phono předzesilovač Tesla AZG 983

Prostor pro milovníky poslechu LP
Odpovědět
efičák
Příspěvky: 1965
Registrován: 18 dub 2008 11:38
Kontaktovat uživatele:

phono předzesilovač Tesla AZG 983

Příspěvek od efičák »

Zprvu nejel jeden kanál, taky má desítky let za sebou.

Obrázek

Obrázek

Kilogram, můj osobní elektroasistent :-) jej doslova rozhýbal, kanály oba stejně, konstrukce přiměřená datu vzniku, výrobce Tesla Litovel.

Tak dostal pětikolík vstup přímo do starého japonského automatu Akai 103c (dar přítele Kite19) s novoučkou Ortofon OM5e.
No, a dobrý !
Ještě se mi malinko něco nezdálo, tak se překontroloval přesah přenosky, byl o půl milimetru přes 15mm za spindl. Srovnat přenosku do obou úhlů podle Rowingovy šablony nalepené na LP a obyčejnou měrkou přítlaku sem nastavil doporučených 1,75g.
Výsledek velmi uspokojivý.
A hlavně je to automat. NEšustí nekonečně když se mi nechce vstát. .-)

Poslouchám Milese Davise a jeho popovější album Sketches of Spain.

[youtube]O4Xd9k_QPlw[/youtube]


Nemělo by to hrát, ale hraje. Vintage je dobré.

Uživatelský avatar
lechos
Příspěvky: 5404
Registrován: 09 pro 2008 08:34
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: phono předzesilovač Tesla AZG 983

Příspěvek od lechos »

Byl to pěkný aparát a shodou okolnosti můj první pre-amp RIAA pro Tesla NC420, 3+3 nízkošumové trandy KC149 (nic lepšího tenkrát nebylo) vlastní napájecí zdroj 220/22.5V...pozoruhodný byl trimr tedy vlastně dva pro stereo k nastavení výst. nápětí signálu v rozsahu 100-700 mV podle typu přenosky a citlivosti připojeného zesíku (rádia). Návod a schémátko mně zůstalo, přístroj zmizel v propadlišti časoprostoru, možná někde někomu slouží dodnes.

Uživatelský avatar
jirotel
Příspěvky: 199
Registrován: 13 dub 2014 22:25
Kontaktovat uživatele:

Re: phono předzesilovač Tesla AZG 983

Příspěvek od jirotel »

Dokazal by nekdo porovnat Project phono box II a tohodle predzesiku ? :-) jde mi o kvalitu a parametry... :-) diky
mam ho totiz doma ve skrini...

efičák
Příspěvky: 1965
Registrován: 18 dub 2008 11:38
Kontaktovat uživatele:

Re: phono předzesilovač Tesla AZG 983

Příspěvek od efičák »

Technicky to mozna je hnojacka ale me se libi podani prostoru a takova jemna barevnost...

Trimry jsou na hlasitost? Zajimave, phono s regulaci hlasitosti. To se hodi.
PJ phono box S a vyse maji prepinace ziskuv dB.
PSAudio ma primo regulaci hlasitosti jako predzesilovac.

Kvalitu porovnat neumim. Proste u me lezel tri roky, dar od rodicu a dokonce na obycejne hifi hrani v ramci meho maleho systemku to hraje dobre.
Z daleke pameti bych prirovnal muj starsi phoni box jako vice pevnejsi a dynamictejsi.
Tesla je takova jemna trosku zahalena sjednocujici.
Zkratili jsme kabely a predelali na cinch. Vystup je puvodni pres petikolikovou redukci s tkanickama z hypermarketu.
Nebudu to tunit a predelavat. Jako retro mi to je prijemne. Porizoval jsem si pres nej sve prvni nahravky na kotoucak. Jeste zkusim sundat OM5e a poslechnout Acutex 415.

Uživatelský avatar
liboraudiotechnika
Příspěvky: 77
Registrován: 09 črc 2013 10:08
Kontaktovat uživatele:

Re: phono předzesilovač Tesla AZG 983

Příspěvek od liboraudiotechnika »

Efičáku, překvapils mne :-) tyhle předzesilovače mám asi tři (prostě sběratel) ale používám je jen na zkoušení, zda je vložka funkční, na poslech mi přijdou - mírně řečeno - hrozné :-) Ale proti gustu... Jinak na fotce koukám, že tam máš NC470. Poslední dny na ní hraji (protože jsem dovezl asi 250 desek a nechci to při třídění týrat na MC vložce) a začínám ten gramec brát velmi na milost - jednak odpružené subchassis je super, že není citlivý na otřesy apod. kolem a pak mám velmi dobrý pocit z toho ramene s olejovým tlumením - mnohem lepší, než z (kdovíproč glorifikovaného) P1101. Rád bych se zeptal, zda máš na NC470 nějaké úpravy - vytlumení vnitřku, vytlumení pružin, případně zda jsi něco dělal s ložiskem talíře?

efičák
Příspěvky: 1965
Registrován: 18 dub 2008 11:38
Kontaktovat uživatele:

Re: phono předzesilovač Tesla AZG 983

Příspěvek od efičák »

Fotky jsou ukradene z internetu presto to souhlasi Nc470 s Tesla prenoskou mam.
Mohlibychom Libore rozhybat vlakno k tomu gramci Tesla / Nad.
Libi se mi to same jen uchyceni raminka s konektorem neni idealni.
Jinak je to klasika od Jandy. Sympaticke.

K zvuku Tesly phona asi je to krap ale pripomina mi to me zacatky kolem r. 1983-4. Takova nostalgie. Snazim se drzet svou audiofilni uchylku pod kontrolou. Tesla nejak funguje.
Udelalo mi radost zprovoznit tuhle krabicku. Roky bezi...

Uživatelský avatar
lechos
Příspěvky: 5404
Registrován: 09 pro 2008 08:34
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: phono předzesilovač Tesla AZG 983

Příspěvek od lechos »

Ten můj byl z roku 1979, zakoupen v Tesle ELTOS v Karviné tak chápejte že srovnání s dnešní produkci vyzní v jeho neprospěch...ale odsloužil svoje. Ještě dříve existoval korekčák AZG 982 pro přímé vestavění do skříňky gramofonu.

Trauma
Příspěvky: 26
Registrován: 19 říj 2016 14:34
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: phono předzesilovač Tesla AZG 983

Příspěvek od Trauma »

Myslíte že je tento Tesla předzesilovač lepší než ten co je vestavěný v zesilovači Pioneer A656 II? Děkuji.

Uživatelský avatar
lechos
Příspěvky: 5404
Registrován: 09 pro 2008 08:34
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: phono předzesilovač Tesla AZG 983

Příspěvek od lechos »

ten na kterém bude známej bručoun NC450 méně brumět, obecně má pionýr preamp nadprůměrně lepší

Ujo
Příspěvky: 9
Registrován: 20 úno 2021 00:57
Kontaktovat uživatele:

Re: phono předzesilovač Tesla AZG 983

Příspěvek od Ujo »

Ahoj lidi,

Kouknete na CA Solo predzesilovac. Mam ho doma. Ostatni je kompromis.

Ujo

vaclavpe
Příspěvky: 14
Registrován: 13 črc 2022 21:34
Kontaktovat uživatele:

Re: phono předzesilovač Tesla AZG 983

Příspěvek od vaclavpe »

Ahoj, díval jsem se na servisní manuál a AZG983 vypadá jednoduše a bez nějakých fint. Tranzistory vyměnit za KC239F, přeosadit kondenzátory, stabilizovaný zdroj (možná se 7824) a třeba to bude ještě lepší. I rozložení součástek na DPS mi přijde dobré.

Uživatelský avatar
lechos
Příspěvky: 5404
Registrován: 09 pro 2008 08:34
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: phono předzesilovač Tesla AZG 983

Příspěvek od lechos »

AZG983 překlenul období rychlostní přenoska versus zesil (rádio, magič) bez
vstupu PHONO kopii jsem postavil asi pět, vždy fungovaly na první štych.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti