Pro-Ject Xpression III Comfort

Prostor pro milovníky poslechu LP
Odpovědět
hi-fi calvus
Kontaktovat uživatele:

Pro-Ject Xpression III Comfort

Příspěvek od hi-fi calvus » 28 bře 2012 19:18

Za pár dnů budu objednávat tento jistě úžasný gramec.
Moje drahá žena mi jej koupi ke 40-tinám. Nikdy v životě jsem žádný gramofón neměl, jsem na to úplný, nebojím se to říct, PITOMEC.
Neumím to ani pustit :D
Jenže už dlouho chci něco takového taky vlastnit, zatím jediná placka kterou doma máme, je oranžový vinyl z luxusní sady U2 360 kde je jako jedna bonusovka právě tato deska.
Podle mě jde o jakýsi singl, nebo jak to napsat, protože deska je to jaksi ta menší :D , říkám, nevím o tom vůbec nic, takže se klidně smějte.
Do budoucna jsem si našel z mé muziky zatím vinyly od famózního MOFI, konkrétně dvě placky od DEAD CAN DANCE, taky Doolittle od PIXIES, který mám léta na CD a ještě jsem narazil na jeden Sisters Of Mercy, konkrétně jejich první desku, taky vlastním na CD již léta.
Do budoucna určitě narazím na více věciček, chtěl bych ale kupovat když už, tak MOFI apd. sice hodně omezený výběr, ale třeba časem audiofilové něco z mých oblíbenců vydají.

Zatím bych chtěl gramec zapojit přes předzesík co mám doma a momentálně vůbec nevyužívám, sice NAD C162, vím, žádný zázrak, do budoucna určitě budu uvažovat o lampovém pre od Pro-Jectu, teda nejspíš, už jsem o tom něco naštudoval, ale chtěl bych jaksi postupně, nejen kvůli investicím, ale i protože alespoň budu postupně nasávat změny.

Teď konečně dotaz na některého nejlépe Ostraváka, např. guru efičák na zeleném kole :D případně bohuše, mohu se na Vás po nákupu obrátit prosím ???
Potřeboval bych to složit dohromady, vyvážit a tak dále, jak říkám, nikdy jsem gramec neměl, začínal jsem oproti Vám hodně pozdě, vlastně jakýmsi DECKEM české značky v kovu, pak Technicsem CD playerem a dále DVD teď BD, takže o analogu vím akorát to, že to chci mít taky doma a taky to chci začít poslouchat :D
Dohnal mě k tomu i fakt, že spousta mých oblíbených interpretů na desky už dávno vydává jak se říká o sto šest, jenže cosi jsem četl o tom, že není deska jako deska, cosi o tom, že desky dělané z nahrávek z digitalu jsou samozřejmě o ničem atd.
To mě samozřejmě nepřekvapilo, už jsem zvyklý z digitalu, že není placka jako placka, ale jak jsem už psal, už jsem našel i něco od MOFI, DEAD CAN DANCE atd. určitě to bude bohovská záležitost, na těch jejich vinylech.
Takže tak.
Zatím děkuji za reakce a případnou když tak výpomoc, protože jinak jsem úplně v prdeli :D .
Vidím to tak maximálně na měsíc až dva a mám to doma a nevím co s tím, jak to zapojit a pustit. :D

hi-fi calvus
Kontaktovat uživatele:

Re: Pro-Ject Xpression III Comfort

Příspěvek od hi-fi calvus » 15 kvě 2012 00:35

Takže konečně doma! *2thumbsup*
Zatím se těžce seznamuji :D Gramec je nádherný, moc se nám oběma doma líbí.
Sehnaný, sestavený a vycentrovaný pečlivým efim jenž ochotně přicestoval na zeleném kole. *thumbs up*
Naprostá spokojenost se vším všudy. Do analogového budoucna mám jasno, Efi, jen tak se mě nezbavíš.

Zatím máme doma pouze dvě platně, naprosto raritní bonus ze stáje U2, deluxe edice 360-ky, nadupané krom BD placky,DVD placek, knih, fotek, plakátu trsátek na kytaru i jediného oranžového vinylu,
na který umístili Bonovci na každou stranu jednu verzi bonusové písně SOON, každá má 2minuty nula5, takže celkem masakr, když pomyslíte na fakt, že se calvus učí zapínat gramec, čistit hrot přenosky a povrch desky před jejím spuštěním.
No, alespoň se to naučím všechno rychlejc *2thumbsup* přesto všechno, raritní paráda, i když zvuk určitě nepatří mezi kategorii, kterou nám Aleš představil ze svého saku desek, který si přinesl. Matně si vybavuji Santanu, který hral u nás doma opravdu moc pěkně a téměř bez prasknutí.
Druhá nyní naše deska je zatím jedna z těch starších, sice Miro Žbiro - Nemoderný chalan (OPUS z 84-tého), tuhle platňu jsme si zatím stihli včera na večer jedenkrát pustit a první dojmy z analogového zvuku máme ač bohužel dost tahle starší deska praská, i tak skvělé. Zvuk je úplně jiný, než na jaký jsme zvyklí z CD či vůbec digitalu, pocit takový, že se nacházím ve srozumitelném středním pásmu a jak si tak poslouchám, tak jednotlivé nástroje vylézají z tohoto pásmá najednou nahoru a dolů, prostě jak bych to řekl stručně, opak pojebané NORMALIZACE často známé z digitalu, která postupně kvůli nezáživnosti celkového projevu uspává, samozřejmě, není tomu tak vždy, jsou CD vyjimky. Na tom Žbirkovi jsem si tohoto faktu stačil hned všimnout.
Nejvíc zaskočil zvuk tenorového saxíku(viz zadní strana obalu od M.Lukačíka) pak námi oblíbené klávesové nástroje(některé klávesy, hrané výše, z ničeho nic, jakoby vystoupí), občas teda hodně jiná záležitost, v tom lepším slova smyslu, než na kterou jsme zvyklí z digitalu. Basová kytara : luxusní (už teď mi lajcky přijde přenoska 2M Redka rozehraná, údajně to chce ale 25-30 hodin, no, tak na to si zatím počkám :D )
Kopák buch buch jako prase slyšeny jasně ze středu, ač Xavian BASSO hačá hodně napravo za sedačkou, téměř u pravé zdi, takže výsledek přečte mozek, jak má být.

Prozatím se učím, poslech je ale už teď s tím málem fakt zábavný. Tento týden by mi měl dorazit od Mute jeden remix z poslední placky DM viz tohle : http://www.curepink.cz/produkt/depeche- ... 7/?CatID=0
Takže jsem moc zvědavý, na ten zvuk a už se moc těším. Pak napíšu.
Jinak mám v merku pár věcí od Music on Vinyl(http://www.classic.cz), které si budu postupně objednávat, taky něco z http://www.Echoo.cz tam se brzy vydáme osobně na mrknutí na pár starších věcí, které nás zajímají (viz web).

Ještě písnu zapojení celého analog řetězce, takže gramec viz téma, zapojený přes síťový filtr MONSTER POWER HTS2600 na spešl analog sekci(spínanou)takže když neposlouchám, gramec je odstřelený od sítě. Uzemnění gramce je vedeno taky k tomuto filtru, výrobce to takto doporučuje v návodu, prostě přivést zde neuzemněné připojené komponenty. Dále jako předzesík zatím NAD předzesilovač typ NAD C162, k němu gramec přivedený po RG62 ale samotný předzesilovač zapojený na druhý síťový filtr BELKIN PF50, taktéž do sekce určené pro analogové komponenty. Tento předzesík má taky vzadu kolík GND pro uzemnění gramce, ale to nevyužívám, vyzkoušeli jsme totiž tu variantu přes síťový filtr a jeví se jako výborná, vůbec žádný brum tam slyšet není. Ještě jsem zapoměl na MAIN(koncák) takže NAD C272 zapojený zase do síťaku MONSTER POWER na sekci HIGH CURRENT.
Repro stále wharfedale pacific EVO30 a jelikož ve všem využívám sub BASSO od Xavu, tak i zde díky předzesíku, který má dva pre-outy jedu tím variabilním do subu, čimž k mému potěšení nepřicházím o sub.

Zdar analogu a hi-fi obecně obzvlášť chlapi.
Zatím se loučím.

lubin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lubin » 15 kvě 2012 19:33

Jsou tací kteří mají radost z radosti Tvé. Patřím k nim i já a gratuluji. Žába to má ke mě daleko, ledaže by někdy doskákala...že Efíno?

Prospero
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Prospero » 15 kvě 2012 21:16

I ja mam radost! Huraa..dalsi infikovany! *2thumbsup* (Skoda, ze se to siri tak pomalu.) Blahopreji nejen k peknemu gramofonu, ale i k hodne manzelce. *palec* At se tva sbirka L(ekoricovych) P(lacek) utesene rozrusta a poslech dela radost. ;)

Luki
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Luki » 15 kvě 2012 22:07

[quote="Prospero"]I ja mam radost! Huraa..dalsi infikovany! *2thumbsup* (Skoda, ze se to siri tak pomalu.)

Presne tak, Prospero!

Jinak gratuluji, samozrejme.
Btw, vcera v Bontonlandu v Brne, prodejna 200 m2, vinyl na 3 m2, ale bral bych z toho co tam je asi pulku!
http://www.bontonland.cz/vinyl/

Luki

mfr
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mfr » 27 úno 2013 21:13

dotaz:
mam jiz cca 3 roky vyse uvedeny gramec a uz by potreboval seridit, promazat apod. Doporucite nekoho v okoli Brna?
dekuji, mfr

jusp
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od jusp » 27 dub 2013 11:58

Zdravim, vcera sa mi uvolnila ta páčka, ktora spusta ramienko dole a dviha nahor, teraz mi beží hore-dole, nemate niekto skusenosti ako to opravit?
Je tam nejaka mala segerka, ktoru som zatial nevyberal... ta páčka sa mi toci dookola v podstate... neviete co to moze byt? Co sa tam uvolnilo?
Dik za pripadnu pomoc

jusp
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od jusp » 04 kvě 2013 23:53

... tak som dnes tu segerku vybral a vo vnutri bol taky maly čapík, ktory bol na inom mieste spadnuty a neplnil tu funkciu, ze pačka ma ohraniceny pohyb.. takze vsetko v poriadku

Odpovědět