Nastavení gramofonu

Prostor pro milovníky poslechu LP
Odpovědět
Uživatelský avatar
šeďour
Příspěvky: 743
Registrován: 05 dub 2011 15:11
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Nastavení gramofonu

Příspěvek od šeďour »

Technics řady 1200 je původně navrženej pro profesionální použití...rádia, DJing.Nebo si vážně myslíte, že hifistickej gramofon potřebuje extrémě rychlej start a pitch control ?
To, že je to skvělej gramec i pro hifisty (široká možnost seřizování) na tom nic nemění.
kabelguru.cz

Dasta
Příspěvky: 1327
Registrován: 15 led 2017 15:18
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Nastavení gramofonu

Příspěvek od Dasta »

SL1200, který se vyráběl už v roce72, původně vznikl z modelu SL110(bez ramene) SL1100(s ramenem).
SL1100 neměl pitch control.
Pro djing se SL1200 používá až od počátku osmdesátých let,jeste dříve se používal pro broadcasting v rozhlasových studiích, pro svojí bytelnou konstrukcí a bezproblémový provoz.
Je to původně hifistický stroj.

Uživatelský avatar
Lad2000
Příspěvky: 771
Registrován: 10 dub 2011 17:59
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Nastavení gramofonu

Příspěvek od Lad2000 »

lechos píše:
12 říj 2020 19:38
ani naše vlajková loď NC440 nemá vypínač koncák a samočinný zvedáček, zde bych viděl jiné než audiofilské důvody
Ten důvod je jeden, výrobní cena, a pak se to obalí PR kecama a je to.

Uživatelský avatar
lechos
Příspěvky: 5404
Registrován: 09 pro 2008 08:34
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Nastavení gramofonu

Příspěvek od lechos »

upřesni laskavě, pojem PR kecy neznám

Uživatelský avatar
Lad2000
Příspěvky: 771
Registrován: 10 dub 2011 17:59
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Nastavení gramofonu

Příspěvek od Lad2000 »

Třeba reklama?

Kód: Vybrat vše

https://slovnik-cizich-slov.abz.cz/web.php/slovo/promotion-promousn
Vydávání šetrnosti za výhodu....atd

Uživatelský avatar
Strejdin
Příspěvky: 479
Registrován: 21 zář 2016 14:19
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Nastavení gramofonu

Příspěvek od Strejdin »

A někdy se ta šetrnost vyplatí 😁. Jeden nemohl přijít na to, proč se mu některé LP zdají u konce takové nějak nervózní, tak sme seděli, poslouchali a zirali na přenosku. U konce delších LP sebou začala miniaturně cukat až ve spirále vyjela nahoru. Byl to asi Thorens, označení nevím, je to "dávno", vyřešilo to promazani a seřízení servisem . Ale proč, když u LP stejně sedím, nespím a hned u konce otáčím, nebo ukládám do obalu 🤨.

S499_1023
Příspěvky: 1372
Registrován: 21 říj 2008 18:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Nastavení gramofonu

Příspěvek od S499_1023 »

Argumentovat rozštelovaným kusem... Ano, když jsem měl v dětství NZC 131, tam umělo koncové vypínání i vrátit jehlu o pár drážek zpět.

Uživatelský avatar
Strejdin
Příspěvky: 479
Registrován: 21 zář 2016 14:19
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Nastavení gramofonu

Příspěvek od Strejdin »

Argumentuju? Tak promiň 😉, ale může se to stát u každého, a hlavně, je mi jedno že někdo potřebuje zvedání na konci LP, vyjádřil jsem pouze svůj názor a já tedy prostě nezvedam.

Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 2228
Registrován: 07 črc 2008 10:03
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Nastavení gramofonu

Příspěvek od fox »

Jaká šetrnost ? Existují gramofony, za více než sto tisíc, které na konci desky zvedací automat nemají.

Uživatelský avatar
lechos
Příspěvky: 5404
Registrován: 09 pro 2008 08:34
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Nastavení gramofonu

Příspěvek od lechos »

S499_1023 píše:
14 říj 2020 21:30
Argumentovat rozštelovaným kusem... Ano, když jsem měl v dětství NZC 131, tam umělo koncové vypínání i vrátit jehlu o pár drážek zpět.
pamatuji se, šásko MC13, první čs auto return tedy v zásadě poloautomat, vypinání pohonu na konci desky doprovázela rána mechaniky jak z malorážky dlouhé desky občas vyplo dřív než dohrala strana
(HC13 mělo zvedáček spřažený s vypínačem bez návratu ramínka a to už nebylo ono) :x
přes ty obtíže jsme nahrávali z NZC131 na pásek s oblibou, byla to určitá inovace, no jenom výstup
na magič byl závislý na poloze točítek tone tož se s nima nesmělo hejbat než záznam skončil

S499_1023
Příspěvky: 1372
Registrován: 21 říj 2008 18:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Nastavení gramofonu

Příspěvek od S499_1023 »

Konosuke:
1) Ne, výstup na nahrávání nebyl závislý od polohy korekcí. Leda byste nahrávali z výstupu pro sluchátka.
2) První čs. autoreturn to nebyl, později jsem se dostal i k plnoautomatům ještě s bílým plastovým ramenem.

Uživatelský avatar
lechos
Příspěvky: 5404
Registrován: 09 pro 2008 08:34
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Nastavení gramofonu

Příspěvek od lechos »

mrknu do schémátka. dost pravděpodobně neboť magič byl Tesla B400 a ten měl gramo signál na pinech 3-5 kdežto NZC131 1-4 a vstup radio v magiči byl pak zkrátka přebuzen, náprava jednoduchá: výměna R děličů v gramci za větší hodnoty (když skončila záruka)
gramec pak provizorně posloužil jako zesík pro tuner Tesla 3601 (také někdy označ. ST100)

Uživatelský avatar
weiron
Příspěvky: 571
Registrován: 27 dub 2014 16:46
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Nastavení gramofonu

Příspěvek od weiron »

Celkem pěkné video popisující vliv zatěžovací kapacity na výsledný zvuk u MM přenosek: Tento pán má více takových videí, nejen okolo gramofonu. (zapněte si titulky+překlad do češtiny)

efičák
Příspěvky: 1965
Registrován: 18 dub 2008 11:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Nastavení gramofonu

Příspěvek od efičák »

Díky za něj Weirone.

Uživatelský avatar
Lad2000
Příspěvky: 771
Registrován: 10 dub 2011 17:59
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Nastavení gramofonu

Příspěvek od Lad2000 »

fox píše:
14 říj 2020 22:41
Jaká šetrnost ? Existují gramofony, za více než sto tisíc, které na konci desky zvedací automat nemají.
Mel jsem na mysli šetrnost, možná i technickou neschopnost výrobce...
Halíře dělají talíře.

Bohužel dnes málokdo umí vyrobit technicky vybavený gramofon, jako byly vyšší modely třeba Technics, Pioneer, Yamaha, Mitsubishi, Sony atd. v 80-letech. V garáži to dost dobře nejde... Stačí se podívat na dřevotoče od Litovle (a to jsem jim fandil), neumí ani DD ani tangenciál, akorát naleštěné hračky s gumičkou.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host