Vasari gold-mezera

Prostor pro milovníky poslechu LP
LUK
Příspěvky: 647
Registrován: 20 čer 2013 15:57

Re: Vasari gold-mezera

Příspěvek od LUK »

Ano, jak říkám ta chvějka tahle ohnutá má být, tak to je v pořádku už od výroby, problém nejspíš bude, že frank68 to má úplně špatně nastavený, zejména nejspíš VTA a přítlak na hrot. Ale jen takhle z fotek se to nedá říct s jistotou.

BVa
Příspěvky: 2813
Registrován: 11 srp 2008 11:50
Kontaktovat uživatele:

Re: Vasari gold-mezera

Příspěvek od BVa »

LUK, ta frankova prenoska má chvejku zohnutú cca 2,5-3mm za hrotom, nie tesne za ním ako na firemných obrázkoch..

LUK
Příspěvky: 647
Registrován: 20 čer 2013 15:57

Re: Vasari gold-mezera

Příspěvek od LUK »

Ach jo. Ne, není to ohnutý jinak, je to oboje úplně stejný. Otočíme a příblížíme si tedy ty obrázky:
Obrázek
Obrázek
Obrázek

frank68
Příspěvky: 7
Registrován: 25 úno 2017 11:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Vasari gold-mezera

Příspěvek od frank68 »

chlapi vložím se do diskuze s hypotetickou otázkou. Je možné že by byla jehla špatně nasazená do těla nebo spíše víc zaražená?
koukal jsem na norský test a tam na fotech je mezera dostatečná, podle manuálu by tam měla být 1,7mm.
koukal jsem jak se chová jehla při spuštění na lp a pří "dopadu" se jakoby zvedne takže tím se mezera vynuluje...sorry, nerozumím nastavení, ale nějak se mi nechce
věřit že by to bylo jen tím..video bych sem dal ale je velké
díky

BVa
Příspěvky: 2813
Registrován: 11 srp 2008 11:50
Kontaktovat uživatele:

Re: Vasari gold-mezera

Příspěvek od BVa »

LUK, pozri si, ako má frank ten hrot "utopený" v prenoske, aj bez záťaže.. Tá prenoska je vadná (poškodená..)
Obrázek
frank, odfoť to zboku, prenosku vo vzduchu bez záťaže. A daj tam na porovnanie nejaké mm merítko.

frank68
Příspěvky: 7
Registrován: 25 úno 2017 11:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Vasari gold-mezera

Příspěvek od frank68 »

20230212_192402[1].jpg
20230212_192849[1].jpg
20230212_192906[1].jpg
lépe se mi nezadařilo

LUK
Příspěvky: 647
Registrován: 20 čer 2013 15:57

Re: Vasari gold-mezera

Příspěvek od LUK »

BVa:
To je sice možný, a opravdu to vypadá, že je hort hodně utopenej, ale není to tím, že je chvějka těsně za hrotem ohnutá jinak než jak má z výroby být.
Kdyby byla jistota, že je to nastavený správně, tak bychom se o mohli bavit o tom že je přenoska vadná, ale ono to vypadá, že je špatně nastavenej přinejmenším VTA a možná i přítlak. Podle fotek z webu je zřejmý, že by tělo přenosky mělo být výš nad deskou (a možná, i když to zkresluje lehce skloněný dopředu) a to by asi i bylo, kdyby byla základna reménka zvednutá výš (VTA) jak by zjevně asi měla být, frankovi spodní hrana těla přenosky sedí v podstatě vodorovně s deskou. Ale tohle všechno jsou jen spekulace podle fotek, je potřeba zkontrolovat komplet nastavení aby se vyloučila možnost, že je to právě jen tím, teprve pak můžeme spekulovat o tom jestli je přenoska vadná nebo ne.
Obrázek

frank68
Příspěvky: 7
Registrován: 25 úno 2017 11:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Vasari gold-mezera

Příspěvek od frank68 »

změřil jsem pomocí laseru vyvážení gramofonu a je ve váze, to samé s riskou na raménku při přehrávání, vodorovno.
Když jehla "dopadne" na desku tak se prostě trochu zvedne jako kdyby nedržela v těle.je to možný?
ještě nějaký fota
dobrou noc..
20230212_215952[1].jpg
20230212_215927[1].jpg

LUK
Příspěvky: 647
Registrován: 20 čer 2013 15:57

Re: Vasari gold-mezera

Příspěvek od LUK »

Chvějka přenosky při dosednutí hrotu (není to jehla, ale hrot) lehce "propruží" to je v pořádku, ale chce to právě zkontrolovat i ten přítlak, jestli není moc velkej a nedochází tak až k příliš velkýmu přimáčknutí hrotu/přenosky, neboli k až příliš velkýmu "propružení."
Tady pro ukázku pár videí (stačí zmáčknout "play" a ta videa začnou hrát v konkrétním čas kde přenosky dosedají na desku):

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host