Ortofon 2M Bronze a 2M Black

Prostor pro milovníky poslechu LP
Uživatelský avatar
octavius
Příspěvky: 104
Registrován: 29 lis 2016 08:28
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Ortofon 2M Bronze a 2M Black

Příspěvek od octavius » 12 úno 2018 07:18

Osobne si myslim, ze to bude uz chciet dost dobry zvysok retazca aby sla blind testom rozoznat bronzka od black. Kupil som si nahradny slylus do AT440 ale je to ATN150SA teda shibata s aluminiovym cantileverom, teda nieco podobne ako ma black a pri porovnani s microline 440MLb v blind teste by som si nedovolil tvrdit, ze vzdy by som poznal ktora je ktora... Snad to kazdy pochopi...

PítrsPraha
Příspěvky: 2418
Registrován: 05 pro 2013 10:13
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Ortofon 2M Bronze a 2M Black

Příspěvek od PítrsPraha » 12 úno 2018 10:26

Já jsem svého času provozoval Bronzku na Debutu III s Phono Boxem II (která už sama byla na zbytek této sestavy overkill) a měl na víkend půjčenou Black, pro zajímavost. Black na tomhle řetězci hrála úplně jinak, myslím svým charakterem. Zmizela tendence k ostrosti, objevily se měkké středy, basy byly výrazně dynamičtější. Celkově se zvuk zaostřil aniž by se zostřil a měl výrazně lepší drajv a dynamiku.
Znova ale připomínám gramo a předzes, který neodpovídaly kvalitám ani jedné z přenosek. Na smysluplnějším řetězci by se to možná chovalo jinak.

Dasta
Příspěvky: 807
Registrován: 15 led 2017 15:18
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Ortofon 2M Bronze a 2M Black

Příspěvek od Dasta » 12 úno 2018 10:52

Jestliže nejde rozpoznat téměř dvojnásobně dražší přenoska vůči nižšímu modelu , když dražší model má sofistikovanější výbrus hrotu je téměř neuvěřitelné.
V roce 2009 jsem měnil přenosku Dynavector 10X4 za vyšší model Dynavector 20X,obě přenosky byly vysokovystupové MC, vyšší měla lepší výbrus hrotu.
Změna zvuku byla patrná od prvního momentu, rozšíření výšek, zpevnění basů, lepší střední pásmo.Tedy změna úplně markantní a slyšitelná.
Ortofon 2M Black jsem nikdy neslyšel.Syn má na svém gramofonu 2 M Bronze, přenoska to je vynikající,detailní, někdy se zdá až příliš agilní, při určitém druhu hudby.Jsem přesvědčen o tom, že při výměně za 2M Black bych slyšel obdobné rozdíly jako u Dynavectorů.

Oldear
Příspěvky: 539
Registrován: 23 kvě 2017 17:58
Vybavení

Re: Ortofon 2M Bronze a 2M Black

Příspěvek od Oldear » 12 úno 2018 12:59

Jak píše Dasta - samozřejmě je to slyšet a někde musí být chyba, když to někdo nerozpozná. Už od mladých let, kdy gramo bylo to TOP mám určité výhrady k přenoskám typu MC s LO, vždy to bralo pozadí a ruchy. Dnes jsou sice výrazně technicky kvalitnější kolotoče s motorem mimo, ale přesto preferuji MM. Mám to dvakrát: jednou - 2M Black, Technics SL 1200 MkII, VDH, Phonobox RS, VHD a do předzesu a podruhé - 2M Black, TEAC 570 ( integr. předzes Japan a DAC na čipu Cyrus ) a optikou do procesoru. Mimochodem, ta eliminace analogových kabelů a přímo v Hi-res 192/24 do procesoru je neuvěřitelný zvukový posun, který bych nikdy neočekával. Ten TEAC měl být pro manželku na ten její popík a už jsem jej zabavil.
K těm přenoskám. Měl jsem i bronz a teď na obou mám 2M Black. Zvukový rozdíl je naprosto zásadní a je pro něuvěřitelné, že to někdo neslyší. Black proti bronzu výrazně transparentnejší, detailnější a hlavně ohraničené a důrazné basy, což bronz vůbec nemá. Celkový zvuk u povedených LP je velice podobný SACD a CD to ve většině případů přehraje. Toto u bronzky nebylo.
Pokud nejste úplní hluchoty a máte u compu alespoň průměrnou zvukovku a repro, tak to musíte jednoznačně poznat i na tomto videu - viz. odkaz. Je tam srovnána bronz, black a AT-440. Já to slyším jednoznačně.
Dasto, Ty máš také hodně naposloucháno -zkus si to přehrát.

Závěr: Moje doporučení jednoznačně 2M Black, ta je spolu s Audio-technicou VM760SLC jedna z nejlepších MM na trhu.
Tak šťastný výběr všem.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů