mňa :)
Ten Kenwood hraje pekne už aj teraz a funguje absolútne na 100% tak sám som zvedavý.

caco1
Příspěvky: 15
Registrován: 10 led 2024 10:38
Kontaktovat uživatele:

Re: kenwood 3070 - nedostatek výšek

Příspěvek od caco1 »

Páni mám na vás ďalšiu otázku.
Dnes som si pustil LP Genesis (bazárová kúpa) a je dosť zvlnená. Čo som tu vyčítal možno by trochu pomohol clamp/stabilizer. Mohli by ste mi niečo odporučiť? Resp. moja otázka smeruje k tomu akú váhu vybrať aby použitie bolo viac menej efektívne. To isté by ma zaujímalo aj na druhý gramofón a to Thorens TD 190. A je rozdiel pri ich použití teda v odporúčanej váhe keďže Kenwood je DD a Thorens je remienkový?
Dík moc za info.

Jarda69
Příspěvky: 2530
Registrován: 24 kvě 2015 21:39
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: kenwood 3070 - nedostatek výšek

Příspěvek od Jarda69 »

Jestli se dělá něco, co by sevřelo osu a pak to tlačilo na desku. Přidaná váha bude opotřebovávat ložisko.

Uživatelský avatar
Frosty
Příspěvky: 27
Registrován: 14 pro 2016 09:15
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: kenwood 3070 - nedostatek výšek

Příspěvek od Frosty »

Ano existuje duralový Pro-Ject Clamp It (2500 Kč), který funguje na rozdíl od ostatních hmotnostních clampů jako kleština a nezatěžuje svojí hmotností ložisko talíře. Ale jestli je zvlněná deska, tak Ti žádný clamp nepomůže, ten jen zamezuje vibracím desky při přehrávání. Pak by jsi potřeboval pec na vinyly, která rovná zvlněné kusy.

Uživatelský avatar
lechos
Příspěvky: 5404
Registrován: 09 pro 2008 08:34
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: kenwood 3070 - nedostatek výšek

Příspěvek od lechos »

Vinyl se rovná tepelně mezi dvěma skly...probíralo se zde vícekrát.
Zalistuj trochu v historii.

Uživatelský avatar
Frosty
Příspěvky: 27
Registrován: 14 pro 2016 09:15
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: kenwood 3070 - nedostatek výšek

Příspěvek od Frosty »

Áááá,.... náš diskutér, který všemu rozumí. Také se to nechá přejet žehličkou.... *headbang*
Kdyby jsi si pozorně přečetl můj příspěvek, dočetl by jsi se, že je o Clampu s nižší hmotností. Ale to asi netušíš, co to je *2thumbsup* . Také by mne zajímal ten jakýsi "fyzikální zákon" ve Tvém předchotím příspěvku *hura* ohledně rozdílu poslechu CD a vynilu, mohl by jsi nám to zde prosím nějak podrobněji objasnit, jestli neděláme při poslechu nějaké chyby :cry:

Oldear
Příspěvky: 1453
Registrován: 23 kvě 2017 17:58
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: kenwood 3070 - nedostatek výšek

Příspěvek od Oldear »

Zvlněná LP deska? Záleží jak hodně, ale většinou to Clapm nevyřeší. Dnes bych to neřešil nějakou opravou vůbec a buď to šel reklamovat ( v případě nové desky ), nebo ji vyhodil a šel si klidně koupit novou, protože dnes to jde.
Ale byly doby, kdy to takto nešlo, LP byly nedostatkové zboží. Pokud nastal případ zvlnění desky, nebyla jiná možnost, než se to snažit nějak opravit. Skutečně se používalo sklo, resp. dvě a mírně rozehřátá trouba, kde se to nahřálo, vyndalo a nechalo vychladnout pořád s využitím těch skel. Nutno konstatovat, že lechos má v tomto pravdu. Výsledek však byl různý, někdy se to povedlo, někdy né tak zcela.
Sám jsem to nikdy nevyužil. V roce 1979 jsem ve Vodičkově ulici koupil Indii "Saturday Night Fever" a ta házela hodně. Nechal jsem to tak, později jsem to koupil na CD a nakonec i nové LP.
Jestli to není slyšet ve zvuku, neřešil bych to.

Dark side of the moon
Příspěvky: 840
Registrován: 28 čer 2019 14:38
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: kenwood 3070 - nedostatek výšek

Příspěvek od Dark side of the moon »

Ano, taky jsem to zažil.
Jinak výrazněji zvlněná deska vliv na výsledný zvuk určitě má, v důsledku kolísání přítlačné síly hrotu.

Uživatelský avatar
lechos
Příspěvky: 5404
Registrován: 09 pro 2008 08:34
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: kenwood 3070 - nedostatek výšek

Příspěvek od lechos »

Frosty píše:
23 led 2024 10:34
Áááá,.... náš diskutér, který všemu rozumí. Také se to nechá přejet žehličkou.... *headbang*
Kdyby jsi si pozorně přečetl můj příspěvek, dočetl by jsi se, že je o Clampu s nižší hmotností. Ale to asi netušíš, co to je *2thumbsup* . Také by mne zajímal ten jakýsi "fyzikální zákon" ve Tvém předchotím příspěvku *hura* ohledně rozdílu poslechu CD a vynilu, mohl by jsi nám to zde prosím nějak podrobněji objasnit, jestli neděláme při poslechu nějaké chyby :cry:
je mně to líto ale zde už jenom doc.MUDr.Chocholouch a dva lapiduši,
porucha osobnosti trvalého rázu, křivdy a ústrky v dětství? chronický
alkoholismus, drogy?

Uživatelský avatar
Frosty
Příspěvky: 27
Registrován: 14 pro 2016 09:15
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: kenwood 3070 - nedostatek výšek

Příspěvek od Frosty »

Mohl by jsi prosím vysvětlit ten " Fyzikální zákon "? *hura*

Jarda69
Příspěvky: 2530
Registrován: 24 kvě 2015 21:39
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: kenwood 3070 - nedostatek výšek

Příspěvek od Jarda69 »

Taky už se nemůžu dočkat. Člověk se učí celý život a neměl by si nechat ujít příležitost, když mu někdo chce popsat nějaký fyzikální zákon. Ale nejspíš se dočkáme jenom osobních útoků.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti