Předzesilovač

Prostor pro milovníky poslechu LP
mspacil
Kontaktovat uživatele:

Re: Předzesilovač

Příspěvek od mspacil » 28 úno 2018 21:00

To IPhono vypadá moc dobře a cena je víc než luxusní.

valderon
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od valderon » 28 úno 2018 21:02

... Jo A netvrdím tím, že je lepší než RS, jen že iphono2 je dobrý phono. Za ty peníze to může být pro někoho dobrá alternativa 😊

octavius
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od octavius » 02 bře 2018 10:56

TRANSIWATT píše:
28 úno 2018 15:33
Zkus TESLU ECC83 !
Nech přes noc zahořet.
/u starých dlouho nepoužívaných elektronek to zahořování funguje, je to poznat a provádí se/
To jo len, kde ich zohnat za dobru cenu :) Ja som mal plnu igelitku elektronek ale nemozem ist najst...

petrL
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrL » 02 bře 2018 11:36

Jestli k tomu iPhono dávají jako napájení ten spínaný adaptér iPower, tak zkuste kvalitní lineární zdroj. Zvuk se určitě ještě zlepší. Zkouším zrovna spdif Purifier a tam je proti iPower zlepšení výrazné.

apa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od apa » 05 bře 2018 10:28

Recenzi na IPhono 2 jsem dostal celkem rázně od jednoho pána. Je to vinylový guru a dá se říci profesionál ve své branži. Mimo jiné vlastnící hifi studio, kde vedle jiných nabízených komponent pro vinyl blázny, bylo IPhono2 cenově jako hračka pro děti. Nic to ale nemění na jeho rázném názoru, že tato hračka přehraje P.S. Box RS. O tom pánovi se prý říká, že vše co řekne je pravda... No dokud jsem to neslyšel nevěřil jsem.
Uvažuji o něm a dost vážně, ale pochopitelně nevylučuji, že projev bude závislý od dané sestavy...
Před ním bylo na trhu IPhono1 a to prý taktéž strčilo do kapsy mnohem vyšší Phona. A navíc bylo skoro o polovinu levnější!

zabiny007
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od zabiny007 » 05 bře 2018 12:08

Pánům z hifistudií není radno moc věřit, zvláště pokud rázně něco tvrdí. Prodat je jejich job, pomlouvat konkurenci co neprodávají "povinnost" a "sport" (čest vyjímám). A hlavně - co je dobré pro jednu sestavu, nemusí být dobré pro druhou. Takže vše ber s nadhledem, půjč si ifi domů společně s několika podobnými konkurenty a zkoušej, protože i tady platí, že "Není nad osobní zkušenost! "
A doporučuji zkoušet opravdu v klidu a zkusit nejen několik možných nastavení (nejen to, doporučené výrobcem přenosky), ale taky kombinaci kabelů. Osobně jsem byl totiž přítomen právě porovnávání, kde bylo zařazeno ifi a po prvním poslechu v nastavení podle doporučených hodnot pro přenosku jsme jej vyřadili jako "nepoužitelné". Když jsme se k němu po pár hodinách vrátili, zkusili upravit nastavení a vyměnit kabely, najednou to hrálo velice dobře a stal se z něj favorit v kategorii "hodně muziky za málo peněz". Ale paušálně tvrdit, že strčí do kapsy mnohem dražší phona je přinejmenším vcelku odvážné...

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kychtax » 05 bře 2018 13:51

*thumbs up* Takhle je to se vším - viz.poslední odstavec.

TRANSIWATT
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TRANSIWATT » 06 bře 2018 14:59

Ještě k sehnání ECC83.
17.3. je radio burza v Praze na Jarově-dopoledne. Určitě tam bude někdo nabízet jeté i nové a za poměrně příznivé ceny.

apa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od apa » 06 bře 2018 18:36

Souhlasím s tebou Zabiny, již jsem to zmiňoval. Sestava od sestavy je jiná a phono od phona bude také jiné...Další věc je, že jsou jistě mezi námi jedinci, kteří mají hudební sluch také jiný, než ti normální... Takže zkoušet a zkoušet je nutnost. A k těm doporučením výrobců bych napsal toto. Zásadně nedodržuji doporučená nastavení výrobcem!! Hlavně přenosek a musím říci, že si vážně někdy sednu na prdel, k jakému zvuku se po různých experimentech je možno dopracovat...S těmi Phono je u mne bohužel jeden problém. Ten dotyčný pán není můj kamarád, aby mi zapůjčil domů několik Phon k testování řadově za desítky tisíc. Poslouchat u něj samozřejmě jde, ale na jeho komponentech. Takže zbývají recenze, doporučení, různá fora hlavně zahraniční atd.

zabiny007
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od zabiny007 » 06 bře 2018 18:49

K zapůjčení není potřeba kamarádů, stačí mít dostatečnou hotovost na to, aby jsi byl schopen pokrýt 100% zálohou několika strojů.
S většinou prodejců se tak lze domluvit. A pokud nechce prodejce A tak oslov prodejce B. A pokud vyjde až prodejce C, který je od Tebe daleko, tak to taky není problém - pošle ti to na dobírku, nebo složíš peníze předem na účet. Až mu to přijde zpátky a on zkontroluje, že jsi do toho nevylil kafe, tak ti peníze vrátí. Takto to funguje běžně a nejen s prodejci, ale většinou je rozumná domluva i s inzerenty v bazaru...
Tak hodně zdaru v hledání a testování! :-)

Odpovědět